Як надати допомогу дитині з опіками?

Adoption
Date
  • 131 Переглядів
Більшість опіків, що отримують діти, можна попередити, оскільки 70% від загальної кількості стаються вдома. Та на жаль, опіки стаються, тому батьки повинні знати, як діяти у таких випадках. Детально про це розповіла лікарка-педіатриня Тетяна Петреман.

7056_7.jpg (32.64 Kb)

✅Як попередити опіки дитини вдома?
Аби зменшити ризик отримання опіків малюком слідкуйте, щоб гарячі напої не стояли на краю стола і не використовуйте скатертину. Привчіться готувати їжу на дальніх конфорках і щоб ручки пательні чи каструлі не виступали за межі плити. Гарячу праску тримайте в недоступному для дитини місці. Якщо готуєте суміш у машині - використовуйте чашку з щільною кришкою.

✅Що робити, якщо опік стався?
Перш за все потрібно охолодити ушкоджену ділянку під проточною водою, температура якої близько 15 градусів протягом 15-20 хвилин. Якщо одяг не прилип до опіку, необхідно його зняти. Якщо на місці опіку утворилася рана, потрібно прикрити її чистою тканиною або харчовою плівкою. Дайте дитині знеболюючий препарат - парацетамол або ібупрофен і доставте до медичного закладу.

Чого не можна робити при опіках?
- не обмотуйте обпечену ділянку, оскільки вона може набрякати та збільшуватись в розмірі;
- не слід самостійно використовувати креми або гелі - вони можуть нашкодити;
- не проколюйте пухирі, це збільшує ризик зараження;
- не використовуйте народні методи.

У яких випадках слід терміново викликати швидку?
- якщо опік у дитини менше 1 року;
- якщо опік на обличчі, статевих органах, над великими суглобами, або на стопі чи долоні;
- якщо опік складає 5% поверхні шкіри дитини (1 долоня - 1%);
- якщо опік отриманий хімічними речовинами або електричним струмом.

Бережіть себе та своїх діток і будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: опіки у дітей, перша допомога при опіках у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Психологи розповіли, чому сучасних дітей так складно виховувати

Виховання | 07:40, 29.05.2024

"Ми були іншими", "Я собі такого не дозволяв/ла" і таке інше. Чули колись від знайомих, або ж говорили самі? Впевнені, що так. Тож чому з сучасними дітьми усе дається складніше у вихованні, ніж з нами чи нашими батьками?

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає

Навіть якщо дитина вже доросла: Що потрібно говорити їй щодня?

Дитина | 01:20, 29.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає за потрібне. Але це не так. Ви не перестаєте бути дитині мамою і татом, коли вона виростає.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і

Які проблеми з поведінкою дитини не можна ігнорувати?

Дитина | 07:40, 28.05.2024

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і "закритий". І це НОРМАЛЬНО! Не можуть усі стрибати весь день, або ж чемно сидіти і малювати пейзажі. Батькам потрібно це знати. Однак є проблеми з поведінкою, на які не можна закривати очі.

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводит

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Дитина | 14:50, 27.05.2024

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводиться абсолютно токсично?

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко перено

Почервоніння або температура: якщо у дитини є реакція на щеплення

Щеплення | 09:30, 27.05.2024

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко переносять вакцинацію, можливі такі реакції, як біль в місці уколу, температура і слабкість. Що з цим роби

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зо

Чи потрібно додатково давати дітям вітамін D?

Вітаміни | 08:30, 27.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зовсім так.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: