5 хвороб, від яких вмирає 86% українців

Adoption
Date
  • 1022 Переглядів
Названо 5 хвороб, від яких гинуть українці. Інфаркт, інсульт, діабет 2 типу, рак, хронічні захворювання органів дихання. За даними Держслужби статистики та Центру медичної статистики МОЗ України, від них помирають у 86% жителів України.

0085_archive_fotolia_145275_subscription_xxl.jpg (45.15 Kb)


Звичайно, серцево-судинні захворювання "залякують" нас уже не перший рік. На жаль, в Україні один з найвищих рівнів смертності від них: 606 летальних випадків на сто тисяч чоловік. А от захворювання органів дихання ще не сприймаються як небезпечні для життя. У попередні роки в п'ятірку найбільш небезпечних хвороб входили захворювання органів травлення (виразка шлунку, панкреатит). Зараз же куди більше підстав для тривоги дає, здавалося б, банальний хронічний бронхіт. З роками у кожному п'ятнадцятому українцю розвивається хронічна дихальна недостатність, а помирають при такому діагнозі в 1,5 рази більше людей, ніж 30 років тому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 вуглеводи, які допомагають схуднути

Моз вирішив по-європейськи боротися з хронічними неінфекційними захворюваннями в найближчі п'ять років. Відповідний проект постанови Кабміну, який розробили 30 березня, намічає, як Україна може реалізувати основні положення Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я "Здоров'я -2020". Щоб дотримуватися цих стандартів, Моз обіцяє, що через п'ять років українці будуть вживати алкоголю на 10% менше, а солі - на третину. Також доросле населення має на 18,5% менше курити. Таких змін збираються досягти в основному профілактичними методами. Зате якщо все вдасться, смертність знизиться на 25%.

Люди шукають народні способи боротьби з небезпечними недугами. Наприклад, вирішують піти в лазню. До речі, це може зменшити ризик смерті від інфаркту на 48%. До такого висновку прийшли кардіологи Інституту громадського здоров'я та клінічного харчування Університету Східної Фінляндії. У дослідженні взяли понад 2 тис. добровольців. Правда, такий результат отримують лише ті, хто паряться в лазні або сауні не рідше, ніж через день. 2-3 15-хвилинних сеансів в тиждень теж знижує загрозу інфаркту на 23%. А от у тих, хто буває в сауні лише раз на тиждень або рідше, помітного ефекту не спостерігається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, здоров'я, смерть, лікування, профілактика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: