Що таке аквагенна кропив'янка?

Adoption
Date
  • 1359 Переглядів
Вода є важливою частиною нашого життя, і для більшості людей вона нешкідлива. Рідкісна хвороба під назвою аквагенна кропив’янка, однак, може ускладнити для деяких людей контакт з водою. Ось що вам потрібно знати про цей медичний стан.

3558_1532687821_i-confess-i-have-wasted-water.jpg (42.63 Kb)


Що таке аквагенна кропив'янка?
Аквагенна кропив'янка є рідкісним типом фізичної кропив'янки. При фізичній кропив’янці у людей можуть виникати висипання на шкірі червонуватого кольору, які називаються кропив’янкою, і свербіж, коли шкіра контактує з високою або холодною температурою, хімічними речовинами або рослинами.

Коли проявляється аквагенна форма кропив’янки, у людей з’являється висип, а іноді й свербіж, коли шкіра стикається з водою. Висипи мають розмір від 1 до 3 мм з чітко окресленими краями. Симптоми можуть проявлятися будь-де на тілі, але частіше вони спостерігаються на шиї, верхній частині тулуба та руках.

Вода, яка може викликати реакцію, включає воду, з якою ви контактуєте під час дощу та снігу, а також воду, включаючи ваш піт та сльози. Температура води не впливає на розвиток захворювання.

Люди, які страждають на це захворювання, можуть пити воду, якщо вона не торкається шкіри, але у деяких людей може виникнути реакція, коли вода контактує з губами або внутрішньою частиною рота.

Аквагенна кропив’янка може вражати будь-яку стать, але частіше спостерігається у жінок. Симптоми можуть виникнути в період статевого дозрівання або після початку статевого дозрівання.

Як приймати душ при аквагенній кропивниці?
Поговоріть з алергологом або дерматологом про варіанти лікування. Алергологи, також звані імунологами, спеціалізуються на лікуванні алергії. Дерматологи діагностують і лікують захворювання шкіри, волосся та нігтів.

Лікування може полегшити прийняття душу, але лікування може бути не таким ефективним для деяких людей. Постраждалим, можливо, доведеться скоротити кількість або частоту прийняття душу. Їм також може знадобитися скоротити активність у воді.

Симптоми аквагенної кропив’янки
Кропив’янка може початися протягом 30 хвилин після контакту з водою. Іноді може бути свербіж. Рідше можуть бути хрипи (дихання з грубим, свистячим звуком) або утруднене дихання.

Симптоми зазвичай зникають самі по собі після видалення джерела води. Може знадобитися від 30 хвилин до 2 годин, щоб симптоми зникли.

Причини
Неясно, що викликає аквагенну кропив’янку. Дослідження все ще проводяться, щоб з’ясувати, чому це трапляється з деякими людьми.

Проте останнім часом вчені висунули кілька теорій.

Матеріал, розчинений у воді, проходить через шкіру та викликає алергічну реакцію. Отже, кропив’янка спричинена матеріалом, який називається алергеном, який міститься у воді, а не самою водою.
Алергічна реакція може бути спричинена контактом води з речовиною, яка знаходиться на шкірі.

Діагностика
Ваш алерголог або дерматолог діагностує стан на основі симптомів, про які повідомляється. Крім того, ваш лікар проведе так званий «пробний тест на воду», щоб підтвердити діагноз.

Тканина, змочена водою кімнатної температури, прикладається до шкіри на 20 хвилин. Ваш лікар буде уважно спостерігати за симптомами алергічних реакцій. Тканина зазвичай кладеться на верхню половину тіла, оскільки симптоми частіше спостерігаються в цій області.

Лікування
Ваш лікар запропонує лікування аквагенної кропив’янки та ліки, які допоможуть вам краще справлятися з контактом з водою.

Антигістамінні засоби. Переважним протоколом лікування аквагенної кропив’янки першого ряду є пероральні (прийом через рот) антигістамінні препарати H1, клас препаратів, які використовуються для лікування алергії.

Однак було встановлено, що антигістамінні препарати першого покоління мають небажані побічні ефекти, які можуть тривати довше. Тому лікарі вважають за краще використовувати антигістамінні препарати другого покоління, хоча переконливих доказів ефективності цього лікування при аквагенній кропив’янці немає. Наявна інформація свідчить про те, що пероральні антигістамінні препарати самі по собі можуть бути недостатніми для лікування захворювання.

Ліки місцевого застосування. Ліки місцевого застосування – це форма ліків, які наносяться на тіло та всмоктуються через шкіру. Було помічено, що емульсії на масляній основі (легша форма зволожуючого крему) і креми, зменшують або усувають симптоми у деяких пацієнтів. Ваш лікар може віддати перевагу спробувати місцеві ліки для дітей, щоб уникнути побічних ефектів антигістамінних препаратів.

Фототерапія. Іноді, навіть спробувавши оральний і місцевий прийом ліків, ви можете не отримати хороших результатів. Деякі пацієнти помітили поліпшення після використання фототерапії. У фототерапії УФ або ультрафіолетове світло використовується для лікування певних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лікування, симптоми кропив’янки, симптоми аквагенної алергії, захворювання, симптоми, препарати, антигістамінні, кропив’янка, ліки, причини, профілактика


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Науковцями проведено дослідження, як можна запобігти цьому захворюванню. Було виявлено 5 продуктів, які можуть запобігти виникненню цього стану.

Їжа, яка захищає нас від раку

Профілактика і лікування | 08:00, 01.10.2022

Науковцями проведено дослідження, як можна запобігти цьому захворюванню. Було виявлено 5 продуктів, які можуть запобігти виникненню цього стану.

Ось які продукти пов’язуються із зміцненням імунної системи лікарями з різних країн.

Лікарі назвали найкращі продукти для зміцнення імунітету

Харчування | 07:00, 01.10.2022

Ось які продукти пов’язуються із зміцненням імунної системи лікарями з різних країн.

За словами лікаря-сомнолога Софії Черкасової, часте пробудження вночі є небезпечним, якщо його епізоди не миттєві, а тривалі.

Про що говорять часті пробудження у ночі?

Здоров'я | 05:00, 01.10.2022

За словами лікаря-сомнолога Софії Черкасової, часте пробудження вночі є небезпечним, якщо його епізоди не миттєві, а тривалі.

Дослідники з Медичної школи Університету штату Вейн і відділу перинатологічних досліджень Національного інституту охорони здоров’я в Детройті виявили,

Дослідники повідомляють, що COVID-19 може викликати запалення плода навіть за відсутності плацентарної інфекції

Вагітність та пологи | 01:30, 01.10.2022

Дослідники з Медичної школи Університету штату Вейн і відділу перинатологічних досліджень Національного інституту охорони здоров’я в Детройті виявили, що SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, може викликати запалення плода навіть за відсутності

Тестостерон — це стероїдний гормон, який виділяється наднирковими залозами, яєчниками та яєчками. Гормон відіграє вирішальну роль у підтримці здоровог

Тестостерон і гіпертиреоз

Хвороби | 23:00, 30.09.2022

Тестостерон — це стероїдний гормон, який виділяється наднирковими залозами, яєчниками та яєчками. Гормон відіграє вирішальну роль у підтримці здорового лібідо, збереженні структури кісток і м’язової маси, а також підтримки рівня енергії. Щитовидна за

В інтерв’ю лікаря-гастроентеролога Ірини Бережної прозвучали рекомендації про те, коли не слід приймати вітаміни.

Лікарі розповіли, у яких випадках не можна приймати вітаміни

Здоров'я | 08:00, 30.09.2022

В інтерв’ю лікаря-гастроентеролога Ірини Бережної прозвучали рекомендації про те, коли не слід приймати вітаміни.

Лікар-дієтолог Олена Соломатіна повідомила, що викликати рак можуть продукти, що порушують метаболізм людини. Серед них смажені у олії продукти.

Дієтологи назвали продукти, які призводять до розвитку раку

Харчування | 07:00, 30.09.2022

Лікар-дієтолог Олена Соломатіна повідомила, що викликати рак можуть продукти, що порушують метаболізм людини. Серед них смажені у олії продукти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: