Чому дитина не має жодних захоплень?

Adoption
Date
  • 127 Переглядів
Часто батьки зіштовхуються з тим, що їх дітей, які дорослішають, нічого не цікавить — місце навчання і хобі займають комп'ютерні ігри або мережеве спілкування, а прагнення до нових цілей зникає зовсім. Давайте розберемося у проблемі і знайдемо шляхи її вирішення.

0759_3.jpg (35.47 Kb)


Нескінченне сидіння у ґаджетах, комп'ютерні ігри, інтернет — часто ці заняття повністю поглинають увагу підлітків, а часу і бажання на інші інтереси та прагнення стає дедалі менше. При цьому постійні моралі, волання до совісті і спроби мотивувати не призводять до позитивних зрушень, а, навпаки, ще більше збільшують прірву у взаєморозумінні між батьками і дітьми.

Кожному з батьків хочеться одного — пишатися своєю дитиною і її успіхами на тому чи іншому терені. Однак часто трапляється таке, що щойно чадо переступає поріг пубертату, на усіх досягненнях можна поставити хрест — підліток, що раніше був зайнятий у всіх можливих сферах життєдіяльності, втрачає цікавість до усього, що раніше було для нього (і для вас) важливим, і починає вести практично рослинний спосіб життя, займаючись лише поглинанням їжі з холодильника, не випускаючи при цьому улюбленого ґаджета з рук, а будь-які заклики до дій закінчуються скандалом.

Сучасний світ схиблений на мотивації — ми говоримо про неї настільки часто і багато, що виникає відчуття, що відсутність мотивації не дасть домогтися успіху. Так, сучасне життя, особливо у мегаполісі — це спроба усе встигнути, нікуди не запізнитися, домогтися усього й одразу: заробити грошей, побудувати кар'єру, стати значущим серед людей і т. д. Напевно, тому відсутність у дітей ознак мотивації і бажання усе встигнути дуже дратує. Адже практично з їх народження ми їх постійно чимось займали — виховання за системою Монтессорі, лего, читання, усний рахунок, англійська та інше. Тепер ми з жахом спостерігаємо, як дитина, яка у два роки практично опанувала грамоту і яку ми вважали генієм, більше нічого не хоче. Природно, ми починаємо панікувати і усі розмови з нею починаємо з прогнозів про її майбутнє, де вона, звичайно, не матиме гідної (на наш погляд) професії, якщо не припинить робити те, що нас настільки сильно дратує. І чим більше ми намагаємося "замотивувати" підлітка закликами до дій і скандалами, тим сильніше зростає негатив.

Що з цим робити

Перше, що потрібно точно припинити робити — це читати моралі, наводити у якості прикладу дітей інших батьків, тиснути на жалощі, намагатися маніпулювати підлітком і розповідати йому про долю маргінальних особистостей, тому що усе це не працює, викликає протест, бажання продовжувати чинити так само і відмежовуватися від вас стіною мовчання та негативу. Повірте, дитина й сама усе чудово знає про можливі ризики, тому що вона давно усе це знайшла у інтернеті.

Друге — переконайтеся, що вашу дитину дійсно нічого не цікавить, тому що це, ймовірно, не так. Сучасні діти дуже багато знають, а коло їх інтересів досить широке. Так, інформацію вони отримують з інтернету, а не з книг (хоча трапляються й винятки). Але вони вміють знаходити потрібні їм відомості, аналізувати їх і на основі цього складати власну думку. Поговоріть зі своєю дитиною, що дорослішає, не з позиції батька, а з позиції друга, спробуйте дізнатися, чим вона захоплюється, поговоріть з нею не про навчання у школі, майбутній вступ до ВНЗу і те, чому у неї у кімнаті безлад, а на якісь серйозні теми. Ймовірно, у вашої дитини є своя думка з багатьох питань, вона поглинає протягом дня величезну кількість інформації і може перевершити вас у дуже багатьох темах. Просто поговоріть зі своєю дитиною як з дорослою людиною, і вона вас зможе здивувати, спантеличити і навіть навчити чогось.

Третє — кожному з батьків хочеться, щоб дитина виконувала певні функції: добре вчилася, робила якусь домашню роботу, була слухняною і не приносила зайвих проблем. Це базовий мінімум вимог, який можна доповнити також бажанням чогось домагатися, планувати своє життя і т. д. Напевно, ідеальні діти ідеальних батьків такими й є. Але у більшості випадків ми маємо справу зі звичайними дітьми і абсолютно звичайними батьками, які часто під вихованням розуміють висування дитині тих чи інших претензій, які, на думку деяких дорослих, і повинні мотивувати.

І тут є дуже важливий момент: перш ніж висувати претензії щодо того, що ваша дитина нічого не хоче і нічого не робить у сенсі усвідомленості, мотивації, духовного і творчого зростання, подивіться на себе. Ваші дії і ваша власна поведінка мотивують дитину набагато ефективніше за будь-які слова. Якщо ви самі нічим не цікавитеся, нічого не робите для свого зростання і розвитку, приходячи з роботи (а для вашої дитини школа — це також робота), сідаєте перед телевізором (а вона, своєю чергою, перед комп'ютером), то про яку усвідомленість може йти мова? Ви показуєте їй приклад, як треба жити, вона його дотримується. І ніякі мотиваційні промови не допоможуть підняти вашого сина з дивана або з-за комп'ютерного столу, якщо ви самі не покажете йому приклад, що має бути по-іншому. Почніть з себе, а потім вимагайте те ж саме від своєї дитини.

Четверте — припиніть потурати дитині, адже вона вже не маленька. Хочете, щоб вона допомагала вам у домашніх справах, обговоріть, що вона повинна робити, яке у неї є коло обов'язків. Ваші обов'язки — це працювати і забезпечувати її усім необхідним. Її — вчитися і, наприклад, мити посуд, виносити сміття і прибирати раз на тиждень хоча б у своїй кімнаті. Почніть з малого: у всіх нас є не лише права, а й певні обов'язки. Це дозволяє нам ставати самостійними і нести відповідальність за свої дії.

У цілому привчати дитину до того, щоб у неї були свої хатні обов'язки, потрібно починати якомога раніше — акцент у вихованні потрібно робити не лише на навчанні і додатковому розвитку, тому що побут — це те, що нас оточує протягом усього життя, і нерозумно захищати дітей від цієї сфери, адже колись їм все одно доведеться з нею зіштовхнутися.

Але при цьому головна мета, яку варто переслідувати — це не втрачати контакту з власною дитиною, обговорювати з нею усі питання у спокійному режимі, приділяти їй достатньо уваги і при цьому проявляти терпіння. Підлітковий вік — один з найскладніших періодів у житті людини, коли вона переживає певний стрес, який пов'язаний не лише з дорослішанням і перебудовою гормональної системи, але й з переоцінкою цінностей.

Підлітковий бунт у тому чи іншому його прояві (а відмова від звичних хобі та інтересів також може бути однією з його форм) — це норма, яку потрібно прийняти, а потім запастися терпінням, самовладанням і вірою у те, що все, що ви вклали у вашу дитину, нікуди не поділося (хоча іноді може здаватися по-іншому). Просто зараз у неї такий період, коли вона більше потребує підтримки, прийняття, розуміння, довіри і самостійності — цей період рано чи пізно закінчиться, а ось загублений довірчий зв'язок з дитиною доведеться довго і старанно відновлювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: захоплення, дитина не має захоплень


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається

Як навчити дитину їздити на велосипеді?

Дитина | 11:20, 05.04.2024

Найкраще починати дитині їздити на велосипеді, коли вона буде усвідомлювати і розуміти - що саме від неї хочуть. Такий період, як правило, починається у дітей від 4-6 років. Раніше цього віку, вчити дитину їздити на велосипеді - просто не має сенсу.

Декілька років тому навіть не виникало питання: чи потрібен телефон дитині. Колись діти знаходили один одного без мобільних і весело проводили час. Ал

Чи необхідний мобільний телефон дитині?

Дитина | 09:30, 05.04.2024

Декілька років тому навіть не виникало питання: чи потрібен телефон дитині. Колись діти знаходили один одного без мобільних і весело проводили час. Але зараз це актуальне питання.

Діти, які мають занадто багато іграшок, легше відволікаються та не використовують якісно час, проведений за грою.

Велика кількість іграшок вдома погано впливає на дітей, – дослідження

Дитина | 12:10, 04.04.2024

Діти, які мають занадто багато іграшок, легше відволікаються та не використовують якісно час, проведений за грою.

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювал

5 правил, як виростити успішного малюка

Розвиток дитини | 10:30, 03.04.2024

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювальну справу, щоб тільки не нудьгував.

Як стверджують фахівці, не так важливий рівень інтелекту батьків, їх дохід, як загальне проведення часу. Правда, з'ясувалося і те, що освіта мам, знач

Чим більше приділяєте уваги дитині, тим успішнішою вона буде - дослідження

Дитина | 09:30, 03.04.2024

Як стверджують фахівці, не так важливий рівень інтелекту батьків, їх дохід, як загальне проведення часу. Правда, з'ясувалося і те, що освіта мам, значно більше впливає на чадо, ніж татів.

Якщо в сім'ї кілька дітей і всі вони відвідують школу, а після неї вирушають на заняття спортом, музикою, іноземними мовами або іншими захопленнями, у

Як працюючим батькам знаходити час для дітей

Сімейні справи | 00:30, 21.03.2024

Якщо в сім'ї кілька дітей і всі вони відвідують школу, а після неї вирушають на заняття спортом, музикою, іноземними мовами або іншими захопленнями, у них майже не залишається часу для сімейних заходів, а тим більше для індивідуального спілкування зі

В Україні планують реформувати дошкільну освіту. Зокрема, у садках хочуть навчати дітей якісних та потрібних знань. А також малюків можна буде віддава

Що передбачає реформа садочків в Україні?

Дитина | 08:30, 10.03.2024

В Україні планують реформувати дошкільну освіту. Зокрема, у садках хочуть навчати дітей якісних та потрібних знань. А також малюків можна буде віддавати у ясла вже з трьох місяців. Що відомо про реформу дитячих садочків?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: