Як імбир сприяє імунітету

Adoption
Date
  • 707 Переглядів
Імбир має репутацію стимулятора імунної системи. Нові результати Інституту біології харчових систем імені Лейбніца Мюнхенського технічного університету підтверджують цю тезу. У лабораторних тестах невеликі кількості гострого компонента імбиру призвели до підвищеної готовності лейкоцитів. Дослідження також показує, що в цьому процесі бере участь тип рецептора, який відіграє роль у сприйнятті хворобливих теплових подразників і відчуття гостроти їжі.

1969_shutterstock_338815997.jpg (40.43 Kb)


Сполука імбиру потрапляє в кров

Команда під керівництвом Вероніки Сомози, директора Інституту Лейбніца у Фрайзінгу, провела широке дослідження. Відповідно до дослідження, значна кількість їдких сполук імбиру потрапляє в кров приблизно через 30-60 хвилин після вживання одного літра імбирного чаю. Безперечно найвищі рівні були досягнуті [6]-гінгеролом, з концентраціями в плазмі приблизно від 7 до 17 мікрограмів на літр.

Відомо, що гостра сполука надає свій «смаковий» ефект через так званий рецептор TRPV1, іонний канал, розташований на поверхні нервових клітин, який реагує на хворобливі теплові подразники, а також на гострі сполуки чилі та імбиру. Оскільки деякі дослідження показують, що лейкоцити також мають цей рецептор, дослідницька група перевірила, чи впливає [6]-гінгерол на активність цих імунних клітин.

Гостра сполука стимулює лейкоцити

На першому етапі команді вдалося виявити рецептор на нейтрофільних гранулоцитах. Ці клітини складають приблизно дві третини лейкоцитів і служать для боротьби з бактеріями, що вторглися. Подальші лабораторні експерименти дослідницької групи також показали, що навіть дуже низька концентрація майже 15 мікрограмів [6]-гінгеролу на літр є достатньою, щоб привести клітини в стан підвищеної готовності. Таким чином, порівняно з контрольними клітинами, стимульовані клітини приблизно на 30 відсотків сильніше реагували на пептид, який імітує бактеріальну інфекцію. Додавання специфічного інгібітора рецептора TRPV1 скасовувало ефект, індукований [6]-гінгеролом.

«Таким чином, принаймні в експериментах, дуже низькі концентрації [6]-гінгеролу є достатніми, щоб вплинути на активність імунних клітин через рецептор TRPV1. У крові теоретично таких концентрацій можна досягти, споживаючи близько одного літра імбирного чаю», — кажуть дослідники.

«Таким чином, наші результати підтверджують припущення, що споживання звичайної кількості імбиру може бути достатнім для модуляції клітинних реакцій імунної системи. Тим не менш, залишається багато питань без відповіді на молекулярному, епідеміологічному та медичному рівнях, які необхідно вирішити за допомогою за допомогою сучасних досліджень у сфері харчування та здоров’я», – підсумовує Вероніка Сомоза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: імунітет, імбир сприяє імунітету, імбир, дослідження, кров, імунна система, рецептор, клітин, сполука, потрапляє, лейкоцити


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Щоб знати, чи все гаразд з організмом, чи немає запального процесу, достатньо виміряти температуру тіла. Іноді вона може не вписуватися в рамки

Лікаркі розповіли, яка температура тіла вважається рідкісною і небезпечною

Хвороби | 01:20, 13.05.2024

Щоб знати, чи все гаразд з організмом, чи немає запального процесу, достатньо виміряти температуру тіла. Іноді вона може не вписуватися в рамки "норми".

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди зас

Не нежить: чому насправді дитина не дихає носом?

Дитина | 16:20, 12.05.2024

Якщо у дитини часто тече з носа, або вона не має чим дихати, сопе вночі, або прокидається через те, що не може вдихнути носом, це далеко не завжди застуда/вірус. Такий симптом може бути через інші захворювання. Педіатриня Лідія Бабич розповіла, чому

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Звідки береться біль у горлі вранці?

Хвороби | 08:30, 09.05.2024

Чи бувало у вас, що ввечері ви лягали спати абсолютно здоровими, а вранці прокинулись з відчуттям болю в горлі, хоча причин для цього зовсім немає?

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

У новонароджених теплообмін відбувається по-іншому, ніж у старших дітей і дорослих. Тож часто навіть 37,2 на термометрі може бути нормою.

Підвищення температури у немовлят: що робити?

Хвороби | 06:20, 05.05.2024

У новонароджених теплообмін відбувається по-іншому, ніж у старших дітей і дорослих. Тож часто навіть 37,2 на термометрі може бути нормою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: