Чи можливо народити безкоштовно і уникнути "поборів" в пологовому

Adoption
Date
  • 755 Переглядів
Вибрати пологовий будинок, скласти список того, що брати з собою в пологовий будинок і налаштуватися на позитив - це ще не вся підготовка до пологів. Щоб пологи пройшли легко, вагітній необхідно знати і вміти відстоювати свої права. Наприклад, право на безкоштовні пологи.
8391_image_29.jpg (25. Kb)


На ці та інші найпоширеніші питання, які виникають у майбутніх мам перед пологами, відповідає акушер-гінеколог з двадцятип'ятилітнім стажем роботи, кандидат медичних наук Надія Яківна Жилка.

Чи може пологовий будинок відмовити в прийомі породіллі, яка прийшла за самозверненням, якщо пологовий будинок черговий і якщо ні?

Згідно ст. 38 Закону України "Основи законодавства про охорону здоров'я" та наказу МОЗ України від 29.12.2003 "Про організацію Надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні" (п. 1.7, 1.6), кожен пацієнт має право на вільний вибір лікаря та вибір лікувального закладу. Пологи - це невідкладна ситуація, тому медична допомога надається незалежно від місця проживання, одним з видів госпіталізації є "самозверненням". Тому пологовий будинок не може відмовляти в прийомі породіллі.

Якщо обмінна карта підписана головним лікарем на прийом в одному пологовому будинку, чи можна народжувати в іншому?

Затвердженого правила підписання головним лікарем обмінної карти для госпіталізації вагітної до пологової установи не існує, якщо вагітна спостерігалася за місцем проживання і надходить в акушерський стаціонар на тій же території.

Якщо жінка вибирає іншу пологову установу, то головний лікар своїм підписом засвідчить дозвіл про госпіталізацію пацієнтки з іншого географічного району. Підпис головного лікаря не є перешкодою для госпіталізації в будь-яку пологову установу згідно з українським законодавством.

Чи правомірні вимоги купити страховку прямо в пологовому будинку?
Ні. Такі дії не регламентовані акушерсько-гінекологічною нормативною документацією.

Чи правомірно вимагати плату за окрему палату?
Індивідуальне перебування матері і дитини є вимогою наказу МОЗ України від 10.05.2007 №234 "Про організацію профілактики внутрішньолікарняних інфекцій в акушерських стаціонарах". Оплата за індивідуальну палату неправомірна.

В Україні можна народжувати вдома? Чи можна надавати послугу з прийому домашніх пологів (лікарям або акушерам) юридично?

В Україні домашні пологи законодавством не дозволені. Якщо жінка приймає рішення народжувати в домашніх умовах, вона піддає і своє, і життя дитини дуже великому ризику.

В Україні на сьогодні організація акушерської допомоги в пологових установах дозволяє з породіллею перебувати родичам в сімейних пологових залах, в умовах, наближених до домашніх.

Якщо раптом виникає ускладнення, то в пологовому закладі виявляється своєчасна кваліфікована допомога. Нерідкі випадки пологів, які відбулися в домашніх умовах, що закінчилися грізними ускладненнями. У переважній більшості випадків жінки у важкому стані були госпіталізовані в пологові установи для порятунку їхнього життя.

Акушерська допомога лікарем або акушеркою є кримінально каральною дією. В Україні медична допомога під час пологів може надаватися тільки в лікувальних установах державної і приватної форми власності.

Чи є в українських пологових будинках "пологи у воді", чи небезпечні вони?
Пологи у воді є нефізіологічними або ненормальними . Природа розпорядилася таким чином, що людська особа народжується з водного простору навколоплідного міхура в повітряний простір. Саме цей процес є основним у виникненні першого вдиху, расправления тканин легенів. При народженні дитини в воду відбувається штучне продовження цього процесу. Навіщо?

Так, є думка деяких фахівців, що вода знижує хворобливі відчуття жінки під час потуг. Але на сьогодні є більш ефективні технології знеболювання пологів. У пологових установах впроваджуються такі нові акушерські технології, як партнерські пологи, знеболюючий ефект яких набагато вище, ніж при пологах у воді.

А ось негативний вплив пологів у воду має великі ризики:

• тепла вода, в яку відбуваються пологи, підвищує ризик кровотечі;

• уповільнює пологи, що небезпечно як для матері, так і для дитини;

• емболія, яка з'являється, коли вода змішується з кров'ю матері;

• аспірація дихальних шляхів дитини водопровідною водою;

• інфекційні ускладнення, пов'язані з попаданням нестерильного води на родові шляхи.

Повірте, ці ускладнення настільки серйозні, що до ризиків звичайних пологів немає необхідності додавати невиправдані ризики.

Сьогодні в деяких пологових установах використовують цей метод тільки в перший період пологів з метою знеболювання, поки йде підготовка до народження (тільки перший період пологів), а дитина народжується в звичайних умовах.

Чи може породілля відмовитися від стимуляції пологів, епізіотомії, і інших втручань? І навпаки, наполягати на епідуральній анестезії?
Право кожної породіллі прийняти інформоване рішення з приводу свого здоров'я і пологів в тому числі. Що це таке? Це коли після надання лікарем інформації про необхідність того чи іншого втручання, жінка дає свою згоду.

Будь-яке втручання в пологах, як правило, не терпить зволікання, тому відмова від необхідного втручання може призвести до несприятливих наслідків. Законодавством передбачено, що якщо пацієнт відмовляється від призначень лікаря, лікар не несе відповідальності за стан здоров'я пацієнта (ст. 34 Основ законодавства про охорону здоров'я).

У невідкладних ситуаціях (якщо ситуація загрожує життю жінки або дитини), якщо жінка відмовляється від необхідного втручання, рішення приймається консиліумом лікарів в кількості не менше 3 осіб і підписується в історії пологів.

Епідуральна анестезія застосовується тільки за суворими показаннями. За наполяганням породіллі епідуральна анестезія не проводиться, щоб уникнути ускладнень. Існує багато альтернативних методів знеболення, які жінці запропонує лікар.

Чи обов'язково підписувати процедурний лист - папір про інформовану згоду?
Так, обов'язково. Це передбачено наказом МОЗ України від 29.12.2003 "Про організацію надання стаціонарної акушерсько - гінекологічної та неонатологічної допомоги в Україні" (1.17, 1.22). Згідно з планом лікування в історії пологів проводяться відмітки про отриману згоду пацієнтки на всі запропоновані методи обстеження і лікування з фіксуванням дати призначення, назви методу, ПІБ і підписи лікаря, а також підписи пацієнтки.

Джерело: uaua.info

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: консультації, пологи, поради


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ефективним ліки можуть бути як дуже дорогі, так і дуже дешеві. А щоб куплені препарати діяли за призначенням, їх потрібно правильно приймати.

Як приймати ліки?

Профілактика і лікування | 08:00, 21.01.2018

Ефективним ліки можуть бути як дуже дорогі, так і дуже дешеві. А щоб куплені препарати діяли за призначенням, їх потрібно правильно приймати.

Регулярне статеве життя - важливий показник здоров'я.Ось список лікарських спеціальностей, які передбачають, що питання на інтимні теми в кабінеті лік

До якого лікаря звертатися з інтимними проблемами?

Сімейні справи | 23:00, 05.01.2018

Регулярне статеве життя - важливий показник здоров'я.Ось список лікарських спеціальностей, які передбачають, що питання на інтимні теми в кабінеті лікаря щонайменше не забороняються.

Лінда Мередит, особистий косметолог Мадонни і Гвінет Пелтроу, впевнена, що вибирати засоби для догляду за обличчям потрібно не по типу шкіри, а по її

7 порад від косметолога Мадонни

Косметологія | 19:45, 27.12.2017

Лінда Мередит, особистий косметолог Мадонни і Гвінет Пелтроу, впевнена, що вибирати засоби для догляду за обличчям потрібно не по типу шкіри, а по її проблемам.

Удаление зубов может звучать как страшная операция, однако, большая часть этого страха заключается в том, что люди не знают, как это все происходит то

Как подготовиться к удалению зубов?

Консультації | 00:43, 25.12.2017

Удаление зубов может звучать как страшная операция, однако, большая часть этого страха заключается в том, что люди не знают, как это все происходит точно, если им еще никогда не вырывали зубы. Зубы обычно вырывают из-за повреждения, заболевания (вклю

Чи потрібно використовувати медичні засоби для схуднення? Чи справді вони допоможуть чи навпаки нашкодять вашому організму - читайте у матеріалі.

Користь чи шкода таблеток для схуднення?

Дієта для мами | 06:20, 16.11.2017

Чи потрібно використовувати медичні засоби для схуднення? Чи справді вони допоможуть чи навпаки нашкодять вашому організму - читайте у матеріалі.

Хто зустрів на своєму шляху проблему, як порушення мовлення - то варто знати, чому воно проявилося і звернутися до спеціалістів.

Чому з'являється порушення мовлення?

Розвиток дитини | 08:00, 08.11.2017

Хто зустрів на своєму шляху проблему, як порушення мовлення - то варто знати, чому воно проявилося і звернутися до спеціалістів.

Зараз популярним стали послуги онлайн, і кредит – це не виняток, його теж тепер можна брати не виходячи з дому через інтернет, вам лише знадобиться мо

Гроші в кредит онлайн

Сімейні справи | 12:29, 07.11.2017

Зараз популярним стали послуги онлайн, і кредит – це не виняток, його теж тепер можна брати не виходячи з дому через інтернет, вам лише знадобиться мобільний телефон і банківська картка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: