Що таке здорові стосунки: психотерапевти пояснюють на прикладі мультфільмів

Adoption
Date
  • 2034 Переглядів
Відносини між людьми (а в даному випадку між мультиплікаційними персонажами) можуть бути різними — не обов'язково романтичними. Відносини складаються між членами однієї сім'ї, між друзями, між учнем та наставником, між колегами, між босом та підлеглими. У своєму підкасті психотерапевти розглянули кілька видів здорових взаємин, які зустрічаються у мультиках компанії Disney.

7507_1005x558_2016113001204397ce2dbf10.jpg (24.08 Kb)


Дружба

"Король Лев"

Група друзів, за якими корисно і приємно спостерігати - це хлопці з «Короля Лева»: Тімон, Пумба та Сімба. Все починається зі знайомства - при зустрічі з хижаком (маленьким Симбою) Тімон і Пумба не намагаються відразу втекти від нього (хоча це найперше, що пропонує зробити Тімон) - вони рятують його, приводять до тями, а потім намагаються підбадьорити, виявивши, що левеня через щось сумує.

Згодом між Тімоном, Пумбою і Симбою формується глибокий зв'язок, що складається з прив'язаності та прийняття, який об'єднує їх у дуже незвичайний союз із хижака та тварин, які потенційно могли б стати його здобиччю. Сімба долає свою природу для того, щоб зберігати стосунки зі своїми друзями — він свідомо приймає рішення не йти на поводу своїх інстинктів, і це неймовірно цінно.

Сім'я

Моана

Мультфільм, у якому, на думку психотерапевтів, простежується здорова сімейна динаміка – це "Моана". У сім'ї Моани відбуваються конфлікти та розбіжності, однак вони вирішуються, а члени сім'ї при цьому не втрачають довіри один до одного.

За сюжетом Моана залишає сім'ю, щоб подбати про своє плем'я: і в цьому криється конфлікт, через який проходять багато підлітків — бажання виокремитися від батьківського дому і жити своїм життям, але зберігати причетність до своєї сім'ї.
Після того, як Моана повертається додому, батьки радісно її вітають і що не менш важливо прислухаються до її досвіду, який вона отримала за час своїх подорожей.

Романтичні стосунки

Незважаючи на те, що багато відносин у діснеївських мультиках здаються відірваними від реальності і будуються на гіперболізованих стереотипах про романтику, закоханість і любов (і закінчуються абстрактним «довго і щасливо»), є серед них і ті, з яких хочеться брати приклад.

«ВАЛЛ-І»

Романтичні відносини між ВАЛЛ-І та Євою примітні тим, що вони вишиковуються як у німому кіно — для створення та підтримання своїх стосунків герої не користуються словами, лише жестами, діями та вчинками.

Цікаві стосунки між цими героями ще й тому, що вони належать до зовсім різних світів - ВАЛЛ-І спокійно ставиться до безладу та сміття, а ЄВА - справжня принцеса-робот. Їхня історія, втім, не обходиться без романтичних кліше — є там і кохання з першого погляду, і чудовий порятунок.

Однак психотерапевти відзначають тут не це, а те, як закоханість маленького робота, його наполегливість, увага та старання зрештою обертаються взаємністю. Ми бачимо зв'язок, незважаючи на те, які ми різні, ми вміємо цінувати те, що кожен з нас може запропонувати, і ми поважаємо той зв'язок, який є між нами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, зберігати, друзями, намагаються, Симбою, Відносини, досвіду, психотерапевти, стосунки, конфлікти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Звісно, що всі діти люблять канікули.

Дивимось з дитиною. Мультфільм Корисні підказки. Канікули (ВІДЕО)

Відео | 22:00, 27.02.2024

Звісно, що всі діти люблять канікули.

Діткам дуже важливо навчитися дружити.

Дивимось з дитиною. Мультфільм Корисні підказки. Дружба (ВІДЕО)

Відео | 22:00, 26.02.2024

Діткам дуже важливо навчитися дружити.

А вашы дітки бояться павуків?

Дивимось з дитиною. Мультфільм Золотий павучок (ВІДЕО)

Відео | 22:00, 25.02.2024

А вашы дітки бояться павуків?Якщо допомагати один одному, тоді все вдасться.

Дивимось з дитиною. Мультфільм Як звірі хату будували (ВІДЕО)

Відео | 22:00, 22.02.2024

Якщо допомагати один одному, тоді все вдасться.

Невгамовний Івасик познайомився ще й з володарем лісу.

Дивимось з дитиною. Мультфільм Івасик Телесюк і Лісовик (ВІДЕО)

Відео | 22:00, 21.02.2024

Невгамовний Івасик познайомився ще й з володарем лісу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: