Як викликати зацікавлення у дитини до предмету, який їй не подобається

Adoption
Date
  • 752 Переглядів
Дорослі звикли діяти, керуючись принципами логіки і волі. Вони розуміють, заради чого працюють понаднормово (щоб швидше закрити іпотеку, полетіти відпочивати в зимові канікули, отримати підвищення і збільшити дохід). Дитині потрібно лише те, що виходить і де більше підкріплень, — змиріться з цим.

58_rqwfx1vvaa.jpeg (32.02 Kb)


Йому не потрібна хороша робота через 15 років — йому всього 10 (наприклад) років, і його горизонт планування куди скромніше. Чесно кажучи, йому навіть п’ятірка за рік з математики по суті і не потрібна. Якщо вчитися більше не виходить, дитина, швидше за все, почне знецінювати предмет.

Діти зазвичай не говорять: «Так, математика дуже потрібний предмет, вона розвиває мислення, тому я докладу всіх зусиль, щоб освоїти її, хоч вона мені і не подобається». Вони кажуть: «Та кому потрібна ця ваша математика? Я і без неї проживу! Лічити вмію, і слава богу — мені вистачить ». Такий негатив може привести до того, що колесо мотивації перетвориться в сніжний ком і в кінці кінців «переїде» дитину, назавжди відбивши охоту до будь-якого навчання.

Що робити?

«Запустити знову» предмет
Якщо розбирати тільки проблемну тему і затикати прогалини, як роблять багато, ризикуєте переконати дитину, що з біологією або англійською мовою вони підуть різними шляхами. На черговій контрольній роботі обов’язково нагадають про себе моменти, які він пропустив раніше. Виходить, що репетитор все пояснив, а оцінка знову «двійка» або «трійка».

Не реанімуйте поточну успішність. Почніть з азів (якщо біологія з’явилася в 5 класі, а дитина вже в 7, то беріть підручник 5 класу). Можна займатися самостійно або поставити конкретну задачу репетитору.

Матеріал попередніх класів дитині, по-перше, знаком, а, по-друге, розрахований на молодший вік. Негативу до тем теж немає. Все це дозволить розігнатися на простому матеріалі і запустити колесо мотивації в потрібну сторону. До поточної темі дитина прийде швидко, граючи подолає проблему, і йому почнуть подобатися біологія або математика, які ще недавно викликали відчай і обурення.

Якщо дисципліна настільки огидна, що дитина відмовляється тримати підручник в руках, рекомендую почати з цікавих науково-популярних статей, простих і видовищних роликів на YouTube (наприклад, хімічні досліди) або демонстрації корисності предмета в побуті.

Створити «сито»
Якщо у дитини прогалини в матеріалі, то перед уроком потрібно перечитати параграф, вивчити основні терміни і факти проблемної теми. Це забезпечить гарне інформаційне сито, в якому будуть затримуватися (а в подальшому засвоюватися) нові дані. Це важливо, тому що процес засвоєння заснований на накладенні нової інформації на вже відому.

Поміняти викладача
Якщо це можливо. В іншому випадку запросіть репетитора або запишіть дитину на курси, де викладає людина, яка любить свій предмет, вміє донести інформацію і, головне, здатна викликати симпатію і інтерес до дисципліни. Не потрібно впадати у відчай. Так, хтось зміг відбити бажання займатися, але хтось може і все виправити.

Не скупитися на похвалу
Коли ви попрацювали над категоріями «процесу», «сита» і прогалин, потрібно подбати про позитивні підкріплення. Покажіть дитині, що вам не все одно: попросіть розповісти, що було на уроці, переказати, що він прочитав або дізнався, і т. д. Не забувайте хвалити його — це додасть мотивації.

«Зв’язати» предмет з особистими цілями дитини
Мій приятель непогано вчився в школі. У старших класах він зрозумів, що хоче бути кращим юристом. Страждала тільки хімія, до чого йому не було діла (хімія — явно не той предмет, який стане в нагоді в роботі). Тоді його батько, незадоволений оцінками і таким ставленням, не став лаятися, а пояснив, що можна бути просто хорошим юристом, а можна потрапити в саму грошову нафтогазову область, просто підтягнувши хімію. Щоб бути реально кращим, треба розуміти не тільки в судових процесах, але розбиратися в сировині, технології виробництва та екології. Результат не змусив себе довго чекати.

Якби батько нічого не розумів в дитячій мотивації, то міг би сказати: «Ну і що, що хочеш бути юристом. Вчи хімію, в житті може стати в нагоді. Будеш розумніше, заробиш більше грошей ».

Цей спосіб спрацює з дітьми старше 12 років, які не хочуть вчитися (але можуть). Важливий нюанс — цілі повинні бути конкретними і актуальними зараз, а не через 15 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, уроки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Під час заучування віршів відбувається тренування пам'яті, яка впливає на здібності дитини до навчання. Крім цього, завдяки особливій структурі віршів

Чому дітям корисно вчити вірші?

Дитина | 11:20, 06.04.2024

Під час заучування віршів відбувається тренування пам'яті, яка впливає на здібності дитини до навчання. Крім цього, завдяки особливій структурі віршів, дитина вчиться аналізувати інформацію, а значить його мозок в цей час активно працює і розвиваєтьс

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювал

5 правил, як виростити успішного малюка

Розвиток дитини | 10:30, 03.04.2024

Малюк завжди повинен бути чимось зайнятий. А якщо нічого не робить, і не знає, чим йому зайнятися, то батьки повинні запропонувати будь-яку захоплювальну справу, щоб тільки не нудьгував.

Дислексія – це вибіркове порушення здатності до набуття навичок читання при збереженні загальної здібності до навчання. У більшості людей, які стражда

Як визначити наявність дислексії в дитини?

Розвиток дитини | 07:40, 06.03.2024

Дислексія – це вибіркове порушення здатності до набуття навичок читання при збереженні загальної здібності до навчання. У більшості людей, які страждають на дислексію, проявляється до 10 зазначених ознак і моделей поведінки. Вони можуть проявлятися я

Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті. Розгляньмо декілька здорових звичок, що

10 навичок, які потрібно засвоїти школярам

Школярі | 06:20, 06.03.2024

Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті. Розгляньмо декілька здорових звичок, що їх варто прищепити дитині, як тільки вона стане школярем.

Діти і вчителі, які пов'язані кровною спорідненістю, знаходяться на очах у всієї школи. Усі учні і вчителі знають про це. Навіть у великій школі прихо

Чому діти вчителів мають кращу успішність в школі?

Дитина | 06:20, 01.03.2024

Діти і вчителі, які пов'язані кровною спорідненістю, знаходяться на очах у всієї школи. Усі учні і вчителі знають про це. Навіть у великій школі приховувати довго не вийде.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: