Обстеження перед зачаттям: як підготуватися

Adoption
Date
  • 341 Переглядів
Найкращий спосіб подбати про майбутню вагітність — пройти ретельне обстеження перед зачаттям. Налаштування всього тіла зараз полегшить вирішення проблем зі здоров’ям до появи дитини та допоможе забезпечити здорову вагітність.

3636_35609_233.jpg (22.66 Kb)

Як підготуватися до обстеження перед зачаттям?
Щоб підготуватися до огляду перед зачаттям (окрім фактичного запису на прийом до свого гінеколога), вам буде запропоновано кілька запитань, тому ось контрольний перелік інформації, яку потрібно зібрати перед тим, як відправитися в кабінет лікаря:

Тип контрацепції, який ви використовуєте. Ваш лікар повідомить вам, коли припинити прийом протизаплідних засобів і скільки в ідеалі вам слід чекати, якщо взагалі потрібно чекати, перш ніж ви зможете почати спроби народити свою дитину.

Ваші менструальні цикли. Вас запитають про дату вашої останньої менструації та тривалість ваших циклів. Це допоможе обговорити вашу фертильність і найкращий час кожного місяця для спроб завагітніти.

Ваш раціон і спосіб життя. Будьте готові до того, що вас запитають про те, що ви їсте, чи п'єте чи курите. Ви та ваш лікар обговорите способи підвищення вашої фертильності за допомогою можливої зміни дієти та способу життя, якщо це необхідно.

Список ліків, які ви зараз приймаєте. Незалежно від того, продаються вони без рецепта чи за рецептом, ви та ваш лікар обговорите всі ліки (а також вітаміни та рослинні добавки), які ви приймаєте.

Будь-які хронічні захворювання або медичні проблеми, які у вас є. Важливо поговорити про будь-які медичні проблеми, які слід лікувати до зачаття або за якими потрібно спостерігати під час вагітності, тому майте напоготові свою історію хвороби, включаючи історію психічного здоров’я. Хороша новина полягає в тому, що при правильному догляді та запобіжних заходах більшість хронічних захворювань цілком сумісні з вагітністю та здоровою вагітністю.

Ваша сімейна історія. Коли ви створюєте сім’ю, ваше генеалогічне дерево має значення, тому ваш лікар захоче це перевірити. Копайте якомога глибше і записуйте все, що ви знайдете, щоб ви були готові відповісти на запитання сімейної історії, які ви отримаєте від свого лікаря. Наприклад, ваш лікар захоче знати, чи є в анамнезі рак молочної залози (і, залежно від цієї відповіді, може порекомендувати вам пройти базову мамографію до того, як ви завагітнієте). Ваш лікар також запитає про захворювання у вас та вашої родини (наприклад, діабет 2 типу) та стани вагітності (наприклад, прееклампсія), які можуть вплинути на вашу вагітність.

Які тести та скринінги ви пройдете на прийомі до зачаття?
Ваше обстеження перед зачаттям включатиме багато специфічних тестів і обстежень перед вагітністю, а також багато стандартних обстежень, до яких ви звикли під час регулярного щорічного відвідування. Ось що ви можете очікувати:

Пап-тест.
Обстеження органів малого таза, грудей і черевної порожнини.
Вимірювання артеріального тиску.
Перевірка ваги.
Скринінг будь-яких гінекологічних станів, які можуть перешкоджати фертильності або вагітності, таких як нерегулярні менструації, синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), міоми матки, кісти, доброякісні пухлини, ендометріоз або запальні захворювання органів малого тазу (ЗЗОМТ).
Аналіз сечі для виявлення інфекції сечовивідних шляхів і захворювання нирок.
Аналіз крові для перевірки рівня гемоглобіну (для перевірки на анемію), рівня вітаміну D (щоб переконатися, що у вас немає дефіциту), резус-фактора (щоб визначити, позитивний чи негативний у вас), титру краснухи (для перевірки імунітету до краснуха), титр вітряної віспи (для перевірки імунітету до вітряної віспи), туберкульоз (якщо у вас високий ризик зараження туберкульозом), титри гепатиту В (якщо ви належите до категорії високого ризику, наприклад, медичний працівник), титри цитомегаловірусу (щоб визначити, чи є у вас імунітет до ЦМВ), титри токсоплазмозу (якщо у вас є кішка, регулярно їсте сире м’ясо або робите щось в саду без рукавичок), функція щитовидної залози та захворювання, що передаються статевим шляхом .
Обстеження психічного здоров’я на депресію, тривожний розлад або будь-яку іншу проблему психічного здоров’я, включаючи розлади харчування, що може перешкодити зачаттю та збільшити ризик розладів настрою під час вагітності та після пологів.

Які тести на фертильність може зробити лікар?
Якщо вам менше 35 років і у вас немає відомих проблем з фертильністю, вам не призначаються додаткові тести під час першого огляду перед зачаттям. Але деякі лікарі будуть більш активними щодо майбутніх мам старше 35 років, перевіряючи їхню кров на певні маркери фертильності, які можуть попередити про будь-які потенційні труднощі у відділенні фертильності.

Ці тести можуть включати аналіз крові для перевірки рівня прогестерону (тестування приблизно на 21 день вашого циклу може підтвердити, що у вас овуляція), ФСГ та естрадіолу (тестування на ці два гормони на 3 день вашого циклу може допомогти визначити, скільки яйцеклітин у вас мати запас у ваших яєчниках) і АМГ (тест на антимюллерів гормон також вимірює резерв яєчників). Якщо ваш лікар підозрює, що у вас СПКЯ, може бути призначено тестування на інші гормони, такі як тестостерон.

Які щеплення потрібно зробити до того, як завагітніти?
Навіть якщо ви отримали повний набір вакцин у дитинстві, це не означає, що зараз ви знялися з імунізації. Деякі вакцини потребують ревакцинації, щоб підтримувати імунітет міцним.

Аналізи крові, які ви отримуєте під час огляду перед зачаттям, дадуть підказку вашому лікареві про те, чи є у вас усі антитіла, необхідні для підтримки здоров’я вас і вашої майбутньої дитини під час вагітності. Але справа не тільки в вагітності. Оскільки немовлята не отримують повного імунітету проти деяких захворювань принаймні до 6 місяців, ваше здоров’я та наявність антитіл будуть життєво важливими для захисту здоров’я вашої новонародженої дитини.

Ось деякі вакцини, які можуть бути у вашому порядку денному перед зачаттям:

Кір, паротит, краснуха (КПК). Якщо ви ніколи не були щеплені проти цієї трійки серйозних дитячих хвороб або якщо аналізи показали, що ваш імунітет ослаб, вам знадобиться вакцина КПК. Зачекайте один місяць з моменту отримання вакцини до початку спроб завагітніти.

Вітряна віспа. Якщо ви ніколи не хворіли на вітряну віспу або не були щеплені проти неї, рекомендується зробити щеплення від вітряної віспи до вагітності та почекати щонайменше місяць, перш ніж починати спроби завагітніти.

Гепатит В. Якщо у вас високий ризик гепатиту В, рекомендується зробити щеплення проти гепатиту В. Щеплення від гепатиту В роблять серією з трьох, і якщо ви не завершите цю серію до того, як завагітнієте, безпечно продовжувати її під час вагітності.

ВПЛ (вірус папіломи людини). Вам менше 26 років? Якщо так, вам слід зробити щеплення проти ВПЛ повною серією з трьох уколів, перш ніж намагатися завагітніти. Якщо ви завагітніли до завершення повної серії, вам доведеться відновити щеплення після пологів.

COVID-19. Якщо ви ще не отримали щеплення, як зараз треба подумати, щоб отримати захист. Вакцина проти COVID є безпечною та рекомендована всім віком від 5 років, у тому числі жінкам, які намагаються завагітніти, вагітним або годуючим груддю.

Під час вагітності вам доведеться засукати рукави для ще двох щеплень: щеплення від грипу та вакцини проти правцевого та дифтерійного кашлюку (яку в ідеалі слід робити приблизно на 27-36 тижні вагітності).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: обстеження перед зачаттям, як підготуватися, мама, сайт для мам, вагітність, пологи, зачаття, перевірка, захворювання, здоров’я, тести фертильності, завагітніти, скринінг, допологові тести, пренатальні тести, проблеми


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Одного бажання народити дитину недостатньо, щоб впоратися з усіма турботами і радощами, які чекають на батьків після поповнення. Тому перш ніж заводит

Що потрібно обговорити з партнером перед тим, як планувати вагітність

Плануємо дитину | 12:00, 16.03.2023

Одного бажання народити дитину недостатньо, щоб впоратися з усіма турботами і радощами, які чекають на батьків після поповнення. Тому перш ніж заводити дітей, психологи радять парі з'ясувати кілька важливих моментів.

Астрологи знають, під якими знаками народжуються найласкавіші та найчутливіші діти.

У якому місяці народжуються найласкавіші діти?

Плануємо дитину | 12:00, 14.03.2023

Астрологи знають, під якими знаками народжуються найласкавіші та найчутливіші діти.

Виявляється, деякі знаки зодіаку буквально «примагнічують» до себе гроші. Можливо, вони мають комерційну жилку чи особливе чуття на успіх. Астрологи п

Місяці, в які народжуються майбутні багатії

Плануємо дитину | 10:00, 14.03.2023

Виявляється, деякі знаки зодіаку буквально «примагнічують» до себе гроші. Можливо, вони мають комерційну жилку чи особливе чуття на успіх. Астрологи припускають, що місяць народження може впливати на дитину. Під цими трьома сузір'ями народжуються діт

Згадуємо шкільну програму. ХХ – це хромосоми жінок, XY – хромосоми чоловіків. Якщо жіночу яйцеклітину запліднить сперматозоїд із Х-хромосомою, на світ

Як зачати хлопчика

Плануємо дитину | 07:00, 14.03.2023

Згадуємо шкільну програму. ХХ – це хромосоми жінок, XY – хромосоми чоловіків. Якщо жіночу яйцеклітину запліднить сперматозоїд із Х-хромосомою, на світ з'явиться дівчинка, якщо сперматозоїд із Y-хромосомою – хлопчик. Доведено, що найактивніші Y-сперма

Є думка, якщо материнський інстинкт не прокинувся до зачаття, він прокинеться про час вагітності. Якщо не прокинувся під час вагітності, він прокинеть

4 ознаки того, що жінка підсвідомо не хоче дітей

Плануємо дитину | 05:00, 13.03.2023

Є думка, якщо материнський інстинкт не прокинувся до зачаття, він прокинеться про час вагітності. Якщо не прокинувся під час вагітності, він прокинеться одразу, як візьмеш на руки немовляти. А якщо не прокинувся навіть після цього? Привіт, післяполог

Донором ооцитів може стати молода дівчина віком від 18 до 35 років, психічно та фізично здорова, яка пройшла медико-генетичне консультування. Жінок за

Репродуктолог розповіла, хто може стати донором яйцеклітин

Плануємо дитину | 10:00, 10.03.2023

Донором ооцитів може стати молода дівчина віком від 18 до 35 років, психічно та фізично здорова, яка пройшла медико-генетичне консультування. Жінок за 30 і дівчат до 20, які не народжували, намагаються не брати.

Багатоплідна вагітність у наш час трапляється все частіше. Чи правда, що є якісь «таємні технології» для зачаття близнюків? Невже двійнята народжуютьс

5 міфів про зачаття і народження двійнят

Плануємо дитину | 08:00, 09.03.2023

Багатоплідна вагітність у наш час трапляється все частіше. Чи правда, що є якісь «таємні технології» для зачаття близнюків? Невже двійнята народжуються лише в результаті ЕКЗ? Чим відрізняється виношування кількох діточок від звичайної вагітності? Дві

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: