6 порад, як покращити якість сперми, щоб стати батьком

Adoption
Date
  • 257 Переглядів
Під кількістю сперматозоїдів розуміється кількість сперматозоїдів на мілілітр сперми. Вимірювання кількості сперматозоїдів зазвичай є частиною аналізу сперми, який також перевіряє форму сперматозоїдів і їх рухливість. Всі ці фактори можуть мати значення для фертильності чоловіка. Для запліднення яйцеклітини потрібно всього один сперматозоїд, але чим вище кількість сперматозоїдів, тим вище ваші шанси на запліднення вашого партнера, - говорить Захер Мері, доктор медицини, акушер-гінеколог і експерт з фертильності.

1772_3.jpg (46.13 Kb)

Мільйони сперматозоїдів знаходяться в одній еякуляції, але тільки кілька сотень дійдуть до яйцеклітини. Багато сперматозоїдів вмирають в кислому середовищі піхви, перш ніж вони потраплять в матку і в маткові труби.

Нормальна кількість сперматозоїдів становить від 15 до 200 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми. Менша кількість сперматозоїдів може ускладнити зачаття.

Те, що ви їсте, як часто ви займаєтеся спортом, і ваш спосіб життя в цілому можуть вплинути на кількість сперматозоїдів. Ось шість способів збільшити кількість сперматозоїдів і підвищити ваші шанси на зачаття.

1. Схуднути

За словами Мері, у чоловіків з надмірною вагою кількість сперматозоїдів нижче, ніж у чоловіків з нормальною вагою. Це відбувається через перегрів, який може вбити сперму. Надлишковий жир навколо яєчок може ізолювати їх, змушуючи їх нагріватися.

Гормональні зміни у чоловіків з надмірною вагою також можуть негативно вплинути на вироблення сперми. Чоловіки з надмірною вагою частіше мають більш низький рівень тестостерону і більш високий рівень естрадіолу, що може негативно вплинути на вироблення сперми.

Якщо у вас індекс маси тіла (ІМТ) 25 або вище, втрата навіть невеликої кількості ваги може збільшити кількість сперматозоїдів. У дослідженні 2016 року, опублікованому в іранському виданні Journal of Urology, вивчався вплив втрати ваги на кількість сперматозоїдів у 200 чоловіків з ІМТ більше 25.

Після шестимісячної інтенсивної програми вправ дослідники спостерігали значне збільшення обсягу сперми і сперматозоїдів.

2. Почніть тренуватися

За словами Мері, функція репродуктивної системи залежить від загального стану здоров'я організму, тому, коли чоловік регулярно займається спортом, поліпшуються функції яєчок і поліпшується кількість сперматозоїдів.

У дослідженні 2014 року, опублікованому в журналі Human Reproduction, було вивчено 231 чоловіків, що зверталися за лікуванням від безпліддя.

Дослідники виявили, що Підняття ваги та Біг були пов'язані з більш високою концентрацією сперматозоїдів, ніж інші види вправ, такі як ходьба та аеробіка.

Хоча це дослідження показало, що деякі види вправ краще збільшують кількість сперматозоїдів, ніж інші, будь-які вправи - краще, ніж нічого, говорить Темека Зоре, доктор медицини, акушер-гінеколог і репродуктивний ендокринолог з Spring Fertility.

Тому що вправи зменшують запалення, що може поліпшити функцію сперми.

Деякі дослідження показали, що певні види вправ, такі як їзда на велосипеді, можуть бути пов'язані зі зменшенням кількості сперматозоїдів, але необхідні додаткові дослідження, щоб зробити остаточні висновки про те, які види вправ найкращі, говорить Зор.

3. Кинути палити

Куріння може негативно позначитися на кількості сперматозоїдів, тому відмова від куріння може поліпшити здоров'я вашої сперми. Згідно з аналізом 2007 року, опублікованим в Human Reproduction, у чоловіків, які викурюють більше 20 сигарет в день, концентрація сперматозоїдів знижується на 19% в порівнянні з некурящими.

Точна причина, по якій куріння знижує кількість сперматозоїдів, не зовсім відома, але огляд 2015 року, опублікований в World Journal of Men's Health, показав, що куріння може привести до пошкодження ДНК в сперматозоїдах, що знижує фертильність.

Мері каже, що навіть якщо ви курили багато років, відмова зробить вашу сперму більш здоровою.

Яєчкам потрібно близько трьох місяців, щоб виробити свіжу сперму, тому чоловіки, які кинули палити принаймні за три місяці до зачаття, матимуть більш здорову сперму і більше шансів на запліднення яйцеклітини.

4. Уникайте зловживання психоактивними речовинами

Помірне вживання алкоголю, яке становить близько двох порцій алкоголю в день для чоловіків, мабуть, не має несприятливого впливу на кількість сперматозоїдів, говорить Мері.

Однак деякі дослідження показують, що надмірне вживання алкоголю, яке визначається як 14 або більше напоїв на тиждень, може знизити якість сперми і знизити вироблення тестостерону.

Інші препарати, такі як опіоїди або марихуана, також можуть негативно вплинути на фертильність. Необхідні додаткові дослідження, щоб побачити, чи припинення зловживання психоактивними речовинами усуває несприятливий вплив, який він має на здоров'я сперми.

Але в цілому утримання від вживання психоактивних речовин і розвиток здорових звичок може поліпшити кількість сперматозоїдів і фертильність.

"Якщо ви намагаєтеся завагітніти, ми завжди рекомендуємо бути найздоровішою версією себе, що означає відмову від куріння, наркотиків і помірного вживання алкоголю, якщо ви вирішите пити", - говорить Зоре.

5. Приймайте добавку D-аспарагінової кислоти

D-аспарагінова кислота ( D-AA) - це амінокислота, яка сприяє утворенню білків в організмі. Він міститься у високих концентраціях в залозах внутрішньої секреції, таких як яєчники і насінники.

За словами Мері, оскільки сперма, як і будь-яка клітина в організмі, містить білок, D-AA важливий для функції сперматозоїдів.

Низькі концентрації D-AA можуть сприяти зниженню кількості і рухливості сперматозоїдів, тому прийом добавки D-AA може допомогти, говорить Мері.

У дослідженні 2012 року, опублікованому в журналі Advances in Sexual Medicine, вивчалося 60 чоловіків з проблемами фертильності і було виявлено, що прийом добавок D-AA протягом трьох місяців значно збільшив кількість їх сперматозоїдів і їх рухливість.

Важливо відзначити, що учасники дослідження не були здоровими людьми, оскільки у них вже були порушення зі спермою. Отже, немає переконливих доказів того, що добавки D-AA збільшують кількість сперматозоїдів у здорових людей.

6. Дотримуйтесь здорової дієти

Те, що ви їсте, також впливає на кількість сперматозоїдів і загальний стан здоров'я. Зокрема, за словами Мері, антиоксиданти можуть поліпшити фертильність. Доведено, що вітаміни Е і С є хорошими антиоксидантами для функції сперми.

У дослідженні 2006 року, опублікованому в Journal of Medicinal food, було обстежено 13 чоловіків з проблемами фертильності у віці від 25 до 35 років.

Чоловіки отримували 1000 мг вітаміну С двічі на день протягом двох місяців. Кількість їх сперматозоїдів збільшилася більш ніж на 100%, а їх рухливість - на 92%.

За словами Зоре, жирні кислоти омега - 3 покращують функцію сперми. Омега-3 жирні кислоти-це незамінні жирні кислоти, які наш організм не може виробляти самостійно, тому ми повинні споживати їх у своєму раціоні. Жирні кислоти є частиною мембрани сперматозоїдів, тому адекватне споживання омега-3 жирних кислот може поліпшити кількість і рухливість сперматозоїдів.

На кількість сперматозоїдів можуть впливати багато факторів. На щастя, ви можете зробити деякі кроки, які можуть збільшити кількість сперматозоїдів і підвищити ваші шанси на зачаття.

Фізичні вправи, правильне харчування і відмова від куріння - все це зміни в способі життя, які ви можете внести, щоб поліпшити свою фертильність і загальний стан здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: якість сперми, планування вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви знали, що перед важливим рішенням необхідно поставити кілька дуже важливих питань? Пропонуємо майбутнім мамам та татам протестувати себе.

Які запитання потрібно ставити собі, щоб зрозуміти, чи готові ви стати батьками?

Плануємо дитину | 14:45, 10.02.2024

А ви знали, що перед важливим рішенням необхідно поставити кілька дуже важливих питань? Пропонуємо майбутнім мамам та татам протестувати себе.

Сім'я — система складна. Важливо не тільки знайти чоловіка, який любитиме і піклуватиметься про вас, але й забезпечуватиме сприятливе середовище для з

Ознаки, які говорять, що ваш партнер – поганий варіант, щоб заводити з ним дітей

Плануємо дитину | 07:40, 09.02.2024

Сім'я — система складна. Важливо не тільки знайти чоловіка, який любитиме і піклуватиметься про вас, але й забезпечуватиме сприятливе середовище для зростання та розвитку вашої дитини.

Вважається, що чим більша сімʼя — тим краще. Діти змалку навчаються співіснувати з різними людьми, у багатодітних сімʼях формуються дружні с

Як кількість дітей у сім'ї впливає на їхнє здоров'я?

Плануємо дитину | 01:30, 04.02.2024

Вважається, що чим більша сімʼя — тим краще. Діти змалку навчаються співіснувати з різними людьми, у багатодітних сімʼях формуються дружні стосунки між родичами, а такий звʼязок триватиме усе життя. Однак останні дослідження американсь

Попри те, що багато сімей саме під час війни зважились на поповнення, інші ж навпаки вирішили відкласти цю подію на кращі часи. Як стало відомо, війна

2023 рік має найнижчий показник народжуваності в Україні за всю Незалежність

Плануємо дитину | 11:20, 31.01.2024

Попри те, що багато сімей саме під час війни зважились на поповнення, інші ж навпаки вирішили відкласти цю подію на кращі часи. Як стало відомо, війна суттєво вплинула на рівень народжуваності. У Міністерстві юстиції України поділилися даними, скільк

Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народженн

Чому на жінок тиснуть з народженням дітей?

Плануємо дитину | 06:30, 31.01.2024

Народження дитини — важливий та складний процес, на який партнери повинні іти свідомо, підготовленими й наповненими. Для українського народу народження дитини здавна мало свої сенси: поява маляти у сімʼї віщувала добро, злагоду, розвиток та проц

Діти здебільшого є віддзеркаленням своїх батьків. Хтось із самого дитинства набуває знайомих рис, а хтось “наздоганяє” їх у більш зрілому віці. А чи в

Які риси характеру має дитина за порядком народження в родині?

Дитина | 07:30, 18.01.2024

Діти здебільшого є віддзеркаленням своїх батьків. Хтось із самого дитинства набуває знайомих рис, а хтось “наздоганяє” їх у більш зрілому віці. А чи впливає порядок народження дитини на характер? Ми розповімо тобі про теорію австрійського психолога А

Команда китайських і американських учених під час дослідження з’ясувала, що психологічна стабільність дітей і підлітків безпосередньо залежить від кіл

Як кількість дітей в сім'ї впливає на психіку батьків?

Сімейні справи | 00:30, 17.01.2024

Команда китайських і американських учених під час дослідження з’ясувала, що психологічна стабільність дітей і підлітків безпосередньо залежить від кількості їхніх братів і сестер – що їх більше, то більше проблем.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: