Вертикальні пологи: у чому їх перевага?

Adoption
Date
  • 1709 Переглядів
В нинішній час в більшості випадків жінці надається можливість самостійно визначити для себе індивідуальну зручну позу і положення для майбутніх пологів. Численні курси підготовки до пологів детально описують можливі варіанти і проводяться репетиції, але в той же час навряд чи жінка зуміє вирішити, яка з пропонованих поз стане максимально зручною конкретно для її власних пологів. Саме під час пологів жінка на рівні інтуїції приймає таке положення, яке сприяє полегшенню самого процесу і є в той же час найбільш сприятливим для немовляти. І дуже часто жінки інтуїтивно віддають перевагу вертикальному положенню корпусу тіла, тобто мова йде про вертикальні пологи.

1936_cbef953f24a69cf8055cebeff5f3.jpg (36. Kb)


При виборі даного методу пологів, на перший погляд вельми привабливої, треба враховувати, що він володіє не тільки рядом переваг, але і деякими недоліками.

По-перше, вертикальні пологи створюють обмеження для медперсоналу: контролювати процес просування плода по родових шляхах стає проблематично. Також ускладнюється контроль над серцебиттям плоду, яке бажано вислуховувати після кожної потуги.

По-друге, дана різновид пологів не допускає використання епідуральної анестезії: чутливість і рухова функція ніг порушується, і породілля просто не може стояти (втім, до вертикальних пологів вдаються в основному прихильниці природних пологів і мінімуму медичного втручання в процес).

По-третє, при неправильній будові промежини, можливі серйозні глибокі розриви, і медичні маніпуляції по їх запобіганню при вертикальних пологах неможливі.

Також будь-яку жінку, яка бажає народжувати вертикально лікар повинен попередити про обмеженнях: при передчасних пологах, при наявності захворювань внутрішніх органів у породіллі і ускладненої вагітності такі пологи протипоказані. При повторних пологах у жінки, вертикальне положення може спровокувати прискорену родову діяльність, при якій ризик травматизму плода збільшується.

Тепер поговоримо про переваги вертикальних пологів.

Під час вертикальних пологів породілля бере активну участь у родовому акті. Можливість прийняти будь-яку позу дозволяє їй відволікатися від болю, а вертикальне положення більш зручно для розслаблення між переймами. Та сам процес пологів стає не таким болючим, тому плід виходить з родового каналу не тільки під дією потуг і сутичок, але й сили тяжіння. Пологи зазвичай проходять швидше, тому що під тиском голівки плоду на шийку матки відбувається більш прискорене її (шийки матки) розкриття. Плюс в позі “на корточках» або «рачки» відбувається розширення розміру порожнини тазу і родового каналу, що дозволяє полегшити проходження дитини по родових шляхах.

Вертикальне положення дозволяє уникнути тиску матки на нижню порожнисту вену і це зменшує можливість розвитку гіпоксії в пологах. А знижене тиск матки на легкі дозволяє жінці легше дихати.

Вважається, що тужитися, сидячи навпочіпки або стоячи, легше, тому в таких позах допомагає робота м’язів преса, спини і ніг.

Вертикальні пологи дають можливість вільно спілкуватися зі своїм партнером на пологах (чоловіком, матір’ю, Доул), проходжуватися по боксу і виконувати вправи. Помічник може в будь-який момент зробити полегшує масаж.

При вертикальних пологах плід проходить по родових шляхах більш плавно, тому шанси розривів шийки матки, піхви і промежини знижуються (крім випадків т.зв. неправильної будови, описаного вище). Вертикальні пологи з цієї ж причини зменшують можливість травмувати дитину при виході на світло.

Третій період пологів, коли відділяється плацента і виділяється послід, проходить швидше (знову ж під дією сили тяжіння), а значить зменшується крововтрата в пологах (приблизно на 150 мл з 400 мл, які відносяться до норми).

Однак, плануючи вертикальні пологи, майте на увазі, що організм кожної жінки поводиться по-своєму. І якщо однією під час пологів легше буде переміщатися по палаті, сидіти навпочіпки або стояти на колінах, то іншу сутички послаблять настільки, що їй захочеться тільки лежати або навіть почати вимагати полегшення неугавній болю у вигляді епідуральної анестезії.

Наприкінці додамо, що при укладенні контракту страхові організації можуть запропонувати вам можливість вертикальних пологів, проте не всі вони в змозі підтвердити дозвіл на даний вид допомоги породіллі документально. У Москві ліцензію на проведення таких пологів має тільки один пологовий будинок – пологовий будинок №4. Ви можете, спираючись на права пацієнта, вимагати свободу під час пологів, але якщо лікарі не спеціалізується на вертикальних пологах, подібна самодіяльність може закінчиться трагічно.

Джерело: sankiev.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: епідуральна анестезія, перейми, пологи, вертикальні пологи


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Діти, народжені на терміні вагітності менше 37 тижнів, є недоношеними. За статистикою, приблизно 10 відсотків немовлят і 50 відсотків близнюків є пере

Небезпека пологів на 32-34 тижні

Вагітність та пологи | 09:00, 31.05.2022

Діти, народжені на терміні вагітності менше 37 тижнів, є недоношеними. За статистикою, приблизно 10 відсотків немовлят і 50 відсотків близнюків є передчасно народженими. Технологія підвищила рівень виживання дітей, народжених від 32 до 34 тижнів. У т

Вагітність – це далеко не завжди легко і приємно. За статистикою, в середньому 7% майбутніх мам страждає від депресії та тривожності. Автори нового до

Психологічний стан вагітної впливає на ризик ускладнень припологах

Я вагітна | 12:00, 30.05.2022

Вагітність – це далеко не завжди легко і приємно. За статистикою, в середньому 7% майбутніх мам страждає від депресії та тривожності. Автори нового дослідження з'ясували, наскільки ці стани пов'язані з ускладненнями при пологах.

Епідуральна анестезія забезпечує відмінне полегшення болю для жінок під час пологів. Такий тип також є корисною формою анестезії при операціях на нога

Довгострокові побічні ефекти епідуральної анестезії

Вагітність та пологи | 00:30, 27.05.2022

Епідуральна анестезія забезпечує відмінне полегшення болю для жінок під час пологів. Такий тип також є корисною формою анестезії при операціях на ногах, тазі або черевній порожнині і може бути продовжена після операції для контролю післяопераційного

Коли ви наближаєтеся до кінця вагітності - особливо після того, як ви пройшли 37-й тиждень, ви, ймовірно, з нетерпінням очікуєте пологів. Багато жінок

Чи справді зелений чай може викликати пологи?

Вагітність та пологи | 08:30, 26.05.2022

Коли ви наближаєтеся до кінця вагітності - особливо після того, як ви пройшли 37-й тиждень, ви, ймовірно, з нетерпінням очікуєте пологів. Багато жінок використовують трави та продукти, щоб спробувати викликати пологи. Чи справді зелений чай може допо

Жінок цікавить, чи можна народити самій після кесаревого розтину, через скільки можна вагітніти і скільки разів можливо проводити цю процедуру?

Скільки разів можна народжувати за допомогою кесарів розтину?

Пологи | 12:00, 23.05.2022

Жінок цікавить, чи можна народити самій після кесаревого розтину, через скільки можна вагітніти і скільки разів можливо проводити цю процедуру?

Рішення, рішення, рішення - вони ніколи не закінчуються! І тепер, коли ви готуєтеся прийняти маленьку радість у вашому домі, у вас є певні питання, як

Основні рішення, які потрібно прийняти під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 19.05.2022

Рішення, рішення, рішення - вони ніколи не закінчуються! І тепер, коли ви готуєтеся прийняти маленьку радість у вашому домі, у вас є певні питання, які вимагають вирішення. Від вибору акушерки до розробки планів відпустки у зв’язку з вагітністю та по

Як знати, що це трапиться зовсім скоро?

Ознаки того, що скоро почнуться пологи

Пологи | 05:00, 18.05.2022

Як знати, що це трапиться зовсім скоро?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: