Вертикальні пологи: у чому їх перевага?

Adoption
Date
  • 1127 Переглядів
В нинішній час в більшості випадків жінці надається можливість самостійно визначити для себе індивідуальну зручну позу і положення для майбутніх пологів. Численні курси підготовки до пологів детально описують можливі варіанти і проводяться репетиції, але в той же час навряд чи жінка зуміє вирішити, яка з пропонованих поз стане максимально зручною конкретно для її власних пологів. Саме під час пологів жінка на рівні інтуїції приймає таке положення, яке сприяє полегшенню самого процесу і є в той же час найбільш сприятливим для немовляти. І дуже часто жінки інтуїтивно віддають перевагу вертикальному положенню корпусу тіла, тобто мова йде про вертикальні пологи.

1936_cbef953f24a69cf8055cebeff5f3.jpg (36. Kb)


При виборі даного методу пологів, на перший погляд вельми привабливої, треба враховувати, що він володіє не тільки рядом переваг, але і деякими недоліками.

По-перше, вертикальні пологи створюють обмеження для медперсоналу: контролювати процес просування плода по родових шляхах стає проблематично. Також ускладнюється контроль над серцебиттям плоду, яке бажано вислуховувати після кожної потуги.

По-друге, дана різновид пологів не допускає використання епідуральної анестезії: чутливість і рухова функція ніг порушується, і породілля просто не може стояти (втім, до вертикальних пологів вдаються в основному прихильниці природних пологів і мінімуму медичного втручання в процес).

По-третє, при неправильній будові промежини, можливі серйозні глибокі розриви, і медичні маніпуляції по їх запобіганню при вертикальних пологах неможливі.

Також будь-яку жінку, яка бажає народжувати вертикально лікар повинен попередити про обмеженнях: при передчасних пологах, при наявності захворювань внутрішніх органів у породіллі і ускладненої вагітності такі пологи протипоказані. При повторних пологах у жінки, вертикальне положення може спровокувати прискорену родову діяльність, при якій ризик травматизму плода збільшується.

Тепер поговоримо про переваги вертикальних пологів.

Під час вертикальних пологів породілля бере активну участь у родовому акті. Можливість прийняти будь-яку позу дозволяє їй відволікатися від болю, а вертикальне положення більш зручно для розслаблення між переймами. Та сам процес пологів стає не таким болючим, тому плід виходить з родового каналу не тільки під дією потуг і сутичок, але й сили тяжіння. Пологи зазвичай проходять швидше, тому що під тиском голівки плоду на шийку матки відбувається більш прискорене її (шийки матки) розкриття. Плюс в позі “на корточках» або «рачки» відбувається розширення розміру порожнини тазу і родового каналу, що дозволяє полегшити проходження дитини по родових шляхах.

Вертикальне положення дозволяє уникнути тиску матки на нижню порожнисту вену і це зменшує можливість розвитку гіпоксії в пологах. А знижене тиск матки на легкі дозволяє жінці легше дихати.

Вважається, що тужитися, сидячи навпочіпки або стоячи, легше, тому в таких позах допомагає робота м’язів преса, спини і ніг.

Вертикальні пологи дають можливість вільно спілкуватися зі своїм партнером на пологах (чоловіком, матір’ю, Доул), проходжуватися по боксу і виконувати вправи. Помічник може в будь-який момент зробити полегшує масаж.

При вертикальних пологах плід проходить по родових шляхах більш плавно, тому шанси розривів шийки матки, піхви і промежини знижуються (крім випадків т.зв. неправильної будови, описаного вище). Вертикальні пологи з цієї ж причини зменшують можливість травмувати дитину при виході на світло.

Третій період пологів, коли відділяється плацента і виділяється послід, проходить швидше (знову ж під дією сили тяжіння), а значить зменшується крововтрата в пологах (приблизно на 150 мл з 400 мл, які відносяться до норми).

Однак, плануючи вертикальні пологи, майте на увазі, що організм кожної жінки поводиться по-своєму. І якщо однією під час пологів легше буде переміщатися по палаті, сидіти навпочіпки або стояти на колінах, то іншу сутички послаблять настільки, що їй захочеться тільки лежати або навіть почати вимагати полегшення неугавній болю у вигляді епідуральної анестезії.

Наприкінці додамо, що при укладенні контракту страхові організації можуть запропонувати вам можливість вертикальних пологів, проте не всі вони в змозі підтвердити дозвіл на даний вид допомоги породіллі документально. У Москві ліцензію на проведення таких пологів має тільки один пологовий будинок – пологовий будинок №4. Ви можете, спираючись на права пацієнта, вимагати свободу під час пологів, але якщо лікарі не спеціалізується на вертикальних пологах, подібна самодіяльність може закінчиться трагічно.

Джерело: sankiev.com.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: епідуральна анестезія, перейми, пологи, вертикальні пологи


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи це можливо узагалі?

Як подолати біль під час пологів без лікарств

Пологи | 21:00, 11.01.2020

Чи це можливо узагалі?


Наскільки все може бути серйозно?

Відхилення під час пологів: чого варто очікувати?

Пологи | 15:00, 02.01.2020

Наскільки все може бути серйозно?

Не полінуйтеся виконати ці вправи

Дві вправи Кегеля для простих пологів

Пологи | 10:00, 23.12.2019

Не полінуйтеся виконати ці вправи


Звукові практики мають свої плюси

Чому під час пологів корисно співати

Пологи | 14:00, 17.12.2019

Звукові практики мають свої плюси


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: