Профілактика глистів у дитини

Adoption
Date
  • 267 Переглядів
Краще займатись профілактикою, ніж лікуватись від глитів.

2267_4-6.jpg (30.28 Kb)


Глисти, а кажучи медичною мовою, гельмінти, особливо загрожують нашим дітям. У дітей ще не достатньо сильні захисні бар'єри шлунково-кишкового тракту, і тому саме вони легка здобич для гельмінтів. Звідки вони беруться і як протистояти їм?

Класичний спосіб зараження - немиті руки. Нерідко виявляється винен у зараженні старовинний спосіб малюків пізнання світу - тягнути все до рота: іграшка, камінчик і таке ін. Також, коли дитина погладила собачку - немиті руки потягнула в рот.

У пісочниці, на дитячому майданчику, у бабусі на дачі, граючи в піску. У землі і піску містяться яйця багатьох видів глистів, зокрема аскарид. Особливо небезпечні пісочниці та дитячі майданчики, де разом з дітьми гуляють і домашні, або того гірше, бродячі тварини. Потенційно небезпечні пісочниці, в яких давно не міняли пісок або в яких пісок утрамбований.

Через їжу. Тут під загрозою кожен з нас. Багато хто любить купувати продукти на ринку, наприклад, свіже коров'яче або козяче молочко. Але якщо корова або коза живуть у приватному господарстві і там недостатньо дотримані гігієнічні норми, то можна разом з молоком проковтнути і яйця глистів.

Овочі, фрукти та ягоди таять у собі небезпеку. На них можуть бути яйця паразитів. Особливо небезпечні імпортні овочі та фрукти. Їх часто збирають сезонні робітники брудними руками. Деякі з нас вважають, що мандарини, апельсини, банани та інші фрукти в шкірці можна дати дитині немитими, наприклад, коли малюкові не терпиться спробувати їх на прогулянці, достатньо зняти брудну шкірку і фрукт чистий. Небезпечна помилка! З шкірки яйця глистів легко і просто можуть потрапити на фрукт і разом з ним всередину організму дитини. Тоді зараження неминуче.Особливо небезпечні ті овочі і ягоди, які контактують з землею. Так з ягід небезпечна полуниця, адже її плоди дозрівають на землі.

Зелень! Рай для гельмінтів. Тут і частинки землі, і важкодоступні для миття місця.

Риба - небезпечний продукт, особливо річкова. У ній може причаїтися вкрай неприємний сюрприз - яйця глистів, паразитують у печінці і жовчних шляхах і викликають захворювання опісторхоз. За зовнішнім виглядом заражену рибу не відрізниш від хорошої. Яйця паразитів можуть бути і в потрухах, і в м'язах риби. Вони не знищуються при заморожуванні, можуть благополучно пережити в'ялення, сушіння, соління. Гарантовано вбити їх можна тільки хорошим прожарювання або проварюванням.

М'ясо, куплене з рук. Особливо багато глистів у свинині. У зараженому м'ясі мешкають особливі глисти - трихінели. Якщо личинки трихінел потрапляють в організм, то вони розносяться по ньому, осідають у м'язах, і капсулюються. Через ці капсули трихінели живучі, і знищити їх нелегко навіть при термічній обробці.

Не купуйте м'ясо з рук. М'ясо, куплене на ринку або в магазині, як і рибу, добре проварюйте або прожарюйте. Не годуйте дитину м'ясними стравами в сумнівних закладах громадського харчування, обов'язково перевіряйте , щоб були добре просмажені котлети, відбивні, пиріжки з м'ясом, перед тим, як дати їх дитині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячі хвороби, глисти, у дітей, дитина


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, напр

Чи можна приймати антибіотики під час вагітності?

Я вагітна | 08:00, 01.03.2021

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, наприклад кандидоз. Найчастіше бактерії сильніше призначених антибіотиків, тоді лікар повинен призначити

Червоні родимки: чи варто непокоїтись?

Мама | 14:00, 28.02.2021

Ангіоми насправді не є родимками.

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супрово

Чи можна вагітним приймати Парацетамол?

Я вагітна | 10:00, 28.02.2021

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто жар супроводжується головним болем, розбитістю, болями в м’язах, що істотно порушує самопочуття вагітної, а під

Більшість жінок неправильно лікують цистит

Мама | 12:30, 27.02.2021

Дослідження показало, що значна кількість жінок з інфекціями сечовивідних шляхів отримують неправильне лікування. До такого висновку прийшли американські вчені.

Вагітним жінкам, які заразилися COVID-19, не загрожує підвищений ризик викидня, мертвонародження або народження дитини з низькою масою тіла. Водночас

Якими є ризики викидня та мертвонародження у вагітних з COVID-19

Вагітність та пологи | 10:00, 27.02.2021

Вагітним жінкам, які заразилися COVID-19, не загрожує підвищений ризик викидня, мертвонародження або народження дитини з низькою масою тіла. Водночас в інфікованих коронавірусом вагітних існує вища ймовірність передчасних пологів. Про це свідчать рез

Жіночий інтелект слабшає швидше, ніж у чоловіків

Мама | 21:00, 26.02.2021

Вчені попереджають, що жінки стикаються з швидким зниженням інтелектуальної діяльності, ніж чоловіки. А через це їм загрожує підвищений ризик старечого слабоумства.

Американці часто вживають харчові добавки

Вітаміни | 18:00, 26.02.2021

У період з 2017 до 2018 року 57,6 відсотка дорослого населення США вживали будь-які дієтичні добавки протягом попередніх 30 днів, відповідно до лютневого аналізу даних, опублікованому Національним центром статистики охорони здоров'я США по контролю і

Коментарі до новини

 Коментує: Мария  | 22.12.2018 - 10:11
Так же неплохо бы обратиться к вашему врачу-педиатру. Она может посоветовать какие-нибудь действенные противогельминтные средства. Мы с дочерью наблюдаемся у педиатра с Киндер Клиник, поэтому я не беспокоюсь о том, что у ребенка будут негативное влияние от глистов.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: