Вчені: ліки від діабету зменшують жир у печінці при неалкогольній жировій хворобі

Adoption
Date
  • 451 Переглядів
У людей з цукровим діабетом 2 типу часто зустрічається неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП), яка може прогресувати до важкого захворювання печінки, відомого як неалкогольний стеатогепатит (НАСГ). Тепер дослідники виявили, що емпагліфлозин, новий препарат для лікування діабету 2 типу, зменшує жир у печінці у пацієнтів з НАЖХП і діабетом.

2005_23b96db262aa10aa23aeb37a126790fb1bf0783c.jpg (44.14 Kb)


Ліки від діабету того ж класу, що й емпагліфлозин, зменшували жир у печінці гризунів із накопиченням жиру в печінці, сказав старший дослідник дослідження Амбріш Мітал, доктор медичних наук, Голова відділу ендокринології та діабету в лікарні Medanta The Medicity, Гуруграм, Індія.

«Незважаючи на те, що НАСГ може прогресувати до цирозу печінки та раку печінки, не існує схвалених ліків для лікування НАСГ або НАЖХП, а такі препарати, як метформін, піоглітазон і вітамін Е, мали обмежений успіх у зменшенні жиру в печінці», — сказав Мітал. «Наші результати показують, що емпагліфлозин може допомогти в лікуванні НАЖХП».

Дослідження, фінансоване Фондом ендокринології та діабету Індії в Нью-Делі, включало 50 пацієнтів віком 40 років і старше з діабетом 2 типу та НАЖХП. Пацієнти були випадковим чином розподілені на прийом емпагліфлозину (10 міліграмів на день) разом із стандартним лікуванням діабету 2 типу, наприклад метформіном та/або інсуліном, або на отримання лише стандартного лікування без емпагліфлозину (контрольна група). Усі пацієнти знали про групове призначення.

На початку дослідження та через 20 тижнів у пацієнтів робили аналізи крові на рівень печінкових ферментів, які зазвичай підвищені при НАЖХП. Вони також пройшли вимірювання жиру в печінці за допомогою нової надійної методики, яка називається протонною щільністю фракції жиру за допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ).

Після 20 тижнів лікування вміст жиру в печінці пацієнтів, які отримували емпагліфлозин, знизився в середньому з 16,2 до 11,3 відсотка, тоді як у контрольній групі спостерігалося лише зниження з 16,4 до 15,6 відсотка, що є статистично значущою різницею між групами, повідомили дослідники.

«Хоча наші результати не доводять, що емпагліфлозин допоможе лікувати НАЖХП або запобігти НАСГ, початкові результати є багатообіцяючими та відкривають можливість того, що емпагліфлозин може надати додаткові переваги пацієнтам з діабетом», — сказав Мітал.

Схвалений Управлінням з харчових продуктів і медикаментів США в 2014 році для дорослих з діабетом 2 типу, емпагліфлозин відноситься до класу препаратів під назвою інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2 або SGLT-2. Дослідження показують, що емпагліфлозин в основному діє шляхом збільшення виведення глюкози через сечу, тим самим знижуючи рівень глюкози в крові та масу тіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, емпагліфлозин, печінка, діабет, ожиріння печінки, з діабетом 2 типу, пацієнти, лікування, результати, дослідження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

Що не можна їсти алергікам в період загострення?

Алергія | 12:10, 15.04.2024

Навесні алергікам не легко і чим більше рослин починають розцвітати - тим гірше. Але виявилось, що і те, що ми їмо, погано впливає на перебіг алергії.

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам.

Якщо у вас алергія на цвітіння: поради лікаря

Алергія | 11:20, 14.04.2024

З початком весни кількість людей з нежитем, першінням в горлі і чханням різко зросла. Цей стан сильно заважає нормально функціонувати усім алергікам. Як з цим бути?

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Кашель - це не захворювання, а лише СИМПТОМ хвороби. І потрібно лікувати не кашель, а його причину!

Кашель у дітей при інфекціях - наш друг: лікарка про шкоду неправильного лікування

Хвороби | 14:50, 10.04.2024

Кашель - це не захворювання, а лише СИМПТОМ хвороби. І потрібно лікувати не кашель, а його причину!

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Вагітним і не тільки: банани проти печії

Здоров'я | 12:10, 10.04.2024

Їжа часто стає причиною появи печії. І буває, що цього неприємного стану важко позбутися. Допоможуть в такій ситуації банани.

Дорослих не рідко турбують вушні пробки, а до лікаря йти так не хочеться, бо процедура видалення пробки не надто приємна. Не біда, є народний метод, я

Як легко позбутися вушної пробки: метод не для дітей

Здоров'я | 09:30, 10.04.2024

Дорослих не рідко турбують вушні пробки, а до лікаря йти так не хочеться, бо процедура видалення пробки не надто приємна. Не біда, є народний метод, який допоможе позбутися цієї проблеми.

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як со

Через 15 хвилин стане краще: Як швидко позбутися алергії?

Алергія | 07:40, 10.04.2024

Як тільки почали розцвітати перші кущі та дерева, в алергіків погіршилося самопочуття. Чхання, сльозотеча, риніт - все це типові прояви алергії. Як собі допомогти у таких випадках?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: