Фрази, які не можна говорити дитині

Adoption
Date
  • 2617 Переглядів
Дуже часто батьки не слідкують за своєю розмовою з дітьми і не бачать, як виглядають зі сторони. Доволі часто поведінка батьків засмучує дітей та впливає на їх психіку.
8722_frazi_batkiv.jpg (32.35 Kb)

«Весь в батька!»

Коли ми говоримо дитині, що якась риса її характеру або модель поведінки як у батька або матері, вона автоматично починає думати: «З одним з батьків щось не так». З нею, відповідно, теж. Це може розвинути невпевненість в собі.

«Подивися, як Марійка добре себе веде»

Малюк повинен порівнювати себе лише з самим собою. Подібні фрази народжують страх невідповідності. Дитина починає думати, що хтось кращий за нього і боїться втратити любов батьків.

«Горе ти моє»

Фрази такого типу - клеймо. Вони припускають, що дитина не виправдала надій, які були на неї покладені. Батьки повинні розуміти: якщо у малюка щось не вийшло - це їх нереалізовані бажання, але не дитини.

«Ти невдячний»

Народити дитину, виховувати її, розвивати - це власне бажання батьків, і вони повинні нести за неї відповідальність. Малюк з'явився на світ і до певного віку потребує догляду і турботи. Але він не повинен бути за це вдячний все життя.

«Кого ти більше любиш: маму чи тата?»

Ні в якому разі не можна домагатися від дитини відповіді на це питання, особливо, насильницькими методами (шантаж, маніпуляція). Для малюка однаково важливі обидва батьки (як би прикро для мам це не прозвучало). Коли його просять зробити вибір, він відчуває шок і не розуміє, як може комусь віддати перевагу. Конкуренція за почуття дитини -заборона «прийом».

«Я тебе зараз покараю»

Найправильніше покарання - відсутність заохочення. Дитина повинна знати, чого вона позбудеться, якщо прямо зараз зробить певну дію. Покараю - абстрактне поняття. І часто в устах батьків звучить, як погроза, за якою нічого не відбувається. Дитина починає ігнорувати цей вислів і продовжує робити те, що дорослим не подобається. Вона повинна чітко розуміти, що саме піде за її вчинком!

"Не плач!"

Коли дитині гірко, боляче, важко і прикро, ми можемо її пошкодувати, але не забороняти емоцію. Звичайно, якщо сльози - маніпуляція, мама повинна переключити увагу малюка, а не втішати.

"Бачиш твій брат/сестра все з'їли, а ти - ні"

Вже говорили про те, що дітей ні з ким не можна порівнювати. В даному випадку між братами і сестрами виникає ще й конкуренція. Наслідки: бійки і постійні сварки. І неважливо, яка різниця у дітей у віці!

«Швидко їж, інакше ніяких мультиків»

Часто їжа стає у батьків способом маніпуляції. Прийом їжі не повинен асоціюватися з негативом, ставати оцінкою або результатом. Ми їмо не за щось! Ми їмо, щоб рости, зміцнювати кістки, бути сильними і здоровими.

«Будеш погано себе вести, відправлю спати»

Такі фрази формують у дитини відчуття, ніби сон - покарання. Він упевнений, що повинен спати за погану поведінку, а не для того, щоб відпочити і розслабитися. Коли дитина відправляється в ліжко з негативними думками, це породжує багато страхів, і вона впадає в тривожний стан. Мотивація до сну повинна бути позитивною. Наприклад: «Сьогодні фея принесе нам барвисті сновидіння»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, діти, батьки, психологія, відносини з дитиною, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

5 порад із його книги

Топ-5 порад, як усім подобатися

Психологія | 10:00, 15.07.2018

5 порад із його книги "Розроби приємну особистість".

Годинник, як і інші речі, може розповісти про характер людини.

Що про вас розкаже наручний годинник

Психологія | 22:00, 13.07.2018

Годинник, як і інші речі, може розповісти про характер людини.

Психологи назвали 10 основних причин, через які жінки розлучаються зі своїми чоловіками.

Чому жінки покидають чоловіків?

Сімейні справи | 00:20, 13.07.2018

Психологи назвали 10 основних причин, через які жінки розлучаються зі своїми чоловіками.


Сучасні батьки говорять з дітьми про історію, математику, літературу і хімію. Але зовсім забувають, що коли малюк виросте, він, швидше за все, не буде

7 тем, на які треба поговорити з дитиною

Дитина | 10:00, 12.07.2018

Сучасні батьки говорять з дітьми про історію, математику, літературу і хімію. Але зовсім забувають, що коли малюк виросте, він, швидше за все, не буде пам'ятати основи квантової фізики або біологію. Говоріть з дитиною на звичайні теми і в її душі це

Природа жіночих і чоловічих зрад, як би ми не старалися говорити про рівноправність, завжди буде різною.

Природа жіночої зради

Сімейні справи | 00:20, 12.07.2018

Природа жіночих і чоловічих зрад, як би ми не старалися говорити про рівноправність, завжди буде різною.

Кілька ефективних способів, які вам обов'язково допоможуть у ділових відносинах з босом.

Як подружитися зі шефом і зберегти роботу?

Психологія | 22:00, 11.07.2018

Кілька ефективних способів, які вам обов'язково допоможуть у ділових відносинах з босом.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: