Фрази, які не можна говорити дитині

Adoption
Date
  • 2776 Переглядів
Дуже часто батьки не слідкують за своєю розмовою з дітьми і не бачать, як виглядають зі сторони. Доволі часто поведінка батьків засмучує дітей та впливає на їх психіку.
8722_frazi_batkiv.jpg (32.35 Kb)


«Весь в батька!»

Коли ми говоримо дитині, що якась риса її характеру або модель поведінки як у батька або матері, вона автоматично починає думати: «З одним з батьків щось не так». З нею, відповідно, теж. Це може розвинути невпевненість в собі.

«Подивися, як Марійка добре себе веде»

Малюк повинен порівнювати себе лише з самим собою. Подібні фрази народжують страх невідповідності. Дитина починає думати, що хтось кращий за нього і боїться втратити любов батьків.

«Горе ти моє»

Фрази такого типу - клеймо. Вони припускають, що дитина не виправдала надій, які були на неї покладені. Батьки повинні розуміти: якщо у малюка щось не вийшло - це їх нереалізовані бажання, але не дитини.

«Ти невдячний»

Народити дитину, виховувати її, розвивати - це власне бажання батьків, і вони повинні нести за неї відповідальність. Малюк з'явився на світ і до певного віку потребує догляду і турботи. Але він не повинен бути за це вдячний все життя.

«Кого ти більше любиш: маму чи тата?»

Ні в якому разі не можна домагатися від дитини відповіді на це питання, особливо, насильницькими методами (шантаж, маніпуляція). Для малюка однаково важливі обидва батьки (як би прикро для мам це не прозвучало). Коли його просять зробити вибір, він відчуває шок і не розуміє, як може комусь віддати перевагу. Конкуренція за почуття дитини -заборона «прийом».

«Я тебе зараз покараю»

Найправильніше покарання - відсутність заохочення. Дитина повинна знати, чого вона позбудеться, якщо прямо зараз зробить певну дію. Покараю - абстрактне поняття. І часто в устах батьків звучить, як погроза, за якою нічого не відбувається. Дитина починає ігнорувати цей вислів і продовжує робити те, що дорослим не подобається. Вона повинна чітко розуміти, що саме піде за її вчинком!

"Не плач!"

Коли дитині гірко, боляче, важко і прикро, ми можемо її пошкодувати, але не забороняти емоцію. Звичайно, якщо сльози - маніпуляція, мама повинна переключити увагу малюка, а не втішати.

"Бачиш твій брат/сестра все з'їли, а ти - ні"

Вже говорили про те, що дітей ні з ким не можна порівнювати. В даному випадку між братами і сестрами виникає ще й конкуренція. Наслідки: бійки і постійні сварки. І неважливо, яка різниця у дітей у віці!

«Швидко їж, інакше ніяких мультиків»

Часто їжа стає у батьків способом маніпуляції. Прийом їжі не повинен асоціюватися з негативом, ставати оцінкою або результатом. Ми їмо не за щось! Ми їмо, щоб рости, зміцнювати кістки, бути сильними і здоровими.

«Будеш погано себе вести, відправлю спати»

Такі фрази формують у дитини відчуття, ніби сон - покарання. Він упевнений, що повинен спати за погану поведінку, а не для того, щоб відпочити і розслабитися. Коли дитина відправляється в ліжко з негативними думками, це породжує багато страхів, і вона впадає в тривожний стан. Мотивація до сну повинна бути позитивною. Наприклад: «Сьогодні фея принесе нам барвисті сновидіння»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, діти, батьки, психологія, відносини з дитиною, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Медики розповіли про те, що буде, якщо зовсім не мати сексуального життя.

Що буде, якщо не займатися коханням?

Психологія | 00:20, 20.10.2018

Медики розповіли про те, що буде, якщо зовсім не мати сексуального життя.

Як стверджують експерти, інтимне спілкування на час може освіжити сексуальну складову в житті партнерів, але в кінцевому підсумку може стати відправно

Інтимне листування руйнує відносини

Психологія | 22:00, 19.10.2018

Як стверджують експерти, інтимне спілкування на час може освіжити сексуальну складову в житті партнерів, але в кінцевому підсумку може стати відправною точкою для руйнування відносин.

Виробники іграшок досить добре обізнані, що дітей завжди більше приваблюють яскраві іграшки, і використовують це, щоб привернути увагу дітей, які, у с

Як кольори впливають на психіку дитини

Психологія | 10:00, 19.10.2018

Виробники іграшок досить добре обізнані, що дітей завжди більше приваблюють яскраві іграшки, і використовують це, щоб привернути увагу дітей, які, у свою чергу, привернуть увагу батьків купити їм цей товар. Але не тільки продавці та виробники викорис

Лондонський собачий розплідник

Легше знайти кохання тому, хто має собаку

Психологія | 22:00, 18.10.2018

Лондонський собачий розплідник "The Kennel Clud" провів дослідження, яке показало, що власники собак щасливі в коханні. Фахівці виявили: 72% собачників одружені або перебувають у відносинах проти 55% людей без собак.

Психологи провели дослідження, щоб зрозуміти, які конкретно якості особистості допомагають людині залучати протилежну стать і зберігати довгі довірчі

Що допоможе людині знайти кохання?

Психологія | 22:00, 17.10.2018

Психологи провели дослідження, щоб зрозуміти, які конкретно якості особистості допомагають людині залучати протилежну стать і зберігати довгі довірчі відносини.

Як зазначає

Брехуни доволі розумні люди

Психологія | 22:00, 16.10.2018

Як зазначає "The Daily Mail" з посиланням на роботу Університету Единбурга, відомо, що брехлива людина може уникати зорового контакту, соватися на місці. Однак на практиці зазвичай ці ознаки відвертої брехні відсутні.

Люди можуть втратити немало кілограм, якщо будуть детально представляти себе в новій, бажаній вазі, кажуть фахівці Університету Портсмута. Як зазначає

Щоб бути стрункою, потрібно відчути себе в ідеальному тілі

Психологія | 06:20, 16.10.2018

Люди можуть втратити немало кілограм, якщо будуть детально представляти себе в новій, бажаній вазі, кажуть фахівці Університету Портсмута. Як зазначає "The Daily Mail", завдяки функціональним тренуванням по візуалізації (люди уявляли, як відчувають с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: