Фрази, які не можна говорити дитині

Adoption
Date
  • 2171 Переглядів
Дуже часто батьки не слідкують за своєю розмовою з дітьми і не бачать, як виглядають зі сторони. Доволі часто поведінка батьків засмучує дітей та впливає на їх психіку.
8722_frazi_batkiv.jpg (32.35 Kb)


«Весь в батька!»

Коли ми говоримо дитині, що якась риса її характеру або модель поведінки як у батька або матері, вона автоматично починає думати: «З одним з батьків щось не так». З нею, відповідно, теж. Це може розвинути невпевненість в собі.

«Подивися, як Марійка добре себе веде»

Малюк повинен порівнювати себе лише з самим собою. Подібні фрази народжують страх невідповідності. Дитина починає думати, що хтось кращий за нього і боїться втратити любов батьків.

«Горе ти моє»

Фрази такого типу - клеймо. Вони припускають, що дитина не виправдала надій, які були на неї покладені. Батьки повинні розуміти: якщо у малюка щось не вийшло - це їх нереалізовані бажання, але не дитини.

«Ти невдячний»

Народити дитину, виховувати її, розвивати - це власне бажання батьків, і вони повинні нести за неї відповідальність. Малюк з'явився на світ і до певного віку потребує догляду і турботи. Але він не повинен бути за це вдячний все життя.

«Кого ти більше любиш: маму чи тата?»

Ні в якому разі не можна домагатися від дитини відповіді на це питання, особливо, насильницькими методами (шантаж, маніпуляція). Для малюка однаково важливі обидва батьки (як би прикро для мам це не прозвучало). Коли його просять зробити вибір, він відчуває шок і не розуміє, як може комусь віддати перевагу. Конкуренція за почуття дитини -заборона «прийом».

«Я тебе зараз покараю»

Найправильніше покарання - відсутність заохочення. Дитина повинна знати, чого вона позбудеться, якщо прямо зараз зробить певну дію. Покараю - абстрактне поняття. І часто в устах батьків звучить, як погроза, за якою нічого не відбувається. Дитина починає ігнорувати цей вислів і продовжує робити те, що дорослим не подобається. Вона повинна чітко розуміти, що саме піде за її вчинком!

"Не плач!"

Коли дитині гірко, боляче, важко і прикро, ми можемо її пошкодувати, але не забороняти емоцію. Звичайно, якщо сльози - маніпуляція, мама повинна переключити увагу малюка, а не втішати.

"Бачиш твій брат/сестра все з'їли, а ти - ні"

Вже говорили про те, що дітей ні з ким не можна порівнювати. В даному випадку між братами і сестрами виникає ще й конкуренція. Наслідки: бійки і постійні сварки. І неважливо, яка різниця у дітей у віці!

«Швидко їж, інакше ніяких мультиків»

Часто їжа стає у батьків способом маніпуляції. Прийом їжі не повинен асоціюватися з негативом, ставати оцінкою або результатом. Ми їмо не за щось! Ми їмо, щоб рости, зміцнювати кістки, бути сильними і здоровими.

«Будеш погано себе вести, відправлю спати»

Такі фрази формують у дитини відчуття, ніби сон - покарання. Він упевнений, що повинен спати за погану поведінку, а не для того, щоб відпочити і розслабитися. Коли дитина відправляється в ліжко з негативними думками, це породжує багато страхів, і вона впадає в тривожний стан. Мотивація до сну повинна бути позитивною. Наприклад: «Сьогодні фея принесе нам барвисті сновидіння»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, діти, батьки, психологія, відносини з дитиною, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Професори Королівського коледжу в Лондоні розповіли, як сон впливає на схуднення і чому вам слід спати на годину більше.

Скільки годин потрібно спати, щоб схуднути?

Психологія | 06:20, 22.01.2018

Професори Королівського коледжу в Лондоні розповіли, як сон впливає на схуднення і чому вам слід спати на годину більше.

Ігровий автомат - це спеціальне обладнання, встановлене в гральному закладі або онлайн в інтернеті, використовується для азартних ігор з грошовим вигр

Переваги ігрових автоматів

Психологія | 00:59, 21.01.2018

Ігровий автомат - це спеціальне обладнання, встановлене в гральному закладі або онлайн в інтернеті, використовується для азартних ігор з грошовим виграшем. Мотивом гри є розвага та користь.

Канадським вченим вдалося визначити ген, який відповідає за прояви параної у людини. Це стало відомо, завдяки вивченню рідкісного синдрому Прадера-Віл

Вчені з'ясували причину параної

Психологія | 23:00, 20.01.2018

Канадським вченим вдалося визначити ген, який відповідає за прояви параної у людини. Це стало відомо, завдяки вивченню рідкісного синдрому Прадера-Віллі, повідомляється в Livescience.

Творчість - це явище, за яким формується щось нове і цінне. Створений предмет може бути нематеріальним (таким як ідея, наукова теорія, музична компози

Як малювати за номером?

Психологія | 00:50, 20.01.2018

Творчість - це явище, за яким формується щось нове і цінне. Створений предмет може бути нематеріальним (таким як ідея, наукова теорія, музична композиція чи жарт) або фізичний об'єкт (такий як винахід, літературний твір або живопис).У матеріалі ми ро

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Чому сильним жінкам складно знайти чоловіка?

Психологія | 22:00, 19.01.2018

Так, це здорово, коли жінка сама всього досягнула, але у відносинах вона, як мужик, і це лякає чоловіків.

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Як знайти компроміс на початку відносин?

Сімейні справи | 22:00, 18.01.2018

Без компромісу не можна побудувати міцних відносин, але в усьому поступатися своєму партнеру - теж не варіант.

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

Найпопулярніші чоловічі провокації

Сімейні справи | 20:30, 18.01.2018

Треба знати слизькі моменти відносин і вміти успішно проходити будь-яке чоловіче тестування.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: