Сама недосконалість. Чому жінки НЕ люблять себе

Adoption
Date
  • 720 Переглядів
Психологія жіночої нелюбові до себе

6662_gettyimages-1042692996_jpg__1561113142__98613__vid527471e.jpg (20.09 Kb)Нескінченна гонка за ідеалом у всьому не дає людині бути самим собою. Ми всі постійно боремося зі своїми мінусами і прагнемо до досконалості, але хто сказав, що наші індивідуальні особливості - це наші недоліки?

Є кілька груп людей, об'єднаних спільними ознаками. Тим, хто потрапляють туди, приймати себе буває важче, ніж усім іншим. Чому їм важче?

Жінки

Зараз дуже популярна така ідея, що потрібно обов'язково бути досконалою, а будь-яку неідеальність (не важливо, у чому вона проявляється) треба усувати. Жінки перед такою жорсткою соціальною нормою набагато більш уразливі, ніж чоловіки.

Молоді мами

Коли у жінки з'являється дитина, то до сумнівів в собі додається ще один пункт - «чи достатньо я хороша мама». На жаль, сучасне суспільство лише підсилює ці сумніви жінок. Матерів звинувачують у всьому підряд, соромлять, засуджують, натякають на те, що мама не справляється зі своєю роллю. Список пропонованих вимог нескінченний. Матері, чиї діти старшого віку, з часом навчаються від цього захищатися і все-таки ростять дітей відповідно до своїх ідей, а от молоді мами з першими дітьми практично беззахисні. Звичайно, вони відчувають величезні проблеми з прийняттям власної материнської недосконалості.

Підлітки

Підлітковий вік не дарма називається перехідним - це насправді перехід з дитячого стану в дорослий з усіма наслідками, які викликають труднощі. Наприклад, трансформується тіло, воно бурхливо росте, змінюються його форма, і ці тимчасові зміни впливають на психіку підлітків. Тому, зокрема, такий вік є ризикованим в плані появи розладів харчової поведінки. Також, через гормони перебудовуються відчуття і з'являються нові бажання, з якими поки не дуже-то зрозуміло, що робити.

Люди, які пережили психологічну травму

У найзагальнішому вигляді психологічна травма - це пережитий людиною вплив такої сили, що він (а) не були в змозі з ним впоратися і отримали істотні пошкодження на рівні психіки (часто незворотні). Ті, хто проходили або проходять психотерапію, часто знають про свої травми. Травма, на жаль, може впливати на самоприйняття.

Деякі травми вдало «ховаються всередині» і не вимагають допомоги багато років, іноді все життя. Звідси пішла поширена думка, що до фахівця з цим йти необов'язково - заживе, як і будь-яка травма. Нерідко так і відбувається. Але це життя і в будь-який момент ваші стреси можуть «дати про себе знати». При цьому будь-яка травма залишає людині дуже мало ресурсу, тому що основна його частина пішла (і, можливо, до сих пір йде) на виживання в умовах нової реальності.

Зараз є дуже багато кваліфікованих фахівців, які при правильно підібраному лікуванні, обов'язково зможуть вам допомогти. Тому, якщо ви відчуваєте необхідність в консультації фахівця, сміливо це робіть, адже ментальне здоров'я теж потребує вашої уваги!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: жінки, нелюбов, самосприйняття, психологія, травма, психологи, мами, підлітки, фахівці, консультація


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає спос

Страшні наслідки сварок батьків при дитині

Сімейні справи | 06:20, 22.07.2024

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає способів, щоб з ними справлятися. Дитина показати, що страждає, лише за допомогою криків, примх, впертос

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується

Міфи і правда про догляд за дітьми від наших бабусь

Дитина | 00:30, 22.07.2024

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується при появі запалень, подразнень, висипань, оскільки ромашка та низка – природні антисептики.

Звісно, кожна дитина - ообистість і у неї все відбувається по-своєму, та все ж...

Що потрібно знати про підлітковий вік?

Школярі | 09:30, 21.07.2024

Звісно, кожна дитина - ообистість і у неї все відбувається по-своєму, та все ж...

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Як правильно балувати дитину?

Психологія | 06:20, 21.07.2024

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Британська компанія Soreen спільно з благодійною організацією Youth Sport Trust провела дослідження з метою визначити найважчий і найвеселіший вік дит

Дослідження виявило найважчий і найвеселіший дитячий вік для батьків

Психологія | 01:20, 21.07.2024

Британська компанія Soreen спільно з благодійною організацією Youth Sport Trust провела дослідження з метою визначити найважчий і найвеселіший вік дитини.

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Радуйте свою внутрішню дитину

Психологія | 08:30, 20.07.2024

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Дослідження показують, що діти, які виховуються у сильній строгості, у підлітковому віці виявляють жорстокість та непокору.

Діти, яких виховують у суворості, більш схильні до непокори - психологи

Виховання | 06:20, 20.07.2024

Дослідження показують, що діти, які виховуються у сильній строгості, у підлітковому віці виявляють жорстокість та непокору.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: