Питання експерту


Акушер-гінеколог (0)Алерголог (0)Грудне годування (0)
Дієтолог (0)Логопед (0)Педіатр (1)
Психолог (1)Стоматолог (1)Юрист (4)
admin admin 23 травня 2015
Як привчити дитину до горщика?
Як привчити дитину до горщика: вік, правила для батьків. Коли знімати підгузник?

Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач, для того, щоб задавати питання і відповіді залогуйтеся або зареєструйтеся.

admin admin 23 травня 2015
У ті часи, коли батьки ще прали пелюшки, між ними було щось на кшталт змагання: чий малюк раніше почне ходити на горщик. Мами пишалися, якщо їхні карапузи починали ще в півроку, і вважали це ознакою неймовірної кмітливості.

Зараз, коли памперси доступні всім, багато батьків вважають, що привчати дитину до горщика не потрібно. От підросте, знімемо памперси і все буде гаразд. Але є й така категорія батьків, котрі впевнені, що для розвитку дитини, для формування характеру дуже важливо привчити її користуватися горщиком якомога раніше. З перших місяців малюку підставляють горщик і, коли досягають успіху, вважають, що справу зроблено. Однак привчання дитини до горщика – тривалий процес, кінцевий етап якого – вміння самостійно від початку і до кінця здійснити всю процедуру – припадає на вік між 2 і 2,5 роками.

Найголовніше правило, яке потрібно засвоїти батькам, – саджати на горщик необхідно не за віком, а за готовністю самої дитини до горщика.

Дуже раннє, з періодичним успіхом, саджання на горщик призводить до того, що мама починає надавати цьому великого значення і стає більш вимогливою, забуваючи, що малюк ще не розуміє, що від нього вимагають.

Коли починати
Педіатри рекомендують привчати малюка до горщика з 16-18 місяців – коли він уже навчиться впевнено ходити, нагинатися, сидіти і піднімати предмети. Десь у цей же період сечовий міхур уже може втримувати велику кількість рідини. До того ж ви можете помітити, що малюк залишається сухим у денний час 2-2,5 години. А інколи залишається сухим після нічного сну. Можна постійно спостерігаючи та пам’ятаючи, коли ви «саджали» малюка востаннє, повторювати цю процедуру кожні дві години. Але гарантій успіху немає, бо в цьому віці малюк може не пам’ятати, що потрібно попроситися на горщик, аби залишатися сухим.

Помітили ви, скажімо, що в малюка «найсерйозніша справа» відбувається у певний час доби. Це означає, що можна спробувати посадити його на горщик. Не забудьте: для першого знайомства горщик обов’язково має бути теплим. Інакше переляк і неприємні емоції, а надалі й небажання дитини сідати на горщик гарантовані. Розкажіть малюкові, як потрібно сідати на горщик.

Поширені сьогодні музичні горщики не зовсім підходять для стадії «горщикової» науки. Таке диво техніки ви можете придбати пізніше, коли малюк уже навчиться впевнено користуватися горщиком за призначенням.

Якщо ваш малюк у два роки не хоче сідати на горщик, спробуйте накладку на сидіння унітаза. Можливо, ходити в туалет, як дорослі, йому сподобається більше.

На горщику не можна сидіти подовгу. Хвилин п’ять – не більше. А якщо нічого не вийшло, все одно похваліть малюка. Він же намагався. Скажіть йому підбадьорливі слова, наприклад: «Спробуємо потім ще. Так?» Зазвичай минає декілька тижнів, поки малюк починає розуміти, що від нього хочуть. Спершу він може говорити про свої бажання вже після «скоєного». Все одно похваліть дитину, сказавши, що наступного разу потрібно сісти на горщик, і висловіть упевненість, що наступного разу все вийде.

Що ще потрібно враховувати, привчаючи до горщика? Ваша дитина має бути впевнена, що незалежно від того, покакає вона у горщик чи, через п’ять хвилин після сидіння на ньому, у штанці, батьки ніколи її не критикуватимуть. І завжди любитимуть її однаково. Це дуже делікатне питання, і вирішувати його потрібно лише делікатно. Ніколи не засуджуйте свого малюка за промахи – це так ображає! Будьте терплячими і не дайте маляті затаїти страх чи ненависть до горщика.

Якщо з якоїсь причини вам одразу не вдалося привчити дитину до горщика і малюк не хоче на нього сідати, заберіть горщик на декілька тижнів, а то й на місяць. Нехай дитина трохи відпочине від нього.