Перше кохання дитини. Чи варто батькам хвилюватися?

Adoption
Date
  • 3043 Переглядів
Ж. Лабрюйер сказав: "По-справжньому ми кохаємо лише в перший раз, і всі наступні наші захоплення вже не такі безоглядні". Коли ваша дитина виростає, вона також, в тій чи іншій мірі, стає жертвою першого кохання. Але як саме у цій ситуації поводитися батькам, аби їхні діти не повторили долю Ромео і Джульєти.
Дуже складний вік - це 14 - 16 років. У цьому віці гостро виявляються негативізм, всі розмови батьків діти ставлять під сумнів. Підліток, навіть може сказати, що батьки "лізуть йому в душу". Він розпочинає стосунки з протилежною статтю заради свого самоствердження або замикається в собі. Важливу роль відіграє думка ровесників і друзів.

Іноді дитина заводить стосунки, тільки щоб здаватися дорослим. Які б не існували мотиви, батьки повинні зрозуміти свою дитини. Варто дотриматися декілька правил, щоб перше кохання вашої дитини не стало трагічним.

1. Обов'язково познайомтеся з обраницею чи обранцем своєї дитини. Не потрібно робити поспішних висновків, не поговоривши з людиною. Може, він або вона не такі уже й погані, як вам здалася на перший погляд.

2. Не намагайтеся посварити закоханих. Якщо ви не в силах схвалити вибір дитини, то хоча б поважайте рішення підлітка. Пам'ятайте, що влізаючи у відносини закоханих, ви ризикуєте бути винними у всіх невдачах цих стосунків.

3. Не критикуйте і старайтеся не ставити претензій. Не треба багато разів вказувати дитині, що ця молода людина їй не пара. Це тільки погіршить ситуацію. Краще постарайтеся поговорити з власною дитиною, аби зрозуміти, що у тій людині, яку вона обрала, їй сподобалося найбільше.
 
4.Не моралізуйте занадто у розмові з дитиною. Нотаціями і докорами ви лише понизите самооцінку підлітка. У такій ситуації, краще його щиро хвалити. Розповідайте про його достоїнства, і він буде для себе шукати гідного партнера.
 
4. Дозвольте своїй дитині вчитися на власних помилках. Не секрет, що перша закоханість може призвести до болісних і хворобливих переживань. Але повірте, важко наперед захистити дитину від бід. Будь-який досвід - частина нашого життя.
 
5. Обов'язково поговоріть про контрацепцію, бо відсутність таких знань у підлітка, підвищений гормональний фон і емоційність можуть зіграти злий жарт.
 
6. Якщо вам категорично не подобається вибір дитини, спробуйте їй пояснити, що перша любов не завжди буває вічною. А об'єкт закоханості - не єдина людина на цій планеті. І можливо, навіть не ідеал. Нехай вона зрозуміє, що справжнє почуття - ще попереду.
 
7. Будьте щирими з підлітками, постарайтеся стати їм друзями. Ви можете поділитися із власною дитиною спогадами про власну першу закоханість. Це допоможе дитині зрозуміти, що ви справді хочете їй допомогти, а не повчати її.

Читайте також про статеве дозрівання дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підліток, перше кохання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чому виникає проблема і як може допомогти фізкультура?

Як попередити викривлення хребта у школяра

Школярі | 17:15, 25.09.2019

Чому виникає проблема і як може допомогти фізкультура?Почався навчальний рік, а малюк жаліється на біль в животі?

Як вберегти школяра від гастриту: корисні поради батькам

Школярі | 08:15, 13.09.2019

Почався навчальний рік, а малюк жаліється на біль в животі?

Готуємо малюка до першого дня у школі!

Скільки повинен важити рюкзак для першокласника?

Школярі | 17:00, 12.08.2019

Готуємо малюка до першого дня у школі!

На носі перше вересня, а ви досі не почали скуповувати все необхідне? Складаємо список разом!

Готуємося до школи: який одяг потрібно купити для першокласника

Школярі | 10:02, 10.07.2019

На носі перше вересня, а ви досі не почали скуповувати все необхідне? Складаємо список разом!

Знущання над дитиною не приведуть ні до чого хорошого

Як шкільний булінг впливає на мозок дитини

Школярі | 17:30, 07.07.2019

Знущання над дитиною не приведуть ні до чого хорошого

Коментарі до новини

Інформація
Коментування даної новини заборонено.