Перше кохання дитини. Чи варто батькам хвилюватися?

Adoption
Date
  • 3323 Переглядів
Ж. Лабрюйер сказав: "По-справжньому ми кохаємо лише в перший раз, і всі наступні наші захоплення вже не такі безоглядні". Коли ваша дитина виростає, вона також, в тій чи іншій мірі, стає жертвою першого кохання. Але як саме у цій ситуації поводитися батькам, аби їхні діти не повторили долю Ромео і Джульєти.
Дуже складний вік - це 14 - 16 років. У цьому віці гостро виявляються негативізм, всі розмови батьків діти ставлять під сумнів. Підліток, навіть може сказати, що батьки "лізуть йому в душу". Він розпочинає стосунки з протилежною статтю заради свого самоствердження або замикається в собі. Важливу роль відіграє думка ровесників і друзів.

Іноді дитина заводить стосунки, тільки щоб здаватися дорослим. Які б не існували мотиви, батьки повинні зрозуміти свою дитини. Варто дотриматися декілька правил, щоб перше кохання вашої дитини не стало трагічним.

1. Обов'язково познайомтеся з обраницею чи обранцем своєї дитини. Не потрібно робити поспішних висновків, не поговоривши з людиною. Може, він або вона не такі уже й погані, як вам здалася на перший погляд.

2. Не намагайтеся посварити закоханих. Якщо ви не в силах схвалити вибір дитини, то хоча б поважайте рішення підлітка. Пам'ятайте, що влізаючи у відносини закоханих, ви ризикуєте бути винними у всіх невдачах цих стосунків.

3. Не критикуйте і старайтеся не ставити претензій. Не треба багато разів вказувати дитині, що ця молода людина їй не пара. Це тільки погіршить ситуацію. Краще постарайтеся поговорити з власною дитиною, аби зрозуміти, що у тій людині, яку вона обрала, їй сподобалося найбільше.
 
4.Не моралізуйте занадто у розмові з дитиною. Нотаціями і докорами ви лише понизите самооцінку підлітка. У такій ситуації, краще його щиро хвалити. Розповідайте про його достоїнства, і він буде для себе шукати гідного партнера.
 
4. Дозвольте своїй дитині вчитися на власних помилках. Не секрет, що перша закоханість може призвести до болісних і хворобливих переживань. Але повірте, важко наперед захистити дитину від бід. Будь-який досвід - частина нашого життя.
 
5. Обов'язково поговоріть про контрацепцію, бо відсутність таких знань у підлітка, підвищений гормональний фон і емоційність можуть зіграти злий жарт.
 
6. Якщо вам категорично не подобається вибір дитини, спробуйте їй пояснити, що перша любов не завжди буває вічною. А об'єкт закоханості - не єдина людина на цій планеті. І можливо, навіть не ідеал. Нехай вона зрозуміє, що справжнє почуття - ще попереду.
 
7. Будьте щирими з підлітками, постарайтеся стати їм друзями. Ви можете поділитися із власною дитиною спогадами про власну першу закоханість. Це допоможе дитині зрозуміти, що ви справді хочете їй допомогти, а не повчати її.

Читайте також про статеве дозрівання дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підліток, перше кохання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

І для випускників, і для тих, хто не може підтягнути предмет!

Дистанційні курси з математики – вирішення всіх проблем для школярів

Школярі | 23:43, 31.07.2020

І для випускників, і для тих, хто не може підтягнути предмет!

Яким буде навчальний процес? Повідомляє сайт Наша мама.

Як організувати навчання під час падемії: рекомендації МОЗ

Профілактика і лікування | 11:00, 31.07.2020

Яким буде навчальний процес? Повідомляє сайт Наша мама.

Щоб малюк не став ізгоєм у класі. Повідомляє сайт Наша мама.

Шість проблем дитини, які треба виправити перед школою

Школярі | 12:00, 25.07.2020

Щоб малюк не став ізгоєм у класі. Повідомляє сайт Наша мама.

Чи всі діти сядуть за парти восени? Повідомляє сайт Наша мама.

В МОЗ розповіли про роботу школи під час пандемії

Школярі | 10:00, 17.07.2020

Чи всі діти сядуть за парти восени? Повідомляє сайт Наша мама.

Дорослі часто забувають про те, що самі колись були дітьми і про те, як нудно виконувати домашні завдання. Що вже й казати про сучасних учнів, на долю

Навчання під час пандемії коронавірусу: Як перевірити знання учнів?

Школярі | 00:33, 14.07.2020

Дорослі часто забувають про те, що самі колись були дітьми і про те, як нудно виконувати домашні завдання. Що вже й казати про сучасних учнів, на долю яких випало дистанційне навчання навесні 2020-го року, і хтозна, можливо, і ця осінь пройде в таком

Що каже уряд? Повідомляє сайт Наша мама.

Коронавірус і школа: чи сядуть у вересні школярі за парти?

Школярі | 14:00, 25.06.2020

Що каже уряд? Повідомляє сайт Наша мама.

Кінець навчального року близько. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому дитина відмовляється робити уроки: 5 причин

Школярі | 16:00, 27.05.2020

Кінець навчального року близько. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини

Інформація
Коментування даної новини заборонено.