Перше кохання дитини. Чи варто батькам хвилюватися?

Adoption
Date
  • 2973 Переглядів
Ж. Лабрюйер сказав: "По-справжньому ми кохаємо лише в перший раз, і всі наступні наші захоплення вже не такі безоглядні". Коли ваша дитина виростає, вона також, в тій чи іншій мірі, стає жертвою першого кохання. Але як саме у цій ситуації поводитися батькам, аби їхні діти не повторили долю Ромео і Джульєти.

Дуже складний вік - це 14 - 16 років. У цьому віці гостро виявляються негативізм, всі розмови батьків діти ставлять під сумнів. Підліток, навіть може сказати, що батьки "лізуть йому в душу". Він розпочинає стосунки з протилежною статтю заради свого самоствердження або замикається в собі. Важливу роль відіграє думка ровесників і друзів.

Іноді дитина заводить стосунки, тільки щоб здаватися дорослим. Які б не існували мотиви, батьки повинні зрозуміти свою дитини. Варто дотриматися декілька правил, щоб перше кохання вашої дитини не стало трагічним.

1. Обов'язково познайомтеся з обраницею чи обранцем своєї дитини. Не потрібно робити поспішних висновків, не поговоривши з людиною. Може, він або вона не такі уже й погані, як вам здалася на перший погляд.

2. Не намагайтеся посварити закоханих. Якщо ви не в силах схвалити вибір дитини, то хоча б поважайте рішення підлітка. Пам'ятайте, що влізаючи у відносини закоханих, ви ризикуєте бути винними у всіх невдачах цих стосунків.

3. Не критикуйте і старайтеся не ставити претензій. Не треба багато разів вказувати дитині, що ця молода людина їй не пара. Це тільки погіршить ситуацію. Краще постарайтеся поговорити з власною дитиною, аби зрозуміти, що у тій людині, яку вона обрала, їй сподобалося найбільше.
 
4.Не моралізуйте занадто у розмові з дитиною. Нотаціями і докорами ви лише понизите самооцінку підлітка. У такій ситуації, краще його щиро хвалити. Розповідайте про його достоїнства, і він буде для себе шукати гідного партнера.
 
4. Дозвольте своїй дитині вчитися на власних помилках. Не секрет, що перша закоханість може призвести до болісних і хворобливих переживань. Але повірте, важко наперед захистити дитину від бід. Будь-який досвід - частина нашого життя.
 
5. Обов'язково поговоріть про контрацепцію, бо відсутність таких знань у підлітка, підвищений гормональний фон і емоційність можуть зіграти злий жарт.
 
6. Якщо вам категорично не подобається вибір дитини, спробуйте їй пояснити, що перша любов не завжди буває вічною. А об'єкт закоханості - не єдина людина на цій планеті. І можливо, навіть не ідеал. Нехай вона зрозуміє, що справжнє почуття - ще попереду.
 
7. Будьте щирими з підлітками, постарайтеся стати їм друзями. Ви можете поділитися із власною дитиною спогадами про власну першу закоханість. Це допоможе дитині зрозуміти, що ви справді хочете їй допомогти, а не повчати її.

Читайте також про статеве дозрівання дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підліток, перше кохання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Психологи переконані, що малюків потрібно заохочувати

Чому корисно платити дитині за виконані домашні справи

Школярі | 08:00, 21.06.2019

Психологи переконані, що малюків потрібно заохочувати

Коли віддавати дитину до дитячого садочку? У якому віці дитині краще йти до першого класу? Такі питання завжди хвилюють батьків. І більшість дитячих л

Садок і школа: як допомогти дитині з адаптацією?

Дитина | 08:09, 18.06.2019

Коли віддавати дитину до дитячого садочку? У якому віці дитині краще йти до першого класу? Такі питання завжди хвилюють батьків. І більшість дитячих лікарів та психотерапевтів переконані, що діткам до двох років краще бути поряд з мамою, а деякі ліка

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Психологи розповіли, що можна передбачити настрій і поведінку підлітків. Як саме - читайте у матеріалі.

Як передбачити настрій підлітків

Психологія | 23:30, 06.06.2019

Психологи розповіли, що можна передбачити настрій і поведінку підлітків. Як саме - читайте у матеріалі.

Вчені з Університету Еморі і Університету Болл-Стейт в Америці зробили приголомшливу заяву: підлітки з акне значно успішніші однолітків.

Які підлітки частіше стають успішними

Школярі | 14:00, 24.05.2019

Вчені з Університету Еморі і Університету Болл-Стейт в Америці зробили приголомшливу заяву: підлітки з акне значно успішніші однолітків.

Чому діти не хочуть вчитися, які на це причини - читайте далі.

Причини, чому дитина втратила інтерес до навчання

Дитина | 15:30, 21.05.2019

Чому діти не хочуть вчитися, які на це причини - читайте далі.

Психологи і вчителі зібрали головні рекомендації для батьків, як виконувати домашні завдання з дітьми без стресу для них.

Поради, як виконувати домашні завдання без нервів і стресу

Дитина | 12:30, 20.05.2019

Психологи і вчителі зібрали головні рекомендації для батьків, як виконувати домашні завдання з дітьми без стресу для них.

Коментарі до новини

Інформація
Коментування даної новини заборонено.