5 щеплень, які необхідні кожному

Adoption
Date
  • 1320 Переглядів
5 ЩЕПЛЕНЬ ДЛЯ ВСІХ

Від пневмококової інфекції
Кому. Тим, хто легко застуджується, у кого є астма, хронічний бронхіт, хворе серце, цукровий діабет, хвороби нирок та імунної системи. Вакцина захищає від 23 найбільш поширених типів пневмококів. Ці бактерії - винуватці 70% пневмоній і бронхітів, 25% отитів і синуситів, 5-15% бактеріальних менінгітів. Дуже важливо прищепити батьків: люди старші за 65 років особливо схильні до пневмококових інфекцій після грипу.

1188_privivki-pri-atopicheskom-dermatite1.jpg (26.44 Kb)

Як і коли. 1 укол в будь-який час року. Лікарі рекомендують поєднувати його з щепленням від грипу.

Імунітет. З'являється через 3-4 тижні, тримається 5 років. Весь цей час ви в 2 рази менше ризикуєте підхопити нежить, в 12 разів - бронхіт і в 6 разів - пневмонію.

Протипоказання. Перші два триместру вагітності.

Від дифтерії і стовбняка
Кому. Всім. Більшості людей в останній раз роблять це щеплення в школі, і до 25-26 років імунітет вже зникає. Ризик зіткнутися з дифтерією не такий вже малий: в 90-х багато хто не вакцинували своїх дітей, і з'явися випадок хвороби - цілком можливий масовий спалах. Щеплення від стовбняка потрібен з іншої причини: якщо ви не щеплені і отримаєте колоту або рвану рану, знадобиться введення протиправцевої сироватки або імуноглобуліну. Останній у травмпунктах зустрічається рідко, швидше за все, вам введуть сироватку, а після неї високий ризик серйозної алергічної реакції. Щоб не ризикувати, простіше зробити щеплення - його ефективність близька до 100%.

Як і коли. Якщо в дитинстві ви пройшли весь курс вакцинації АДП або АКДС, достатньо одного уколу вакцини АДП-М. Якщо ви ніколи не прищеплювалися від цих інфекцій, потрібно зробити укол, через 30-40 днів ще один і останній - через 6 місяців.

Нюанс. Якщо ви отримали брудну рану, а з моменту останнього щеплення пройшло вже 5 років, доведеться зробити щеплення раніше (в такому випадку укол сироватки або імуноглобуліну все одно буде потрібен). Наступне щеплення - через 10 років.

Імунітет. Тримається 10 років, потім треба повторювати щеплення.

ВІД ГЕПАТИТУ В
Всім, а особливо тим, хто контактує з носієм вірусу гепатиту В, часто змінює статевих партнерів або планує операцію. У Росії близько 3 мільйонів людей заражені вірусом.

Схема. 1 укол, через 1 місяць другий, ще через 5 місяців третій.

Імунітет. До 60% щеплених захищені на 10-15 років, потім рекомендується ревакцинація.

Протипоказання. Алергія на продукти, що містять дріжджі (хліб, випічка, квас).

Від вітрянки
Кому. Всім, хто не хворів вітрянкою. Справа не тільки в тому, що у дорослих ця хвороба протікає важче. Вірус Varicella zoster, що викликає вітрянку, назавжди залишається в нервових закінченнях, при відповідних умовах прокидається і викликає оперізуючий герпес - висип і біль по ходу нервів. Імовірність такого рецидиву - 15% і зростає після 40-50 років. Щеплення знімає цей ризик.

Як і коли. 2 уколу з інтервалом в 4-8 тижнів. Якщо ви поспілкувалися з людиною, хворою на вітрянку, потрібна екстрена вакцинація: 1 укол протягом перших 2-3 діб.

Імунітет. 10 років (ефективність - 98%). Для довічної захисту укол рекомендується повторити.

Нюанс. У однієї людини з десяти після щеплення піднімається температура, у одного з двадцяти з'являються легкі симптоми вітрянки (тоді він заразний для оточуючих). Вагітним, пацієнтам з лейкозами або тим, хто отримують лікування імунодепресантами не варто контактувати з щепленим протягом 3 тижнів.

Протипоказання. Виражена алергічна реакція на желатин і антибіотик неоміцин (компоненти вакцини).
Як дізнатися, перенесли ви ви вітрянку в дитинстві, а може бути, були щеплені? Здайте аналіз крові з вени на антитіла до вірусу Varicella zoster: знайдуть - вакцинація не потрібна.

ВІД ГРИПУ
Кому. Людям з хронічними захворюваннями серця, легенів, нирок, суглобів, діабет. А також всім, кому за 65.

Як і коли. Єдиний укол треба зробити в кінці вересня - початку листопада, як мінімум за 2 тижні до можливої епідемії. Щороку потрібна нове щеплення з актуальною комбінацією штамів.

Імунітет. 80% щеплених не грип 8-10 місяців. Іноді хворий помилково припускає, що у нього грип, і приймає вакцину, а насправді це ГРВІ: симптоми інфекцій схожі, але від ГРВІ вакцина не захищає.

Протипоказання. Алергія на курячий білок і інші компоненти вакцини.

Іноземна і вітчизняна вакцини від грипу вважаються однаково ефективними.

2 ЩЕПЛЕННЯ ДЛЯ ЖІНОК

ВІД КРАСНУХИ
Кому. Всім дівчатам і жінкам старше 18 років, особливо неперехворівшим. Тим, кого щепили в школі, потрібна ревакцинація. Дуже важливо прищепитися до вагітності: краснуха призводить до інфікування плода. Чоловікам теж потрібна вакцина, щоб вони не заразили вагітних, з якими спілкуються.

Як і коли. Всього 1 укол не пізніше ніж за 3 місяці до вагітності. Можна попередньо перевірити, чи є у вас імунітет, здавши аналіз крові на визначення концентрації антитіл IgG до краснухи. Але робити це не обов'язково: шкоди від щеплення не буде, і, навіть якщо у вас вже була стійкість до краснухи, вона тільки посилиться. Краснуху краще прищеплювати в один день з вітрянкою або перечекати більше місяця після останньої.

Імунітет. Тримається 20 років.

Нюанс. Після щеплення у 6% дівчат до 25 років і у 25% жінок старше 25 років можливий біль у суглобах або їх набряк та почервоніння. Симптоми тривають 1-3 тижні і безслідно минають.

Протипоказання. Алергічна реакція на неоміцин (компонент вакцини) і білок курячого яйця.

Від вірусу папіломи людини (ВПЛ)
Кому. Щеплення максимально ефективна для дівчат до початку сексуальної активності, коли вони гарантовано не інфіковані ВПЛ. Але можна зробити її і після початку статевого життя: дослідження підтвердило ефективність вакцини для всіх жінок молодше 45 років. Навіть якщо до цього моменту жінка заразилася одним з штамів ВПЛ, щеплення вбереже її від інших, а значить, і від хвороб, які провокує вірус: від ракових та передракових захворювань шийки матки, вульви і піхви, генітальних бородавок.

Як і коли. 1 укол, через 2 місяці другий і ще через 3 місяці третій.

Імунітет. Поки достовірно зафіксовано лише імунітет на 5 років. Потрібна ревакцинація чи ні, ще невідомо, тривають дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кефірна монодієта зробить вас стрункою, як билинка

2 ДЛЯ МАНДРІВНИКІВ

Від енцефаліту
Кому. Тим, хто живе або планує відпочивати на природі, як дикої, так і порівняно цивілізованій: від Алтаю і Карелії до Костромської і Московської області.

Як і коли. Якщо поїздка зовсім скоро, можна вакцинуватися екстрено: 3 щеплення протягом 21 дня, причому друга - не пізніше ніж за 2 тижні до від'їзду. Але стандартна схема ефективніше і переноситься легше: 2 уколу з інтервалом в місяць, через рік 1 укол, далі ревакцинація кожні 3 роки. Якщо пропустити 7 років, серію щеплень доведеться починати заново.

Імунітет. Після третього уколу - 3 роки. Гарантія не захворіти - 95%.

Нюанс. Після щеплення в 7% випадків піднімається температура - до 37,5 º С.

Протипоказання. Важка алергічна реакція на курячий білок.

ВІД ГЕПАТИТУ А
Кому. Всім, але особливо любителям їздити у теплі краї: Крим, Туреччину, Єгипет, Індію ... Інфекція передається через брудні руки і продукти. Щоб кожного разу не гадати, чи добре вимиті фрукти і овочі, простіше заздалегідь щепитися. До речі, навіть у Москві і Московській області в цьому і наступному році прогнозують збільшення хворих гепатитом А, тому що інфекція циркулює з періодичністю 4-5 років.

Схема. Один укол - і через 2-3 тижні можна вирушати в подорож. Наступний - через 6-12 місяців. Ревакцинація не потрібна.

Імунітет. Після першого уколу захист на 1 рік, після другого - мінімум на 25 років.

Протипоказання. Алергія на консервант - антибіотик неоміцин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцини, інфекції, хвороби, профілактика, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Про це свідчить новий рейтинг, повідомляє сайт Наша мама.

Україна визнана країною найменшим рівнем вакцинації дітей

Дитина | 07:40, 24.07.2017

Про це свідчить новий рейтинг, повідомляє сайт Наша мама.

І прививки почнуть робити вже з серпня, повідомляє сайт Наша мама.

Тепер усі новонароджені отримуватимуть щеплення від гепатиту В

Дитина | 21:20, 17.07.2017

І прививки почнуть робити вже з серпня, повідомляє сайт Наша мама.

Ми розповімо, чому не варто здавати анадізи перед прививками, повідомляє сайт Наша мама.

Чи варто здавати аналізи перед щепленням

Дитина | 19:50, 14.07.2017

Ми розповімо, чому не варто здавати анадізи перед прививками, повідомляє сайт Наша мама.

Важливі факти та рекомендації щодо щеплення проти кору, повідомляє сайт Наша мама.

Дитина та щеплення проти кору: що варто знати батькам

Дитина | 21:20, 10.07.2017

Важливі факти та рекомендації щодо щеплення проти кору, повідомляє сайт Наша мама.

Ось чого слід очікувати. Повідомляє сайт Наша мама.

Яка реакція на дитяче щеплення вважається нормою

Дитина | 13:00, 18.06.2017

Ось чого слід очікувати. Повідомляє сайт Наша мама.

Лікарі не рекомендують робити ось що... Повідомляє сайт Наша мама.

Педіатр проти: 5 речей, які шкодять дитячому здоров'ю

Дитина | 08:00, 09.06.2017

Лікарі не рекомендують робити ось що... Повідомляє сайт Наша мама.

Варто зробити це якнайшвидше! Повідомляє сайт Наша мама.

Шість причин, щоб привити дитину від кору

Дитина | 06:50, 06.06.2017

Варто зробити це якнайшвидше! Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: