Вакцинація. Чи варто робити щеплення?

Adoption
Date
  • 589 Переглядів
Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від важких захворювань, але є випадки негативних реакцій на вакцину.

kakie-privivki-delat-detyam-do-goda.jpg


Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від важких захворювань, але є випадки негативних реакцій на вакцину.

Вакцинація - введення антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки. Як антигенний матеріал використовують: живі, але ослаблені штампи мікробів; убиті мікроби, очищений матеріал, наприклад, білки мікроорганізмів, синтетичні вакцини.

Профілактичні щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця та кору є обов’язковими, але проводяться вони тільки з письмового дозволу батьків.

В Україні проводять вакцинацію за календарем профілактичних щеплень:
немовлят у перший день життя прищеплюють від гепатиту В;
у 3 дні - від туберкульозу;
3 місяці - гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту;
4 місяці - кашлюку, правця, поліомієліту;
5 місяців - гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту;
12-15 місяців - кору, краснухи, паротиту;
18 місяців - кашлюку, правця, поліомієліту;
3 роки – поліомієліту;
6 років - дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту;
7 років – туберкульозу;
11 років - дифтерії, правця , кору, краснухи, паротиту (при відсутності вакцинації у 6 років );
14 років – туберкульозу, дифтерії, правця, поліомієліту;
15 років - краснухи (дівчата), паротиту ( хлопці);
18 років - дифтерії, правця;
дорослі - гепатиту В, дифтерії, правця.

У державних поліклініках щеплення проводять безкоштовно. На жаль, вакцини не завжди є в наявності і батькам доводиться чекати на прививку. Через відсутність препаратів для дітей створюють індивідуальний графік щеплень.

Після щеплення в організмі виробляються антитіла, які боряться з хворобою, і людина отримує стійкий імунітет. І уже під час контакту з хворобою вакцинована людина не захворіє, або хвороба проходитиме легко.

Після імунізації можливі побічні реакції. Найчастіше спостерігають слабо виражені реакції: помірне підвищення температури тіла, почервоніння і біль у місці ін'єкції. У дітей часто спостерігають погіршення апетиту, можливі алергійні реакції. Деякі живі вакцини здатні спричинити реакції, що нагадують легкий перебіг тих захворювань, для профілактики яких їх вводять.

Перед проведенням щеплення потрібно впевнитись, що дитина повністю здорова. Її повинен оглянути лікар. Також до і після імунізації потрібно уникати контакту з хворими людьми. Якщо в дитини є алергічні розлади потрібно заздалегіть обговорити з лікарем про прийом антигістамінних препаратів до і після вакцинації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, вакцинація, хвороби, Щеплення


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus


Новини по темі

Батьки вагаються, чи варто робити щеплення, особливо з усіма тривожними новинами щодо якості вакцин. Однак, лікарі радять - обов'язково робити! Чому?

Чи потрібне дитині щеплення від грипу

Дитина | 08:30, 10.09.2016

Батьки вагаються, чи варто робити щеплення, особливо з усіма тривожними новинами щодо якості вакцин. Однак, лікарі радять - обов'язково робити! Чому? Ми спробуємо пояснити.

Практично у кожної дитини виникає алергія після щеплення, але її можна уникнути, якщо завчасно попередити педіатра про деякі фактори.

Як попередити у дитини алергію на щеплення

Дитина | 17:20, 09.09.2016

Практично у кожної дитини виникає алергія після щеплення, але її можна уникнути, якщо завчасно попередити педіатра про деякі фактори.

Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від в

Вакцинація. Чи варто робити щеплення?

Щеплення | 22:25, 07.09.2016

Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від важких захворювань, але є випадки негативних реакцій на вакцину.

Поки виробники вакцин заробляють мільярди, питання дитячих щеплень продовжує розділяти українських батьків на два табори – прихильників та противників

Комаровський розповів про можливі ускладнення після щеплень

Доктор Комаровский | 07:20, 10.07.2016

Поки виробники вакцин заробляють мільярди, питання дитячих щеплень продовжує розділяти українських батьків на два табори – прихильників та противників вакцинації.

Якщо дитина ВІЛ-інфікована або ж у неї вроджений імунодефіцит, тоді, звісно, є ризик заразитися від щеплених дітей. У решті випадків вакциновані діти

Не щеплені проти поліомієліту діти. Як вони можуть заразитися?

Щеплення | 22:50, 04.07.2016

Якщо дитина ВІЛ-інфікована або ж у неї вроджений імунодефіцит, тоді, звісно, є ризик заразитися від щеплених дітей. У решті випадків вакциновані діти загрози для невакцинованих не становлять!

Нещодавно вчені Америці визначили, який час доби краще всього підходить для вакцинації дитини. Фахівці Каліфорнії провели експеримент. Вони зібрали 70

Названо найкращий час доби для щеплення

Щеплення | 06:00, 04.07.2016

Нещодавно вчені Америці визначили, який час доби краще всього підходить для вакцинації дитини. Фахівці Каліфорнії провели експеримент. Вони зібрали 70 малюків, яким повинні були проводити вакцинацію. Дітей експерти поділили на дві групи. Одним діткам

Тема щеплень давно перестала бути однозначною. Педіатри в будь-якій лікарні в один голос готові заявити, що щеплення - це захист дитини, причому вони

Наскільки безпечно робити щеплення своїм діткам?

Щеплення | 06:20, 25.06.2016

Тема щеплень давно перестала бути однозначною. Педіатри в будь-якій лікарні в один голос готові заявити, що щеплення - це захист дитини, причому вони абсолютно безпечні. З іншого боку, існує безліч противників щеплень.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: