Чому батько повинен проводити достатньо часу з дитиною?

Adoption
Date
  • 282 Переглядів
Батько необхідний дитині не менше за матір. Про це говорить не лише досвід повноцінних родин, а й цілком серйозні дослідження вчених. Фахівці не втомлюються стверджувати, що ігри батька з дітьми є важливими для їх повноцінного розвитку, нормальної соціальної адаптації та успішного життя і майбутнього.

0109_3.jpg (34.09 Kb)

Роль батька у житті дитини

Тато — велика дитина, і це — його унікальна особливість. Саме тато використовує весь навколишній світ як велике ігрове розвиваюче поле, тато вчить дитину причинно-наслідковому принципу, тато вміє використовувати звичайні речі незвичайним способом і таким чином розширювати межі свідомості дитини, тато не боїться помірних стресів, оскільки знає, що вони загартовують.

Батько привчає дитину адекватно сприймати соціальну ієрархічність (підпорядкованість і підзвітність). Він дає їй зрозуміти, що означає авторитет, знайомить з такими соціальними інструментами, як схвалення і осуд (або покарання).

Вплив виховання батька на дитину

Батьки зобов'язані грати з дітьми. Уся річ у тім, що вони полюбляють більш активні ігри: катають дітей на плечах, грають з ними у хованки. Кожна активність допоможе дитині навчитися краще контролювати свої емоції і правильно ними керувати.

Діти, з якими батьки часто грали у дитинстві, з часом починають краще справлятися з агресією, при цьому у них рідше виявляють гіперактивність, надмірну емоційність та інші труднощі, порівняно з іншими дітьми. Крім того, такі діти рідше вплутуються у шкільні конфлікти і бійки.

Батько незамінний у житті дитини. Навіть якщо батьки не разом, тато все одно може успішно грати свою роль. Завдяки спілкуванню з батьком у дитини розвиваються критичне мислення, мотивація, соціальні навички, самостійність і незалежність. Такі діти виростають більш чуйними, мають кращі відносини у соціумі і набагато ефективніше справляються зі стресами та розчаруваннями.

Фізична активність дітей

Активні ігри створюють такі ситуації, коли дитині доводиться застосовувати саморегуляцію. Трапляються різні ситуації, коли малюкові необхідно контролювати свою силу, вчасно зупинитися, а також впоратися зі своїм негативом.

Активні ігри для дітей є безпечним середовищем, де вони можуть практикуватися у різних реакціях. Якщо реакція буде неправильною, то дитину почнуть лаяти, але це ще не кінець світу. У будь-якому випадку, патерн правильної поведінки закладеться у дитини.

Незважаючи на твердження вчених про те, що батьки повинні багато часу приділяти дитині, мати також зобов'язана брати активну участь у будь-яких іграх свого чада.

Будь-який контакт з батьками відіграє важливу роль у розвитку дитини і впливає на її психіку. Якщо ж мама теж полюбляє грати у активні ігри, то можна разом з батьком пограти зі своєю улюбленою дитиною, усе це піде лише на користь малюкові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батько, тато, дитина, час з дитиною


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Чому болить голова після червоного вина?

Здоров'я | 08:30, 25.05.2024

Помічали за собою, що як тільки вип'єте келих червоного вина, одразу починає боліти голова? А з білим такого не відбувається. Чому?

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Розлучення негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я чоловіків

Сімейні справи | 11:20, 24.05.2024

Цікаво, що такого ж впливу на жіноче здоров'я фахівці не виявили. Що, звісно, не може не порадувати предстваниць прекрасної половини людства.

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Ризик серцево-судинних захворювань значно зростає через аборти

Аборт | 01:30, 24.05.2024

Аборти несуть не лише психологічну небезпеку жінкам, а й загрожують фізичному здоров'ю. І мова зовсім не про гінекологічні захворювання.

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної

Як покращити стосунки зі «складними» батьками?

Сімейні справи | 06:20, 23.05.2024

Складні батьки можуть порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки. Але налагодити з ними стосунки можна, якщо дотримуватися кількох кроків.

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом ж

Шлюбний контракт: зрада чи раціональне рішення?

Сімейні справи | 01:20, 23.05.2024

Шлюбного договору не варто боятися, це нормальна практика у багатьох країнах світу. Так кожен партнер може захистити свої статки, які нажив протягом життя, а також врегулювати певні питання.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: