Як визначити позаматкову вагітність

Adoption
Date
  • 1593 Переглядів
Процес зачаття дитини на перший погляд досить простий: в результаті статевого акту набір хромосом чоловіка в сперматозоїді і набір хромосом жінки в яйцеклітині поєднуються і утворюють організм, що росте в материнській утробі. Однак механіка цього процесу досить складна і далеко не всім зрозуміла до кінця.

2638_20388x.jpg (51.25 Kb)


Коли статеві клітини батьків зливаються в одну, відбувається утворення зиготи - клітини, яка згодом почне ділитися і утворює весь організм дитини. Зигота кріпиться до внутрішньої стінки матки і утворює бластул – міхуроподібне утворення в один шар клітин. Швидкість поділу клітин бластули незрівнянно вище, ніж у дорослої людини.

Іноді, внаслідок деяких причин, яйцеклітина, вже будучи заплідненою, не може вийти з яєчника або маткової труби безпосередньо в порожнину матки. А ці органи, як тобі має бути відомо, зовсім не призначені для виношування плоду. Коли той досягає певних розмірів, яєчник або труба пережимається і рветься, в результаті чого починається сильна внутрішня кровотеча, і мати може попросту померти.

Така неприємність, на жаль, може трапитися з кожною жінкою. Саме тому тобі необхідно знати, як визначити позаматкову вагітність вчасно, щоб рятувати тебе не стало занадто пізно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що потрібно для того, щоб завагітніти двійнею?

Діагностика
Природно, поки розмір плода досить невеликий, неприємних відчуттів від позаматкової вагітності може і не бути. Проявлятися вони починають поступово і далеко не відразу - приблизно на четвертому тижні вагітності. Проте біль стає все тривалішим, а періоди тупого болю в низу живота перемежовуються уколами гострого, ріжучого болю.

При цьому з піхви можуть з'являтися кров'янисті виділення. Деякі жінки помилково починають думати, що у них трапилася чергова менструація і продовжують терпіти біль. Однак кровотечі не проходять, з часом стаючи все сильніше, а біль все наростає. Що робити в цій ситуації?

- Обов'язково відвідай гінеколога, як тільки занепокоїлася. Можливо, це і не позаматкова вагітність, проте будь-які збої в роботі сечостатевої системи не можна недооцінювати і залишати їх лікування на потім.
- Ультразвукове дослідження матки та інших органів жіночої статевої системи теж допоможе виявити небезпечну позаматкову вагітність, однак це стає можливим лише після сьомого тижня. На терміні чотирьох-п'яти тижнів, коли плід значно менше, ця патологія виявляється за допомогою вагінального УЗД (щуп з випромінювачем і приймачем поміщається під піхву, завдяки чому картинка виходить значно чіткіше).
- Дуже корисно при найменших підозрах на позаматкову вагітність буде здати аналіз крові на гормон ХГЧ, що виробляється плацентою в період вагітності. При позаматковій вагітності він значно нижче, ніж при нормальному розвиткові плоду, але все ж куди вище, ніж за відсутності вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: планування вагітності, зачаття, позаматкова вагітність, вагітність, жінка, мама


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можна його

Коли потрібно одягати допологовий бандаж

Вагітність та пологи | 14:00, 18.03.2020

Чи можна його "виписати" самостійно?


Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Чому народження дітей-погодок - шкідливе для організму матері?

Вагітність та пологи | 16:00, 10.03.2020

Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або

Китайський гороскоп зачаття дитини. Коли найкращий час?

Зачаття | 04:34, 05.03.2020

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або карту долі ба цзи. У кожної людини будуть свої енергії, що визначають її сильні і слабкі сторони, їЧи вплине вагітність на груди, в яких є імпланти?

Збільшення грудей і планування вагітності: що потрібно знати?

Вагітність та пологи | 15:00, 30.01.2020

Чи вплине вагітність на груди, в яких є імпланти?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: