Пробка при вагітності

Adoption
Date
  • 5072 Переглядів
Коли перед пологами відійде слизова пробка, не метушіться: так і має бути.

І це ще зовсім не значить, що ви народите в найближчі кілька годин.

Отже, слизова пробка. Адже не дарма вона саме так і називається: по-перше, ця субстанція складається зі слизу - густого і щільного, по-друге, вона служить саме пробкою - закриває доступ інфекцій і взагалі патогенно небезпечних мікроорганізмів у порожнину матки, адже там розвивається нове життя. Важко собі навіть уявити, як розумно все продумано природою!

Слизова пробка закриває вхід в канал шийки матки протягом всієї вагітності. Ближче до пологів шийка матки починає згладжуватися і відкриватися, виштовхуючи при цьому пробку. Тому відходження слизової пробки вважається одним з провісників пологів. Але не поспішайте їхати в пологовий будинок. Звичайно, всі речі до цього часу повинні бути вже зібрані, а члени сім'ї - проінструктовані на випадок, якщо пологи почнуться. Але саме по собі відходження пробки ще нічого не значить. Існує ряд інших, більш важливих і показових ознак пологів, що наближаються, і орієнтуватися необхідно в першу чергу на них. Це головним чином відходження вод і початок регулярних переймів.

Що ж робити, якщо відійшла слизова пробка?

Не переживайте. Продовжуйте вести звичний спосіб життя, особливу увагу приділяючи гігієні. Нехай вас не турбує те, що тепер вхід до малюка відкритий, адже він захищений навколоплодовим міхуром: поки міхур цілий, дитинка перебуває в цілковитій безпеці.

Але разом з тим будьте готові до того, що родовий процес може початися в будь-яку хвилину. Практика показує, що з моменту відходження слизової пробки до народження малюка може пройти від декількох годин до декількох тижнів. У деяких випадках (і це також буває нерідко) пробка і зовсім відходить тільки в пологах, чого породіллі, природно, вже не помічають. Все проходить дуже індивідуально, у кожної жінки по-іншому, і варіантів норми - багато.

Однак зверніть увагу на сам слиз. Він має бути достатньо щільним, кулькоподібним, прозорим, білого, жовтого або сіруватого кольору, майже завжди з незначними прожилками крові. Слизова пробка може вийти відразу або відшаровуватися частинами.

Але якщо це сталося більш ніж за 2 тижні до передбачуваної дати пологів, а також якщо слизу багато і він рідкий або разом з ним видно яскраво-червоні виділення, необхідно терміново навідати лікаря!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність. води, пробка, слиз


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Намагайтеся залишатися спокійною

Як стрес під час вагітності впливає на малюка

Вагітність та пологи | 12:25, 10.07.2019

Намагайтеся залишатися спокійною

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Депресія у вагітних: основні причини і способи лікування

Психологія | 11:00, 06.07.2019

Що робити, якщо ви не можете привести себе до тями?

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Які наслідки медикаментозного аборту для організму?

Вагітність та пологи | 12:31, 12.06.2019

Навіть під контролем лікаря ця процедура може бути дуже небезпечною.

Права, які має вагітна при пологах.

Які права має жінка під час пологів

Вагітність та пологи | 09:30, 08.06.2019

Права, які має вагітна при пологах.

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, п

У матці є свій мікроб ДНК

Вагітність та пологи | 23:30, 07.06.2019

Вчені спростували одне з найбільших помилок людської вагітності. Виявляється, твердження, що матка - це стерильна середовище, в якому росте ембріон, помилкове.

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Які права має вагітна жінка

Вагітність та пологи | 09:30, 06.06.2019

Кожна вагітна жінка має права, які саме - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: