8 фактів про вагітність і пологи, які доводять, що це — диво

Adoption
Date
  • 1103 Переглядів
Новонароджені діти – справжні супермени. Вони мають величезну силу захвату і, на відміну від дорослих, можуть одночасно і ковтати, і дихати. Проте ще до появи дитина вміє чимало: вона може відчувати смак їжі, яку їсть мама, і відрізняти її голос від решти звуків.

7777_1.jpg (24.15 Kb)

Щоб вагітність протікала нормально, організм матері штучно змінює механізм роботи імунітету
Можливо, найнебезпечніший момент будь-якої вагітності — це період, коли запліднена яйцеклітина прикріплюється до матки. Річ у тому, що організм жінки сприймає її як потенційну загрозу, оскільки в ній міститься чужий йому генетичний матеріал батька майбутньої дитини.

Щоб цього не сталося, організм включає механізм тимчасового придушення клітинного імунітету — саме він, наприклад, відповідає за відторгнення пересаджених органів. Проте разом із цим тіло жінки «активує» і захисні механізми, які не дозволяють розвиватися запальним процесам — навпаки, завдяки вагітності більшість з них може загасати.

Під час вагітності організм жінки створює нові органи
Плацента, як і сам ембріон, утворюється із заплідненої яйцеклітини: зародок прикріплюється до стінки матки й після цього починається розвиток і плода, і плаценти. Ворсинки плаценти вбудовуються в матку та перебудовують її судини таким чином, щоб забезпечити кровопостачання плода. Фактично, попри те, що плацента знаходиться всередині материнського організму, більшою мірою вона являється в «генетичній спорідненості» не з жінкою, а з її майбутньою дитиною.

Кількість функцій плаценти досить велика. Крім харчування ембріона вона грає роль імунного бар’єра, який допомагає організму прийняти “чужорідний” плід, а також виконує функцію ендокринної залози. Втім, від шкідливого впливу нікотину та алкоголю вона, на жаль, не захищає.

Стать майбутньої дитини можна дізнатися на 12-му тижні. Але не завжди точно
Завдяки досягненням сучасної медицини вже на 12-му тижні вагітності лікар під час проведення УЗД може зрозуміти, якої статі буде дитина. Попри те, що статеві органи ще не до кінця сформовані, розташування статевого горбика дає фахівцю розуміння, хлопчик перед ним чи дівчинка. У цьому точність цього становить близько 87 %.

Цікаво, що на достовірність «горбикового» методу, крім положення плода, під час дослідження впливає і вага матері. Чим через більшу кількість тканин, у тому числі й жирових, доводиться проходити променям, тим більш розмитим виходить зображення, що ускладнює процес «пізнання».

Відбитки пальців формуються вже на 10-му тижні
Відбитки пальців починають розвиватися на 2-3 місяці вагітності, коли розмір плода не перевищує 10 см, а повністю формуються вже до 6-го місяця. Цікаво, що на форму цих унікальних для кожної людини малюнків впливає і те, наскільки правильно розвиваються органи плода, харчування та загальний стан матері. До того, навіть положення плода в матці та щільність навколоплідних вод можуть впливати на папілярний візерунок. Можливо, тому навіть в ідентичних близнюків візерунки на кінчиках пальців відрізняються.

До певного моменту голова становить половину тулуба
На 11-му тижні вагітності, коли вага плоду становить близько 7 г, а «зріст» — приблизно 4 см, голова становить половину довжини тіла. Це відбувається тому, що мозок розвивається швидше за інші органи. Проте з цього моменту збільшення голови починає сповільнюватися і з розвитком пропорції поступово змінюються. До 28-го тижня вони стають приблизно такими, як у новонародженого.

Цікаво, що після 11-го тижня взагалі починається інтенсивне збільшення майбутньої дитини, і через якихось 9 тижнів вона стане в 30 разів важчою і втричі «вищою».

При багатоплідній вагітності токсикоз може бути сильнішим, ніж при звичайній
Однією з причин того, чому майбутні матері відчувають ранкову нудоту, є гормон ХГЛ — той самий, завдяки якому і з’являються 2 смужки на тесті. А оскільки у тих, хто виношує двійню, його рівень вищий, ніж при одноплідній вагітності, нудота та блювання у них бувають частіше. Щоправда, ці симптоми припиняються на 12-14-му тижні незалежно від того, скільки дітей виношує жінка.

Нігті на руках та ногах з’являються не одночасно
На 5-6-му тижні розвитку у майбутньої дитини можна розрізнити 2 «пуп’янки» що нагадують ласти, з яких починають формуватися руки. Так само, але трохи пізніше — на 7-му тижні, — відбувається з ногами. Кінцівки поступово подовжуються, і до 9-го тижня у плода можна розрізнити колінні та ліктьові згини, а ще через кілька тижнів він зможе згинати крихітні ручки та ніжки.

До 10-го тижня перетинки між пальцями зникнуть, руки та ноги стануть схожими на кінцівки дорослої людини, а до 12-го тижня плід навчиться збирати пальці у кулачки. Цікаво, що нігті починають формуватися на 14-му тижні вагітності, а ось набувають «дорослого» вигляду в різний час: на ручках — на 34-му, а на ніжках — на 4 тижні пізніше.

Сигнал до пологів подає плацента
Насправді вчені до кінця не знають, як дитина «розуміє», що їй час народитися. Існує припущення, що плацента дає сигнал про початок пологів. На думку вчених, з часом її клітини старіють настільки, що в організмі починається процес чимось схожий на запальний. В результаті дії гормонів, організм жінки перебудовується таким чином, щоб матка почала скорочуватися і малюк нарешті побачив світ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги:


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: