Як правильно рахувати термін вагітності і пологів?

Adoption
Date
  • 189 Переглядів
Підрахунок терміну передбачуваних пологів проводиться гінекологами обов'язково, щоб мати можливість контролювати правильність розвитку малюка за строками, і вести грамотне спостереження за вагітністю жінки. Передбачувана дата зустрічі з довгоочікуваним малям цікавить і майбутніх батьків, які бажають знати, коли чекати поповнення в родині, і завчасно підготуватися до цієї радісної події. Для тих, хто цікавиться, як розрахувати термін вагітності, як підрахувати термін вагітності за останнім місячним, як самостійно визначити термін вагітності, існує кілька способів, які дозволять зорієнтуватися за строками, і визначити передбачувану дату пологів. Безумовно, точно дізнатися дату вдається вкрай рідко, так як не кожна вагітність триває сорок тижнів, так і факторів, які можуть прискорити народження також чимало.

4439_4.jpg (11.53 Kb)

Акушерський термін і реальний – у чому відмінність
Іноді жінки губляться в здогадах, чому гінекологи вживають такі фрази, як «справжній термін» і «акушерський термін». Насправді немає ніяких складнощів. Термін «акушерський» набагато зручніший для гінекологів, так як полегшує ведення та спостереження за вагітністю. Встановлюючи такий термін, доктор відштовхується від дати останньої менструації, з обліку, що не було жодних збоїв циклу та менструальні дні протікають через кожні 28 днів. Рахується акушерська дата від дня овуляції, коли з'являється найбільша ймовірність зачати дитину.

Різниця між істинним і акушерським може становити 2 тижні, тому очікувати народження малюка можна за 2 тижні до акушерської дати, і протягом тижня після. Реальний термін вказує на дату зачаття, але тільки в тому випадку, якщо жінка може точно вказати. А дата овуляції, як правило, настає на 14 день при нормальному циклі, і саме цей день міг стати доленосним.

Безумовно, не у кожної жінки менструальний цикл має таку довжину, і не кожна спостерігає період овуляцій на 14 день. Кожен організм індивідуальний, тому й існує такий великий розбіг до дати передбачуваних пологів. Але якщо звернути увагу на статистичні дані, то більша частина жінок зачала саме в цей період і строки пологів по акушерському календарем є одними з найбільш точних.

Розрахунок по овуляції
Якщо вас цікавить, як правильно рахувати термін вагітності, розгляньте цей варіант, який вважається найточнішим з усіх наявних. Метод відмінно зарекомендував себе, і застосовується на ранніх термінах. Найчастіше запліднення відбувається саме на період овуляцій, який активний лише кілька годин. Дозріла яйцеклітина знаходиться в фаллопієвій трубі, і якщо в цей час сперматозоїди встигають досягти її, зачаття відбувається.

Визначити дату передбачуваної овуляцій можна такими методами:

Календарний метод найбільш безпомилковий. Якщо цикл проходить без збоїв, тоді дня можливого зачаття можна чекати рівно через два тижні з початку першого дня менструації. Однак овуляція може відбуватися і раніше, а часом і пізніше зазначеного терміну, наприклад на 12 день або 17. Метод визначення не підходить тим жінкам, які мають порушення гормонального фону і нестабільний цикл.

Графік вимагає від жінки постійного контролю за базальною температурою, яка змінюється з кожним днем. Вимірювання повинно відбуватися в прямій кишці, рано вранці, не піднімаючись з ліжка, і не виконуючи різких рухів. Для чіткого ведення треба створювати записи, за якими визначається той самий відповідальний день. Як правило, базальна температура знаходиться на одному рівні з невеликими відхиленнями +- 1 градус. При настанні овуляції спостерігається підвищення рівня температури на 0,5 градуса. Недоліком методу є те, що він не чіткий, і можуть бути збої через віруси в організмі, загострення хронічних захворювань, недавнього статевого акту, неврозів.

Тест на наявність сприятливих днів можна придбати в найближчій аптеці. Тестувати дні можна вже на 10 день після менструації, і до 17 числа. Завдяки надчутливій реакції, можна не турбуватися про те, що довгоочікуваний день буде пропущений. У продажу є одноразові тест-смужки і електронні прилади, які вказують на підвищений рівень лютеїнізуючого гормону.

Щоб вивести потрібну дату, необхідно відняти від числа овуляції потрібну кількість днів і додати 9 місяців. Повністю покладатися на цей метод не варто, так як зачаття може відбутися і через 36 годин. А з урахуванням того, що сперматозоїди можуть виживати до семи днів, то потрібно додати до дати ще кілька діб.

Розрахунок за менструацією
Багато майбутніх мам бажають знати, як підрахувати термін вагітності за останніми місячними, і наскільки достовірним виходить результат? Цей метод прийнятний у тому разі, якщо дата овуляції не визначається, спостерігається порушення менструального циклу або інші причини.

Перш ніж оцінити точність результату, гінеколог цікавиться такими моментами:

- За датою місячних розрахунок проводять одним з таких способів:Тривалість циклу, який в ідеалі становить 28 днів, але вважаються нормою і відхилення від 25 до 31 дня. Якщо спостерігаються більші чи менші дати, тоді потрібно провести обстеження на гормони.
- Характеристика місячних, їх однотипність, інтенсивність і тривалість. Нормальними вважають ті, які протікають 3-5 днів, мають середню інтенсивність і однорідну консистенцію, без згустків.
- Систематичність – важлива складова, яка дає можливість отримати чіткий результат. Систематика циклу може мати відхилення не більше, ніж в один день. Якщо у жінки трапляються відхилення з періодичністю в 7-10 днів, тоді визначити точну дату не вдасться. Найчастіше такі зсуви трапляються через перенесені хвороби, зміни клімату, загострення хронічних недуг, прийому певних медикаментів, стресу.
- До дати першого дня місячних слід додати сім днів, а потім перегорнути на календарі рівно 9 місяців. За отриманими даними можна судити про те, коли очікувати малюка.
- Аналогічне рішення тільки у зворотний бік: додати до дня початку місячних сім днів, а потім від отриманої дати відрахувати календарні тижні на три місяці тому.
- Більш простим методом вважається такий: від дня повноцінних місячних (не мазні), відняти 40 тижнів, і виходить дата розродження.

Такий розрахунок підійде тим, хто має систематичні місячні з однаковим інтервалом у 28 днів. Якщо, наприклад, цикл становить 24 дні, тоді дитина може з'явитися на світ на пару тижнів раніше від дати прорахованої за вказаною формулою.

Визначення по УЗД
Якщо жінку цікавить, як порахувати термін вагітності в тижнях точно, потрібно довіритися медичним дослідженням і відправитися на УЗД, де можна дізнатися не тільки правильність розвитку малюка, але і дату його народження. Перше дослідження проводиться вже на 4-5 тижня, і допомагає з найбільшою точністю визначити нормативні показники, правильність розташування та термін.

Ближче до другого місяця вагітності може бути призначено ще одне дослідження, де буде виміряно зростання плоду від тім'ячка до куприка, і виявлені інші показники. Якщо, наприклад, жінка не пройшла дослідження до чотиримісячного терміну, то дата передбачуваних пологів може не відповідати датам прорахованих гінекологом по тижнях. Якщо дата не відповідає зазначеній гінекологом, тоді в картку може бути занесена наступний запис «затримка розвитку плода».

Даний факт не повинен травмувати психіку жінки, так як не завжди він має на увазі під собою паталогічні наслідки.

Після того, як буде проведено дослідження лікарем-узистом, можна максимально точно дізнатися термін розродження, і починати готуватися до радісної події. Варто відзначити, що найбільш точні дати визначаються на першому триместрі, подальші результати будуть не такими достовірними.

Гінекологічне та акушерське обстеження
До всіх перерахованих методів належать і такі способи, як гінекологічний і акушерський огляд. Якщо хочете знати, як правильно підрахувати термін вагітності, запишіться на прийом до гінеколога. Фахівець проведе огляд, і вкаже передбачуваний термін вагітності, відштовхуючись від якого можна дізнатися дату народження дитини.

При гінекологічному огляді зазначається розмір і форма матки, показники якої дають можливість поставити строк з обліку стандартних даних. Ні для кого не секрет, що матка збільшується в міру росту плода, і будь-який фахівець зможе обчислити дату пологів. Найбільш точний результат можна отримати тільки на першому триместрі, так як на більш пізніх термінах вагітності, матки мають індивідуальну міру збільшення та інтенсивність росту.

Акушерський огляд починається з четвертого місяця, і являє собою вимірювання обсягу живота та висоти дна матки. Такі виміри допомагають контролювати процес вагітності, і визначати наявність відхилень і патологій. Розрахунок дати пологів при вимірах не завжди точний, тому що залежить від індивідуальних особливостей організму.

Багато жінок, які очікують дитину, бажають знати, який з методів самий точний, а яким краще не довіряти? Відповісти на це питання можна просто: самі достовірні дані дає УЗД і відлік від числа місячних. Якщо ці показники збігаються, тоді можна говорити, про те, що вирішення питання знайдено, і можна проводити підготовку до урочистої події.

Але якщо дати не співпадають, не потрібно засмучуватися, значить ви входите в ту категорію 90% жінок, для яких народження дива буде несподіваним, і самим незабутнім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: термін вагітності, термін пологів, як вирахувати дату пологів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: