Як правильно робити тест на вагітність?

Adoption
Date
  • 94 Переглядів
Аби тест показав правильний результат, потрібно провести процедуру правильно. Це може виглядати дивно, адже що тут складного, на перший погляд: зібрати сечу і помістити в неї тест, або ж помочитися безпосередньо на тест. Але це не зовсім так.

7966_4.jpg (16.71 Kb)


Тести на вагітність, розроблені для застосування в домашніх умовах, поділяються на декілька видів. Найбільш популярними тестами для визначення вагітності є:

- тест-смужки (паперова смужка до зазначеного на ній рівня опускається в місткість із сечею і виявляє результат однією або двома смужками);
- струменеві (реагентна частина тесту поміщається безпосередньо під струмінь сечі);
- планшетні (сеча наноситься на спеціальне реагентне «віконце»);
- електронні (після контакту вбудованої тест-смужки з сечею результат відображається на цифровому табло у вигляді піктограми плюс або мінус).

Усі перелічені типи домашніх тестів на вагітність об'єднані простотою у використанні та мінімальною кількістю часу, необхідного для їх проведення. Загалом проведення сечового тесту на вагітність займає трохи більше, ніж десять хвилин.

Домашній тест на вагітність має пористу робочу частину, просочену спеціальним реагентом. Цей реагент чутливий лише до підвищеного рівня ХГЛ у сечі жінки. Як правило, про позитивний результат тесту реагент сигналізує або відповідною зміною кольору на контрольній ділянці, або появою двох смужок, або іншими типами реакції, прописаними в інструкції кожного тексту.

Для того, щоб дізнатися про вагітність вдома, необхідно дотримуватися простої інструкції.

Крок 1. Визначтеся з типом тесту на вагітність
Виберіть, з яким видом тесту на вагітність вам буде зручніше працювати:

- тест-смужки є компактним і бюджетним варіантом;
- струменеві тести вважаються найточнішими та найбільш чутливими тестами на вагітність.

Крок 2. Підготуйте все необхідне проведення тесту на вагітність
- підготуйте чисту (бажано одноразову) місткість для збирання сечі;
- під час використання планшетного тесту підготуйте піпетку для нанесення сечі на реагент.

Крок 3. Звіртеся з інструкцією тесту
Для того щоб об'єктивно оцінити результати тесту на вагітність, потрібно уважно вивчити інструкцію виробника. У різних тестів час витримки може відрізнятися:

- тест-смужки — 3-5 хвилин;
- струменеві — 1-5 хвилин.

Деякі моделі електронних тестів можуть, орієнтуючись на кількість ХГЛ, показувати приблизний термін вагітності за тижнями.

Крок 4. Проведіть тест на вагітність
- опустіть у сечу тест-смужку до зазначеного рівня та витримайте вказаний в інструкції час;
- за використання струменевого теста зніміть з нього захисний ковпачок, а потім кілька секунд потримайте кінчик тесту під струменем сечі;
- покладіть тест на суху поверхню і засікайте потрібний час.

Крок 5. Перевірте результат тесту на вагітність
Тест-смужки та струменеві тести сигналізують про вагітність появою двох яскраво виражених смуг.

Для того, щоб уникнути хибнопозитивного або хибнонегативного результатів тесту на вагітність, слід точно дотримуватися зазначених часових рамок. За передчасної оцінки результатів можна упустити появу другої смужки, а на перетриманий тест на вагітність може показати «позитивний» результат, який все ж таки не можна вважати достовірним.

Коли можна робити тест на вагітність?
Проведений ввечері тест на вагітність може показати помилково-негативний результат, тому краще проводити тестування вранці, коли концентрація ХГЛ у сечі максимальна. Залежно від виду тесту проводити його можна або з перших днів затримки менструації, або через два тижні після передбачуваної дати зачаття.

За нетипового або нерегулярного менструального циклу можна зробити тест на вагітність навіть під час місячних, проте необхідно користуватися тампонами, щоб кров, що потрапила в сечу, не спотворила результати тесту.

На якому терміні тест показує вагітність?
У нормі кількість ХГЛ на один мілілітр сечі становить 5 мед/мл. Коли настає вагітність, оболонка ембріона починає виробляти хоріонічний гонадотропін, збільшуючи його концентрацію в жіночому організмі. Більшість тестів має чутливість від 20 до 25 мед/мл, що приблизно відповідає двом тижням вагітності.

Деякі електронні тести мають чутливість 10 мед/мл і можуть виявити вагітність на ранніх термінах (до одного тижня), ще до настання затримки менструації.

Чи може тест на вагітність «брехати»?
Іноді тест на вагітність може помилятися. Так відбувається, якщо минув термін його придатності, а також за порушення умов зберігання або неправильного проведення, порушення часу витримки тесту.

За інших випадків на достовірність діагностики можуть негативно впливати індивідуальні чинники. Так, причинами хибнопозитивного результату тесту на вагітність є:

- прийом гормональних препаратів, що підвищують фертильність;
- нещодавно перенесений викидень;
- доброякісні пухлини матки.

За виявлення позитивного результату тесту на вагітність необхідно проконсультуватися з гінекологом та пройти призначені ним обстеження, щоб визначити термін вагітності та виключити розвиток патологій і позаматкової вагітності.

У деяких випадках можливий хибнонегативний результат тесту на вагітність. На його появу впливають:

- надто раннє проведення тесту на вагітність;
- велика кількість рідини в організмі, що знижує концентрацію рівня ХГЛ;
- проведення тесту ввечері за малого терміну вагітності;
- порушення інструкцій виробника.

У разі виникнення сумнівів щодо результатів тесту на вагітність слід звернутися до гінеколога, який призначить аналіз крові на ХГЛ або УЗД органів малого таза для точного виявлення вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, як робити тест на вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

Незахищений секс, згвалтування, неготовність нести відповідальність за життя когось іще... Причин для аборту безліч. Ми не можемо судити жінок, які пі

Скільки абортів зробили українки у 2023 році?

Аборт | 00:30, 02.06.2024

Незахищений секс, згвалтування, неготовність нести відповідальність за життя когось іще... Причин для аборту безліч. Ми не можемо судити жінок, які пішли на цей крок, проте переконані, що краще більш відповідально ставитись до сексу - і тоді статисти

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині,

Спека підвищує ризик передчасних пологів

Пологи | 14:50, 31.05.2024

У період спеки, особливо влітку, вагітній варто уникати перебування під сонцем з 11 ранку до 4 дня. Адже це може нашкодити і мамі, і майбутній дитині, і обернутися передчасними пологами.

Якщо майбутня мама прийняла рішення народжувати малюка за кардоном, особливо коли в Україні йде війна, не правильно її відмовляти від цього. Але вагіт

Пологи за кордоном: що треба знати?

Пологи | 10:30, 27.05.2024

Якщо майбутня мама прийняла рішення народжувати малюка за кардоном, особливо коли в Україні йде війна, не правильно її відмовляти від цього. Але вагітна має знати, як підготуватись до народження малюка в іншій країні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: