5 ключових правил, як виховувати дитину успішною людиною

Adoption
Date
  • 139 Переглядів
Естер Войджіцкі — викладач журналістики в одній із найкращих шкіл Кремнієвої долини та мама трьох уже дорослих успішних дочок, написала книгу, в якій запропонувала скористатися її системою виховання. Вона називається метод 5С і є запорукою реалізації найкращих людських якостей у будь-якому віці.

7322_2.jpg (24.29 Kb)

Естер сформулювала п’ять основних цінностей, завдяки яким людина досягає успіху – 5С. Вони виглядають так:

- Самодовіра
- Самоповага
- Самостійність
- Співпраця
- Сердечність.

Особливість цієї системи виховання в тому, що на неї ніколи не пізно перейти. Навіть якщо ви вже встигли проявити себе не найкращим батьком, у вас є всі шанси все виправити, допомогти й собі, і дитині. А зараз пропонуємо дізнатися докладніше про кожну з основних цінностей, завдяки яким людина досягає успіху.

Самодовіра
Доволі часто батьки бояться зробити щось не так, і цей страх передається дітям. Багато хто з нас бояться бути собою, йти на ризики та протистояти несправедливості. Якщо діти не розвиваються так, як ми того очікували, ми починаємо сумніватися в собі, і це призводить до негативних наслідків – ми втрачаємо віру в себе як у батьків, а водночас і віру в дитину.

Що ж із цим робити? Для того, щоб знайти віру в себе, потрібно, щоб хтось інший у тебе повірив. Рішення просте — оточуйте себе друзями, які підтримують вас і станьте таким другом для вашої дитини. Адже дослідження доводять, що відчуття власної безпеки та впевненості у собі полягає у батьківській довірі. Тому навчиться довіряти своїм дітям, щоб у майбутньому у них з’явилася самодовіра.

У різному віці можна робити по-різному. Так, наприклад, у віці 5 років попросіть дитину відповісти на запитання, чи голодна вона, і довіряйте її відповіді. У підлітковому віці постарайтеся побудувати довірчі стосунки на поступовому збільшенні свободи — повернутися вчасно додому, зателефонувати, якщо затримуєшся. Постарайтеся, щоб довіра до дій дитини стала частиною вашого базового батьківського життя. Це може бути складний шлях, тому частіше нагадуйте собі, навіщо ви це робите, щоб не втратити мотивацію.

Самоповага
Навчіться поважати дитину. Поважати – значить ставити високу планку, адже це є основою самостійності та індивідуальності. Головне – задавати високу планку відповідно до бажань дитини, а не з вашими. Пам’ятайте, що батько, який няньчиться і сюсюкається з дітьми, просто не шанує їх.

Але ставлячи високу планку, батько демонструє, що вірить в успіх малюка. Батьки повинні розвивати здібності дитини, хоч би якими вони були. Не можна вказувати, кому і як жити. Важливо – підтримувати дитину у методах досягнення її власних цілей.

Самостійність
Вкрай важливо з дитинства привчати дитину нести відповідальність за свої вчинки. Це міцний фундамент для того, щоб краще справлятися зі складнощами та викликами дорослого життя. Самостійні діти зможуть впоратися з невдачами та негараздами, вони контролюють ситуацію, навіть коли довкола хаос.

Щоб допомогти дитині стати самостійною, потрібно заохочувати помилки. Чим більше вона буде помилятись у дитинстві (під вашим наглядом), тим менше помилок зробить, коли виросте. Сформувати самостійність також допомагає золоте правило – «не втручайтесь».

Багато мам успішних дітей, серед яких і мама Ілона Маска Мей Маск, зізнаються, що ніколи не перевіряли уроки у своїх дітей та не допомагала їм із завданнями.

Співпраця
У нашому дитинстві найважливішою навичкою було вміння підкорятися та дотримуватися правил. Однак зараз інші часи, не можна просто вказувати дітям. Потрібно навчитися співпрацювати з дитиною — цікавитися її думками та почуттями, допомагати знаходити рішення. Таким чином ми показуємо кращий приклад відносин, побудованих на повазі, яких вона сама прагнутиме, коли подорослішає.

Сердечність
Безумовно, всі ми любимо своїх дітей. Але все рідше і рідше показуємо на своєму прикладі гарне ставлення до навколишнього світу поза сім’єю. Дивно, але навіть до найдорожчих людей ми ставимося без співчуття, доброти, сердечності та уваги. Навчіть дитину істинної доброти – вдячності та вмінню прощати, бажанню допомагати іншим. Батьки повинні показати дітям, як цікаво та корисно допомагати іншим і добре ставитися до них. Це допоможе зробити наш світ щасливішим і гармонійнішим місцем для життя, а вашу дитину – успішною людиною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, дитина, поради батькам, успішна людина, як стати успішним


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Якою має бути поведінка мами щодо сина?

Мама | 02:00, 24.11.2023

Поважайте його характер, вибір і дайте можливість приймати самостійні рішення.

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відм

Як зберігати особисті кордони дитини?

Дитина | 16:55, 23.11.2023

Порушення кордонів сприймається як щось неприємне, нав’язане, те, що порушує внутрішній спокій. Дитина може відчувати образу, злість, відразу. На відміну від дорослих, маленькій особистості важко відстоювати свої кордони. Допомогти у цьому можуть лиш

Карати дитину за погану поведінку, відбираючи телефон або планшет, - не зовсім ефективно.

Чи варто батькам відбирати гаджети у дитини, як покарання?

Виховання | 02:00, 23.11.2023

Карати дитину за погану поведінку, відбираючи телефон або планшет, - не зовсім ефективно.

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед як

Чому не можна лякати дитину бабайкою?

Дитина | 06:20, 18.11.2023

Залякуючи чимось або кимось, батьки дають зрозуміти дитині, що вони - батьки - не головні, не сильні та й узагалі, заступитися за свою дитину перед якимось бабайкою не зможуть.

Перший період: до 5 роківЗа дитиною потрібно уважно стежити, не грубити і більше спілкуватися. Забороняти нічого не можна, тільки відволікати.

Корисні навички, що допомагають виростити повноцінну і самодостатню особистість

Виховання | 02:00, 18.11.2023

Перший період: до 5 роківЗа дитиною потрібно уважно стежити, не грубити і більше спілкуватися. Забороняти нічого не можна, тільки відволікати.

Агресію можуть часто виявляти діти молодшого шкільного віку! До 7-8 років легко виявити причини агресії та скоригувати поведінку дитини. У старшому ві

Коли дитина б'є чи обзиває інших дітей

Дитина | 07:30, 16.11.2023

Агресію можуть часто виявляти діти молодшого шкільного віку! До 7-8 років легко виявити причини агресії та скоригувати поведінку дитини. У старшому віці агресія стає рисою характеру та усунути її буде дуже непросто!

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят  років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях і

19 заповідей Марії Монтессорі для батьків

Сімейні справи | 06:20, 16.11.2023

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. Сімдесят років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків, педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і ака

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: