Лікарі знайшли спосіб діагностувати аутизм ще до народження дитини

Adoption
Date
  • 197 Переглядів
Ізраїльські вчені знайшли спосіб виявляти розлад аутистичного спектра у дитини ще до пологів. Це можливо за допомогою пренатального УЗД.

2646_1.jpg (28.91 Kb)

За даними ВООЗ, приблизно кожна дитина зі 160 має розлад аутистичного спектра. РАС – це не якесь одне захворювання, а ціла група станів різного ступеня важкості. В цілому аутизм характеризується порушенням нервового розвитку – проблемами у спілкуванні та соціальній взаємодії, повторюваними моделями поведінки та іншими особливостями.

У людей з аутизмом різні можливості та потреби. Деякі з них здатні вести цілком звичайне життя, інші страждають від тяжких порушень і ніколи не зможуть жити самостійно.

На думку експертів ВООЗ, ознаки аутизму іноді видно в ранньому дитинстві, але часто діагноз РАС ставлять у пізнішому віці, коли можливості для реабілітації та лікування вже звужуються. І час тут працює проти сім'ї, бо чим пізніше починається корекція стану, тим у людини менше шансів на нормальне доросле життя.

Вчені шукають можливості максимально раннього діагностування розлади аутистичного спектра. Ізраїльські дослідники знайшли такий простий спосіб – виявляється, діагноз РАС можна припустити ще до народження дитини. Найбанальніший ультразвук у другому триместрі вагітності може виявити ранні ознаки розладу аутистичного спектра.

Експерти вивчили дані сотень пренатальних УЗД, проведених у середині вагітності. У 30% плодів, у яких пізніше розвинувся РАС, вчені виявили певні аномалії у серці, нирках та голові. Це втричі частіше, ніж у типових плодів, який розвиваються, і у два рази частіше, ніж у "звичайних" братів і сестер дітей з РАС. Причому аномалії найчастіше виявлялися у дівчаток. А тяжкість аномалій завжди була пов'язана з подальшою тяжкістю аутизму у дитини.

Дослідники наголошують, що лікарі можуть використовувати ці ознаки для оцінки ймовірності народження дитини з РАС. Причому для цього їм не знадобиться дороге обладнання або технології, аномалії розвитку чудово видно на звичайному УЗД, яке призначають вагітним. Пренатальна діагностика дозволяє розпочати реабілітацію від народження, а не з 2 – 3 років, як це найчастіше відбувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діагностувати аутизм


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли народитися, щоб стати довгожителем?

Здоров'я | 08:20, 12.10.2023

В яку пору року народжується найбільше тих, хто доживає до 100 років?

Коли ми говоримо про спадковий фактор тих чи інших хвороб, то завжди йдеться лише про схильності, а не про те, що ви точно захворієте на те, чим страж

Які хвороби передаються дитині від мами?

Хвороби | 07:30, 11.10.2023

Коли ми говоримо про спадковий фактор тих чи інших хвороб, то завжди йдеться лише про схильності, а не про те, що ви точно захворієте на те, чим страждала ваша мама.

Новонароджені діти – справжні супермени. Вони мають величезну силу захвату і, на відміну від дорослих, можуть одночасно і ковтати, і дихати. Проте ще

8 фактів про вагітність і пологи, які доводять, що це — диво

Вагітність та пологи | 00:35, 06.10.2023

Новонароджені діти – справжні супермени. Вони мають величезну силу захвату і, на відміну від дорослих, можуть одночасно і ковтати, і дихати. Проте ще до появи дитина вміє чимало: вона може відчувати смак їжі, яку їсть мама, і відрізняти її голос від

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: