Що варто робити з пасивним насильством

Adoption
Date
  • 461 Переглядів
Інколи ми самі не здогадуємося, що є жертвами.

6902_ps.jpg (34.43 Kb)

Насильство не завжди гучне та бурхливе. Існує інший його різновид, що відрізняється своєю «непомітністю», проявляється тихою бездіяльністю, і розпізнати його часом нелегко не лише стороннім особам, але й самій жертві. Цей вид психологічної маніпуляції називається неглект.

Слово neglect в перекладі з англійської означає «нехтувати», «не звертати уваги», «не виконувати зобов’язань». Ця форма психологічного насильства в першу чергу стосується людей, що знаходяться в залежному від маніпулятора становищі: дітей, старших осіб, хворих, вагітних та жінок, які нещодавно народили дитину.

Отже, неглект — це форма психологічного насильства/маніпуляції, коли людина відмовляється надавати належну допомогу залежній від неї особі та заперечує свою дотичність до ситуації та її наслідків.

Неглект завжди починається з дрібниць — щось забулося, переплуталося... Це властиво кожній людині. Чим неглект відрізняється від випадкових непорозумінь чи помилок?

Систематичним нехтуванням зобов’язань: незадоволення життєвих потреб залежної від маніпулятора особи відбувається постійно і видаються за норму.

Спричиненням реальної шкоди жертві погіршення фізичного чи психологічного здоров’я, посилення економічної несвободи, руйнування соціальних зв’язків.

Зміщенням фокусу відповідальності: неглектор не визнає власної провини, перекладаючи її на сторонніх осіб чи саму жертву.

Форми неглекту

Емоційний неглект — нехтування психологічними потребами залежної особи, її потребами у повазі, спілкування (наприклад, висміювання батьками романтичних переживань підлітка).

Фізичний неглект — ненадання залежній особі допомоги в небезпечній для життя і здоров’я ситуації (наприклад, відсутність уваги до скарг дитини на головний біль — «замалий ще, немає там чому боліти»)

Неглект в освітній сфері — перешкоджання отриманню залежною особою професійної освіти (наприклад, вимога родичів, щоб невістка залишила навчання в інституті одразу після заміжжя, що присвятити себе побутовим потребам сім’ї)

Медичний неглект — неналежне забезпечення особи з гострим чи хронічним захворюванням медичною допомогою (наприклад, заборона проведення переливання крові дитині через релігійні переконання батьків)

Неглект в сфері психічного здоров’я - ігнорування рекомендацій спеціалістів щодо психокорекції залежної особи (наприклад, дорікання у лінощах людині, що страждає на клінічну депресію)

Наслідки неглекту

Часто «тихе» насильство переростає в більш жорстокі форми аб’юзу. Жертвам роками навіюють, що їхні потреби та їхня думка не важливі, що призводить до втрати віри в себе, знецінення власної думки та визнання зневажливого ставлення за норму. Це призводить до стресових ситуацій, неможливості отримати потрібну допомогу, нездатності реалізувати свій потенціал, пригнічення усвідомлення власних бажань та інтересів. Складність і небезпека цього виду насильства полягає в тому, що його важко розпізнати. Поступово, з часом, серія дрібних незручностей переростає у звичний стан речей. Крім того, найбільш яскраво неглект проявляється в період, коли людина знаходиться в прямій залежності від маніпулятора та не здатна сама подбати про свої інтереси.

Як боротися

Враховуючи те, що неглект розвивається на грунті залежності від об’єкта, найбільш оптимальним, хоча не завжди реальним, варіантом є наявність «подушки безпеки»: фінансові заощадження, наявність іншого помешкання, віддалена робота, можливість отримання фахової допомоги від професіонала. Однак, якщо жертва не може сама забезпечити розв’язання своїх проблем, варто звернутися по допомогу до третьої сторони — далекі родичі, старі друзі та навіть сусіди здатні надати мінімальну підтримку та захист від неглектора. В інших випадках, варто шукати допомоги від соціальних служб та спеціалізованих центрах допомоги. Про це пише Львівський центр громадського здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пасивне насильство


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ввечері ви вже втомлені і на інтим немає сил і настрою? Не біда, адже є ще ранок. І, виявляється, сніданок може позитивно вплинути на лібідо.

Що їсти для феєричного ранкового сексу?

Секс | 08:30, 15.04.2024

Ввечері ви вже втомлені і на інтим немає сил і настрою? Не біда, адже є ще ранок. І, виявляється, сніданок може позитивно вплинути на лібідо.

Зізнайтеся, ви надто мало спите. А ще прокидаєтеся вночі без причини, навіть якщо не лунає повітряна тривога... Це може погано позначитися на здоров'ї

Вчені назвали годину, коли найкраще лягати спати

Здоров'я | 07:40, 15.04.2024

Зізнайтеся, ви надто мало спите. А ще прокидаєтеся вночі без причини, навіть якщо не лунає повітряна тривога... Це може погано позначитися на здоров'ї.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Про афродизіаки не чув лише лінивий. Проте, є продукти, які є в нашому раціоні, а ми навіть не підозрюємо про їхній вплив на наше сексуальне життя.

Їжа, яка позитивно впливає на інтимне життя

Харчування | 00:30, 15.04.2024

Про афродизіаки не чув лише лінивий. Проте, є продукти, які є в нашому раціоні, а ми навіть не підозрюємо про їхній вплив на наше сексуальне життя.

Колись вважалося, що жінка - молода, поки не досягла 25 років, сьогодні ж усе змінилося, і лікарі наголошують, щ молодість жінки триває аж до 45 років

Чому жінки за 30 відчувають більше задоволення від сексу, ніж юні дівчата?

Секс | 14:50, 14.04.2024

Колись вважалося, що жінка - молода, поки не досягла 25 років, сьогодні ж усе змінилося, і лікарі наголошують, щ молодість жінки триває аж до 45 років.

Безсоння негативно впливає на самопочуття і якщо воно триває довго, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям. У тому числі з психологічним. Тож

Психотерапевт розповів, як впоратися з безсонням

Здоров'я | 12:10, 14.04.2024

Безсоння негативно впливає на самопочуття і якщо воно триває довго, можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров'ям. У тому числі з психологічним. Тож важливо знайти методи, які допоможуть вам спокійно спати всю ніч.

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось н

Як впоратися зі станом, коли ви втратили сенс життя і віру в майбутнє?

Психологія | 10:30, 14.04.2024

Війна нанесла свій відбиток на кожного. І цей стрес усі переживають по-різному. Хтось готується зустрічати будь-які труднощі у всеозброєнні, а хтось навпаки втрачає віру і сенс життя.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: