Як гаджети впливають на розвиток дитячого мозку?

Adoption
Date
  • 139 Переглядів
Сучасні діти не уявляють себе без гаджетів. Це і добре, і погано одночасно. Та як бути з розвитком дитини? Чи впливають гаджеи на мозок дітей?

8714_4.jpg (31.09 Kb)

Дослідники з Китаю, аналізуючи нейровізуалізаційні дані з 33 досліджень, встановили як позитивні, так і переважно негативні наслідки для когнітивних функцій дітей віком від півроку до 12 років.

Значний вплив цифрових технологій на мозкову активність дітей. Вчені з Китаю проаналізували осяжні дані, охоплюючи понад 30 000 учасників, щоб вивчити цей вплив.

Різноманітні форми використання гаджетів, включаючи ігри, перегляд і редагування відео, а також пошук інформації в інтернеті, були об’єктом дослідження. Основний акцент був зроблений на зміни, які відбуваються в префронтальній корі (відповідає за виконавчі функції), тім’яній (сенсорна інформація) та скроневій (візуальна інформація) частинах мозку.

Найчастіше спостерігалися негативні наслідки, такі як порушення уваги, контролю над виконавчими функціями, інгібіторного контролю, когнітивних процесів, та функціонального зв’язку. Зокрема, було встановлено, що активне використання інтернету та відеоігор призводить до негативних змін у мозку.

Проте, вчені також виявили позитивні аспекти: шість з 33 досліджень виявили покращення зосередженості, навичок навчання, виконавчих функцій та когнітивних навичок серед дітей, які користувалися цифровими пристроями.

Співавтор дослідження Дандан Ву закликає освітян та вихователів враховувати ці висновки та забезпечувати належне керівництво і підтримку у використанні дітьми цифрового контенту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гаджети, розвиток мозку, розвиток дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Знаки зодіаку, діти яких часто стають справжніми геніями

Дитина | 20:19, 17.06.2024

Є така наука - астрологія - якщо вірити їй, знак зодіаку, під яким народжується дитина, впливає не лише на її характер, а й на розвиток.

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамі

Як колір одягу впливає на характер дитини?

Дитина | 06:20, 16.06.2024

Психологи впевнені, що колір одягу впливає на самопочуття і самооцінку дитини, більше того, і на її здоров'я. Вчені стверджують, що «колір - це незамінний засіб для управління дітьми».

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швид

Криза 5 років у дитини: поради батькам

Дитина | 11:20, 15.06.2024

Кожна дитина - це особистість. Вона розвивається і росте, не залежно від того, які стандарти прописані для її віку в книжках. Одні діти починають швидше розвиватися, інші - пізніше. Та є дещо, що об'єднує усіх - це психологічний розвиток. Ми маємо на

Усі діти різні: одні вчаться самостійно одягатися в трирічному віці, інші - коли вже пішли до школи. Не варто за це сварити своє маля. Краще запастися

Як навчити дитину обслуговувати саму себе: одягатися, ходити в туалет і харчуватися

Дитина | 11:20, 14.06.2024

Усі діти різні: одні вчаться самостійно одягатися в трирічному віці, інші - коли вже пішли до школи. Не варто за це сварити своє маля. Краще запастися терпінням і маленькими кроками досягати великих цілей.

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здій

Психологи розповіли, чому важливо говорити з дітьми перед сном

Розвиток дитини | 00:30, 31.05.2024

Прийшовши додому ввечері після важкого дня, не завжди є сили на активні ігри з дитиною, а ось полежати і поговорити з дитиною перед сном - цілком здійснене завдання. І ось чому дуже важливо не забувати про нього.

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Дорослі, які ходили в садок, часто переконують, що це важливий етап в розвитку і дорослішання дитини, інші (які не ходили в садочок у дитинстві), кажу

Психологи розповіли, чому дитині потрібен садок?

Дитина | 10:30, 29.05.2024

Дорослі, які ходили в садок, часто переконують, що це важливий етап в розвитку і дорослішання дитини, інші (які не ходили в садочок у дитинстві), кажуть, що не такий він вже й потрібен. "От ми виросли без садочка і нічим не гірші", - кажуть вони. Хто

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: