Як говорити з дітьми про розлучення?

Adoption
Date
  • 746 Переглядів
Якщо ви вважаєте себе усвідомленими батьками і перебуваєте на межі розірвання шлюбу, почитайте цей матеріал. У ньому ми намагаємося розібратися у тому, як батькам поводитися з дитиною під час процесу розлучення.

5200_adobestock_253956032.jpeg (27.1 Kb)

Насамперед ви повинні пояснити дитині, що з нею все буде гаразд, ви продовжите про неї дбати, незважаючи на розлучення і всю ситуацію.

Діти
Якщо дитина ще зовсім маленька, поки не говорить і навіть не ходить, пояснення того, що сталося, краще відкласти на період, коли вона зможе сприймати інформацію в доступному вигляді та обсязі.

Але тоддлеру, який вже розуміє, з ким він живе і бачить, як влаштовані стосунки в батьківській парі, необхідно розповісти про те, що відбувається насправді. Психологи рекомендують дотримуватися такого правила: ваше пояснення має бути простим, заснованим на фактах та нейтральним.

Будьте готові, що з першого разу дитина не зрозуміє. І дуже часто ставитиме питання — доти, доки не вкладе у свою картину світу зміни, що відбулися.

Змиріться з тим, що повторювати те саме доведеться багато разів — так само, як казку, яку ви прочитали вже сто тисяч разів. Дитині важлива стабільність і повторюваність, а розлучення порушує звичну рутину, тому якнайшвидше почніть вибудовувати нову.

Дошкільнята
У цьому віці діти стають більш чутливими до великих змін, тому вам потрібно буде приділити емоціям дитини особливу увагу.

Як і у випадку з тоддлерами, повторювати те саме доведеться багато разів. Обов'язково проговоріть, що розлучення це те, що відбувається між дорослими, а дитина в ньому ніяк не винна.

Повторюйте: ми любимо тебе і продовжимо дбати про тебе, просто скоро ми житимемо трохи інакше — батько/мама виховуватиме тебе в цьому будинку, а іноді — в іншому. Обов'язково дайте відповідь на запитання дитини, які вона поставить після вашої розмови.

Молодші школярі
Діти у віці шести-восьми років вже добре бачать, що відбувається в їхній сім'ї. Вони можуть нічого вам не говорити і не питати, але будьте впевнені: вони знають, що щось не так, навіть якщо ви лаєтеся пошепки і за зачиненими дверима.

Краще почати розмову з дитиною зі слів на кшталт: «Ти напевно помітив, що в нас вдома щось змінилося», і неважливо, про що йдеться — про часті сварки чи від'їзди одного з батьків.

Дитина це помітила, але просто не знала, як поговорити про це.

Вибираючи слова для опису ситуації, орієнтуйтеся на свою дитину: комусь буде простіше сприйняти новини сказані найпростішою мовою, а хтось упорається і з складнішими описами та тонкими поясненнями.

Головний індикатор стресу для дитини молодших класів — це мовчання. Оскільки ці діти вже складніше влаштовані, вони, можливо, збудували в голові власну теорію про розлучення батьків і цілком могли помістити себе в її центр — як головного винуватця. Щоб уникнути цього, обов'язково проговоріть і регулярно повторюйте, що дитина в тому, що відбувається, ніяк не винна.

Школярі середньої ланки
Це майбутні підлітки, але вони ще дуже близькі з батьками і хочуть не сепаруватися, а бути разом. І при цьому вони вже розуміють, що життя дорослих відрізняється від життя дітей — у ньому більше складнощів, відповідальності, рішень.

Тому розмову можна побудувати навколо того, що ваші наступні вибори спрямовані на те, щоб вирішити проблеми, що виникли. Поясніть дитині, що ви розходитеся не для того, щоб позбавити сім'ю щастя і комфорту, зовсім навпаки.

«Ми вирішили, що краще ми житимемо окремо і щасливо, ніж разом і нещасливо. А благополуччя дітей безпосередньо залежить від благополуччя батьків: чим ми спокійніше і врівноваження, тим краще», — приблизно так можна пояснити бажання розлучитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, розлучення, батьків, відбувається, дитині, просто, можуть, рекомендує, язково, навіть


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Як зробити перекус у школу для дитини корисним?

Дитяче харчування | 14:50, 25.05.2024

Бутерброди, яблука, банани... Що давати дітям до школи, щоб школяр був ситим і, при цьому, харчувався корисно?

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: