Анорексія в дитини: що робити?

Adoption
Date
  • 247 Переглядів
Під час цього захворювання у підлітків виникає переконання у зайвій повноті свого тіла, хоча це зазвичай не співпадає з очевидними фактами, але переконати дитину в протилежній думці неможливо. Навіть при сильному виснаженні у дітей відсутнє критичне ставлення до свого стану. Це супроводжується страхом збільшення ваги тіла та ожиріння, який зберігається навіть при сильному виснажені. При захворюванні на анорексію підлітки часто приймають блювотні препарати, а також сечогінні та проносні засоби. Іноді можуть навіть вживатись засоби для зменшення апетиту. Характерним проявом анорексії у підлітків також є самостійне надмірне фізичне навантаження. Діти, як правило, приховують від своїх близьких та рідних справжні мотиви, що заставляють їх відмовлятись від їжі. Вони намагаються окремо харчуватися, а також вдаються до різних хитрощів щоб не вживати їжу. Підлітки можуть непомітно перекладати свою їжу в інші тарілки, викидати її, віддавати домашнім тваринам, десь ховати і т.п. Під час голодування в дітей виникає бажання перегодовувати інших членів родити та близьких. В більшості випадків підлітки намагаються годувати своїх братів та сестер. Вони надають перевагу складному приготуванню їжі та різноманітним харчовим ритуалам.

96_3.jpg (24.6 Kb)

Для лікування цього захворювання дітям часто призначають постільний режим та контрольований прийом їжі для збільшення ваги тіла не менш ніж на 10 кілограмів. Під час лікування відбувається поступове підвищення калорійності продуктів харчування. Потім дітям призначають поступове збільшення фізичних навантажень, яке повинно узгоджуватися з приростом ваги тіла. Дуже важливо під час лікування анорексії проводити зважування, яке має виконуватися кожен день, а згодом через кожні три дні або двічі на тиждень.

Госпіталізація дитини при анорексії призначається у випадку, коли вага тіла зменшилась більш ніж на 30 % відносно початкової за 6 місяців. За допомогою ЕКГ досліджується порушення електролітичного балансу. Крім цього госпіталізація може бути призначена, якщо виникає небезпечний для дитини ризик самогубства внаслідок повного виснаження, а лікування амбулаторними методами є неефективним.

Щодо медичних препаратів для лікування анорексії, в першу чергу застосовуються транквілізатори. Дітям можуть призначатись такі препарати, як алпразолам у дозі 0,25 міліграм, або оксазепам по 15 міліграм. Препарати рекомендується вживати перед кожним прийомом їжі. Також в незначних дозах застосовуються похідні фенотіазіну. Ще підліткам може бути призначений хлорпромазін у кількості від 10 до 25 міліграм на добу. Потрібно зауважити, що такі дози застосовуються при стаціонарному лікуванні. Ефективним при лікуванні анорексії вважається також ципрогептадин, який призначається по 4 міліграми на добу з поступовим збільшенням дози до 25 - 30 міліграм на добу.

Для лікування анорексії в підлітків також можуть застосовуватися антидепресанти, серед яких найпопулярнішим є флуоксетин. Його дають у дозі 25 мг на добу одноразово, або заміняють сертраліном з дозуванням від 50 до 100 мг на добу. Обидва препарати рекомендується вживати зранку. В окремих випадках замість флуоксетину і сертраліну лікар може призначити іміпрамін по 10 міліграм на добу із збільшенням дози до 150 - 200 міліграм на добу.

Паралельно з транквілізаторами та антидепресантами дітям також призначають комплексні препарати для збільшення в організмі мінеральних речовин та вітамінів.

Основними методами амбулаторного лікування цього захворювання є психотерапія, яка передбачає в першу чергу психологічну підтримку та відволікання думок про свою фігуру і вагу, а також подолання життєвих труднощів. За процесом лікування потрібно постійно стежити, бо через декілька місяців може настати повторний рецидив захворювання, після якого неминуча госпіталізація. Слід зазначити, що повне одужання настає приблизно у половини дітей, а більшість з хворих на анорексію збільшують свою вагу тіла майже до норми. Що стосується екстреної допомоги, вона зводиться в першу чергу до корекції водно-електролітичних розладів. Якщо при цьому кількість калію в сироватці зменшується до 3 мекв/л у дитини можуть виникати порушення у роботі серця, які створюють загрозу для життя. У зв’язку з цим в першу чергу ліквідовується дефіцит калію в організмі. І якщо при нервовій булімії введення калію відбувається перорально, то при анорексії необхідне внутрівенне введення калію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: анорексія в дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впо

Як сміх впливає інтелект дитини?

Розвиток дитини | 12:10, 13.07.2024

Вчені з'ясували: коли ми сміємося, в наш організм надходить більше кисню, що сприятливо впливає на всі внутрішні процеси. Також сміх допомагає нам впоратися з депресією, тривогою та стресом, є потужним знеболюючим, природним джерелом серотоніну, дофа

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярніст

Діти віддають перевагу розважальному контенту, а не мультфільмам - дослідження

Дитина | 11:20, 13.07.2024

Фахівці в ході недавнього дослідження дійшли висновку, що у 2023 році серед дитячої аудиторії скоротилася частка перегляду мультфільмів. А популярність цікавого контенту, навпаки, зросла.

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Здатність до читання виявилася вродженою

Розвиток дитини | 10:30, 13.07.2024

Частина мозку новонародженого вже заздалегідь готова до того, що доведеться навчитися читати. У цьому переконалися дослідники.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: