Що треба знати про дефіцит уваги і гіперактивність у дітей?

Adoption
Date
  • 130 Переглядів
Якщо дитина надто активна (більше, ніж інші діти), а ще постійно вимагає уваги від старших, можливо, є сенс зврнутися до фахівців, щоб з'ясувати, чи є у неї РДУГ.

7121_7.jpg (31.23 Kb)


Що таке РДУГ, із якими діагнозами його можна сплутати та як допомогти дитині (і собі) жити без фрустрацій, розповідає дитяча психіатриня Наталя Савонова.

Яка активність є для дитини нормальною, а яка вже є патологічною – визначити складно, особливо якщо це перша дитина в батьків, каже психіатриня. Підвищена активність часто є нормальною ознакою дитячого розвитку й варіюється залежно від віку, темпераменту й індивідуальних особливостей дитини. Однак є певні ознаки, що можуть вказувати на прояви РДУГ у порівнянні з типовими (умовно «нормальними») віковими особливостями дітей.

Які прояви поведінки є приводом звернутися до педіатра чи дитячого психіатра:
- Нездатність зосередитися на завданнях або іграх відповідно віку протягом тривалого часу.
- Імпульсивність – різкі та необдумані дії, раптові рішення без огляду на наслідки, переривання розмови чи перебивання інших, відповіді на питання до того, як їх повністю поставили, неможливість дочекатися своєї черги.
- Гіперактивність – надмірна активність, що виходить за межі очікуваної для віку дитини, зокрема, неспроможність залишатися на місці, постійне бажання бігати або лазити в недоречних ситуаціях.
- Проблеми з дотриманням правил і слідуванням інструкціям.
- Проблеми в поведінці присутні як удома, так і в школі. Важливо враховувати зворотний зв'язок від учителів та інших дорослих, які спостерігають за дитиною в різних середовищах.
- Симптоми негативно впливають на шкільне навчання, сімейне життя або соціальні взаємодії.
- Дитина виявляє значні емоційні складнощі або фрустрацію через свою поведінку.
- Поведінка дитини суттєво відрізняється від поведінки однолітків.
- Симптоми спостерігаються протягом 6 місяців або більше.

Як лікують РДУГ?
Лікування РДУГ передбачає комплексний підхід, що може включати медикаментозне лікування, поведінкову терапію, психологічну підтримку та зміни в освітньому процесі. Вибір конкретних методів лікування залежить від індивідуальних особливостей дитини, її симптомів і наявності будь-яких супутніх станів.

МЕДИКАМЕНТОЗНЕ ЛІКУВАННЯ
До основних медикаментозних засобів для лікування РДУГ належать стимулятори (наприклад, метилфенідат або амфетаміни) та нестимулятори. Стимулятори діють шляхом збільшення рівнів нейротрансмітерів у мозку, що допомагає покращити увагу та зменшити імпульсивність і гіперактивність. Нестимуляторні ліки, такі як атомоксетин, використовуються для лікування РДУГ у випадках, коли стимулятори є недоцільними або викликають небажані побічні ефекти.

ПОВЕДІНКОВА ТЕРАПІЯ БАТЬКІВ
Спрямована на зміну поведінки через систему винагород і покарань, встановлення чітких правил та очікувань, а також навчання навичок самоконтролю та соціальної взаємодії.

ПСИХОТЕРАПІЯ
Може допомогти дітям із РДУГ упоратися з низькою самооцінкою або депресією, допомагає їм розуміти та керувати своїми емоціями, поведінкою та соціальними взаємодіями.

ОСВІТНІ СТРАТЕГІЇ
Зміни в освітньому процесі, такі як індивідуалізовані навчальні плани, додатковий час на виконання завдань або тести, а також забезпечення тихого, менш відвертального навчального середовища, можуть покращити навчальний досвід дитини з РДУГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дефіцит уваги у дітей, гіперактивність у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, щ

Чи можна видаляти кутикулу у дитини?

Дитина | 07:40, 18.07.2024

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, що задерлася біля них, а почервоніння лікують знезаражуючою маззю. Але діти ростуть, і манікюр стає с

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

3 ритуали, які зроблять ранок немовляти по-справжньому добрим

Немовля | 06:20, 18.07.2024

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

5 важливих ознак готовності дитини до школи

Дошкільнята | 00:30, 18.07.2024

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових ум

Чому діти часто хворіють у перші дні відпустки?

Дитина | 17:00, 17.07.2024

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових умов (у тому числі і до незнайомих мікробів та вірусів), організму малюка потрібно 7-10 днів.

Австралійські вчені провели дослідження та з'ясували, як батьки ставляться до ризикованих ігор дітей та як такі ігри впливають на розвиток підростаючо

Батькам потрібно дозволяти дітям ризикувати під час ігор

Ігри та іграшки | 08:30, 17.07.2024

Австралійські вчені провели дослідження та з'ясували, як батьки ставляться до ризикованих ігор дітей та як такі ігри впливають на розвиток підростаючого покоління. І чому дітям життєво необхідно лазити по деревах, кататися на велосипеді і навіть бити

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: