Ускладненнями кору можуть стати гепатит, апендицит, вірусний менінгіт, попереджають лікарі

Adoption
Date
  • 484 Переглядів
Лікарі попередили, що ускладнення кору можуть бути різноманітними та серйознішими, ніж люди могли собі уявити, після того, як пролікували низку дорослих від цієї інфекції.

1468_kir.png (188.37 Kb)


Кір – це висококонтагіозна респіраторна вірусна інфекція, симптомами якої є лихоманка, кашель, кон’юнктивіт і обширна висипка по всьому тілу.

Кору цілком можна запобігти, оскільки вакцина, яка використовується для імунізації проти нього, є безпечною та дуже ефективною.

Але за останні кілька десятиліть безпідставні побоювання щодо вакцини спонукали її знову стати лихом для здоров’я в усьому світі, із зростанням кількості випадків захворювання серед підлітків і дорослих, кажуть автори.

У 2017 році кількість смертей від кору в світі досягла 110 тис. Більшість цих смертей були серед маленьких дітей.

Автори пролікували трьох хворих на кір, які мали додаткові ускладнення як прямий наслідок зараження.

Перший випадок стосувався молодого чоловіка, який у дитинстві отримав лише першу з двох доз вакцини проти кору. У нього додатково діагностували гепатит.

Другий випадок стосувався молодої жінки, у якої розвинувся апендицит, пов’язаний з кором. У третьому випадку чоловік середнього віку скаржився на затуманення зору та сильний головний біль. У нього діагностували вірусний менінгіт, спричинений інфекцією на кір.

Усі троє людей повністю одужали після відповідного лікування та догляду, і в жодної з них не було тривалих проблем зі здоров’ям внаслідок хвороби.

Але оскільки кір пригнічує імунну систему, це пов’язано з ускладненнями в усіх органах тіла, відзначають автори. Майже третина всіх зареєстрованих випадків пов'язана з одним або кількома ускладненнями. Вони можуть включати пневмонію, фебрильні судоми та енцефаломієліт (запалення головного та спинного мозку), що викликає неврологічні проблеми.

Іншим можливим ускладненням кору є підгострий склерозуючий паненцефаліт, - прогресуючий неврологічний розлад, який викликає стійке ураження нервової системи та призводить до вегетативного стану.

«Великі спалахи зі смертельними наслідками зараз тривають у європейських країнах, які раніше ліквідували або перервали ендемічну передачу», — пишуть автори, додаючи, що лише за перші шість місяців 2019 року в Європі було зареєстровано 10 000 випадків кору.

Вони пояснюють зростання нових випадків негативним розголосом на початку 2000-х років про зв’язок вакцини проти кору, паротиту та краснухи (MMR) з аутизмом, незважаючи на великі дослідження, які доводять протилежне. Це призвело до падіння сприйняття вакцини та колективного імунітету.

«Потрібні термінові зусилля, щоб забезпечити глобальне охоплення дводозовими вакцинами проти кору шляхом навчання та зміцнення національних систем імунізації», – підсумовують вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, випадків, вакцини, можуть, автори, діагностували, дорослих, пролікували, стосувався, викликає, кір


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так

Чому грудне вигодовування таке корисне для імунітету?

Мама | 11:20, 10.07.2024

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так і розрізняти, які з них нешкідливі і навіть корисні, які представляють потенційну небезпеку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: