АутизмАутизм
Аутизм - вроджене психічне захворювання, що характеризується нездатністю хворого до взаємодії із зовнішнім світом — і виникаючими з цього факту порушеннями в соціалізації. Хворий типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект аутиста понижений далеко не завжди, часто виявляються так звані "острівці знання" — області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

У приблизно 80 % хворих на аутизм проявляються значні проблеми в навчанні (розумова відсталість). З іншої сторони, серед людей з розумовою відсталістю аутизм теж широко розповсюджений: при цьому повний варіант захворювання має місце в 17%, а в людей з IQ менше 50 його частота сягає 27%, що й вказує на центральне значення аутизму в психіатрії розумової відсталості, дослідження якої часто пояснює наявні порушення. Проте фахівці, які працюють з аутичними дітьми найбільш раннього віку (раннє втручання) відмічають, що правильний підхід дозволяє з першого погляду "ненавчеваних" аутистів навіть повертати в коло однолітків для подальшої соціалізації і навчання.

Серед дітей з розладами аутистичного спектра є також такі, які вважаються обдарованими в тій чи іншій сфері діяльності поряд з тим, що діяльність, яка не збігається з цим колом інтересів, ігнорується.

Причини виникнення цього розладу досконало не вивчені. Одним з видів таких розладів є аутизм, пов'язаний з генетичними відхиленнями. Проте навіть якщо захворювання обумовлено спадковими чинниками, через ген передається лише схильність до аутизму, а сам розвиток захворювання, очевидно, відбувається через інші чинники. Серед причин, які сприяють виникненню аутизму фахівці називають:
• Порушення харчування і обміну речовин (звідси метод корекції безглютеновими і безказеїновою дієтами);
• Перенасичення організму важкими металами, т.з. нейротоксинами, сюди ж деякі фахівці відносять причину успіхів медицини в винайденні вакцин з консервантами, які містять ртутні сполуки, а також деякі ліки, які вживаються при загрозі переривання вагітності (звідси — методи корекції «хелірування», детоксикація;
• Інтоксикації через нейроінфекції або глистяні інвазії;
• Неправильний обмін серотоніну і інших ферментів, електролітів і ін. біохімічні чинники (звідси — медикаментозний метод, включаючи БАДи, амінокислоти, ферменти; • Анатомічні або функціональні порушення мозкової діяльності;
• Наслідок бурхливого розвитку цивілізації: темп, стреси, нервозність;
• Порушення кісткового і загального моторного розвитку (звідси — корекція хребта, нейрокінезотерапія, краніосакральна терапія, БОС-терапія;
• Психологічні особливості сучасних людей (інфантилізація батьків веде до так званого психогенного аутизму).

Серед хлопчиків захворювання зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж серед дівчаток. Останні дослідженя вказують, що аутизм усе частіше відносять до розряду захворювань через проблеми в навколишньому середовищі (environment): їжа, ліки, повітря, вода, позбавлення організму потрібних мікроелементів, вміст токсинів в навколишньому просторі, тобто, все, що оточує людину може нести у собі потенційну небезпеку — і виступати джерелом проблеми виникнення аутизму.
Оцінка і коментарі відвідувачів

Всі новини про: Аутизм
Помилка:
Помилка запису у файл настройок /var/www/nashamama/data/www/nashamama.com/engine/conf/plugdata.php