Як правильно розвивати емоції дитини?

Adoption
Date
  • 195 Переглядів
"Не плач, бо люди побачать", "Не кричи, бо що інші скажуть?", "Не ний, ти не вдома", "Хлопчики не плачуть", "Ти ж дівчинка, не поводься так!" ... Пригадуєте ці фрази зі свого дитинства? Наші батьки вважали, що роблять краще для дитини, виховуючи в ній терпіння і вміння опановувати емоції, а направді ж вчили своїх дітей тримати емоції в собі, створюючи дитячі комплекси.

43_3.jpg (26.18 Kb)

Навчання дитини починається, як тільки вона з’являється на світ. Також вона дає любов, піклування, добрі слова та формує звички. Це відбувається під час годування, сну, ваших посмішок дитині, які ви хочете, щоб вона повторила.

Емоційна освіта – це голос, що дає їй заохочення та підтримку, дарує відчуття безпеки у кожному зробленому кроці, підтримку, яка вчить сміливо вставати після кожного падіння. Справжні пригоди починаються у віці восьми років. Тоді у дітей з’являється самоусвідомлення та розуміння того, що таке світ. Вони вже мають відчуття справедливості та знають, що правильно, а що ні. З цього моменту поступово формується особистість та інтереси дитини. Емоції дитини виходять у світ із більшою цікавістю і саме ви повинні забезпечити підтримку, незалежність і щоденну любов.

Зверніть увагу на речі, які допоможуть розвинути емоції дитини:

1. Самосвідомість
Діти повинні рости так, щоб у майбутньому стати найкращою з можливих версій самих себе. Що це означає? Вони мають добре знати свій потенціал та обмеження. Поясніть дітям важливість усього, що вони роблять для себе, навчіть бути незалежними, щоб вони знали свої слабкі та сильні сторони. Будьте обережні з гіперопікою, адже так дитина виросте не відповідальною або матиме погану самооцінку. Дозвольте їй дорослішати та підтримуйте на кожному кроці. Не забувайте, що кожного разу, коли дитина робить помилку, не потрібно її карати, а навпаки – навчити, як зробити все краще.

2. Давайте їм обов’язки
Емоційно зріла людина може відповідати за свої вчинки. Вона не залежить від інших і вірить у свої можливості. У міру того, як ваші діти дорослішають, давайте їм більше обов’язків. Вони повинні навчитися, що життя – це не лише права та свободи, а й відповідальність за власні дії, яка дарує незалежність.

3. Навчіть їх бути щасливими, однак також приймати розчарування
З раннього віку діти повинні розуміти, що не завжди можна мати все. Щоразу, коли ви відмовляєте їм, вони не повинні реагувати так, ніби настав кінець світу. Ось один із прикладів. Ваш восьмирічний син просить купити йому мобільний. Звісно, він ще замалий для нього, і ви йому це пояснюєте. Якщо дитина спалахує гнівом, б’є меблі та кричить, значить, вона ще не навчилася приймати розчарування. З часом це спричиняє багато негараздів, однак при правильному підході ситуацію можна роз’яснити спокійно й аргументовано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, дитина, стосунки, психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: