Хороший нічний сон може підвищити вашу реакцію на вакцинацію

Adoption
Date
  • 310 Переглядів
Ми всі знаємо, наскільки сон важливий для психічного здоров’я, але новий мета-аналіз показав, що хороший сон також допомагає нашій імунній системі реагувати на вакцинацію.

2345_1200x894_0xac120003_5022676601641992805.jpeg (26.24 Kb)

«Хороший сон не тільки підсилює, але й може подовжити тривалість захисту від вакцини», — каже старша авторка дослідження Єва Ван Котер, професорка Чиказького університету, яка разом із Карін Шпігель із Французького національного інституту здоров’я та медицини проводили тести.

Коли почалася пандемія COVID-19 і масова вакцинація стала міжнародним пріоритетом, Шпігель і Ван Котер вирішили узагальнити поточні знання про вплив тривалості сну на відповідь на вакцину.

Для цього вони проаналізували літературу, а потім об’єднали та повторно проаналізували результати семи досліджень вакцинації проти вірусних інфекцій (грипу та гепатиту А і В). У своєму аналізі команда порівняла реакцію антитіл у людей, які спали «нормальну» кількість (7-9 годин, згідно з рекомендаціями Національного фонду сну для здорових дорослих), з «коротко сплячими», які спали менше 6 годин на добу. Вони порівняли ефект для чоловіків і жінок, а також дорослих старше 65 років і молодих людей.

Загалом вони знайшли переконливі докази того, що сон менше 6 годин на ніч знижує імунну відповідь на вакцинацію. Однак, коли вони аналізували чоловіків і жінок окремо, результат був значущим лише для чоловіків, а вплив тривалості сну на вироблення антитіл у жінок був набагато мінливішим. Ця різниця, ймовірно, пов’язана з коливанням рівня статевих гормонів у жінок, кажуть автори.

Негативний вплив недостатнього сну на рівень антитіл також був більшим для дорослих віком 18-60 років порівняно з людьми віком старше 65 років. Це не дивно, оскільки люди похилого віку зазвичай менше сплять. Перехід із семи годин сну на ніч до менш ніж шести годин не є такою великою зміною, як перехід із восьми годин до менш ніж шести на ніч.

Деякі з досліджень вимірювали тривалість сну безпосередньо, або за допомогою наручних годинників з детектором руху, або в лабораторії сну, тоді як інші покладалися на тривалість сну, яку повідомляли самі. В обох випадках коротка тривалість сну була пов’язана з нижчими рівнями антитіл, але ефект був сильнішим для досліджень, які використовували об’єктивні вимірювання сну, ймовірно, тому, що люди, як відомо, погано оцінюють кількість сну, яку вони мали.

Знання того, що тривалість сну впливає на вакцинацію, може дати людям певний контроль над своїм імунітетом, кажуть автори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, антитіла, вакцинація, дослідження, сон


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікова

Як вберегти дитину від кору?

Інфекції | 08:30, 05.05.2024

Вірус кору дуже заразний. Якось доктор Комаровський зазначав, що якщо ви живете у багатоповерхівці і неподалік є ще один будинок, де проживає інфікований дорослий чи дитина, і він відчинить вікно, і у вас воно теж відчинене, то з вітром вірус може пе

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудн

Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Дитина | 08:30, 19.03.2024

Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та

Новий календар профілактичних щеплень від МОЗ

Щеплення | 11:20, 16.03.2024

В Україні є десять небезпечних хвороб, від яких передбачена обов’язкова вакцинація дітей. Коли треба вакцинувати дітей від гепатиту B, туберкульозу та інших хвороб, які зміни ввели й для чого вони потрібні, детально розповіли у Центрі громадського зд

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

Які щеплення слід оновити у дорослому віці?

Щеплення | 11:30, 12.03.2024

Перевірте, чи маєте захист від усіх важких інфекцій, що зазначені у календарі, та потурбуйтесь про те, щоб вчасно оновити свій захист.

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Які щеплення варто робити батькам

Щеплення | 20:00, 23.01.2024

А ви пам'ятаєте про вакцинацію?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: