Переривання вагітності: медикаментозне, вакуумне і хірургічне

Adoption
Date
  • 1115 Переглядів
Якщо ви побачили на тесті дві смужки і ця новина виявилась для вас дуже неочікуваною, більше того, вона є небажаною, тоді ви приймаєте рішення зробити аборт. Але який метод обрати: хірургічний, медикаментозний чи вакуумний?

67_5.jpg (19.54 Kb)


Існує кілька способів розлучитися з небажаною вагітністю. У будь-якому випадку, який вид аборту підходить жінці, має вирішувати лікар.

Медикаментозне переривання вагітності
Медикаментозне переривання вагітності штучно викликає викидень. Такий аборт полягає в прийомі вагітною жінкою препарату, який сприяє мимовільному викидню. Лікарська речовина впливає на плодове яйце, яке відокремлюється від стінки матки і виходить разом із менструальною кров'ю. Найбільш безпечним вважається переривання вагітності терміном до 6 тижнів. У цей період плід іще не сформований і слабо прикріплений до матки.

Для такого переривання вагітності пацієнтці зовсім необов'язково лягати в стаціонар. Досить просто прийти в клініку на обстеження, здати аналізи, пройти УЗД. Через добу після процедури медикаментозного переривання вагітності пацієнтка проходить додаткове обстеження, щоб виключити можливість патології.

Перевага такого методу аборту полягає в тому, що порожнина матки не отримує жодних механічних травм і залишається неушкодженою. Медикаментозний аборт вважається одним із менш небезпечних процедур для жіночого організму і з мінімальними втратами впливає на репродуктивну функцію. Особливо якщо згодом жінка все-таки зважиться знову завагітніти і народити дитину.

Ускладнення такого переривання вагітності можливі через непереносимість жінкою того чи іншого препарату. Оскільки медикаментозний аборт пов'язаний із прийомом таблеток, він може мати різні побічні дії, що носять індивідуальний характер: нудоту, головний біль, слабкість, запаморочення, неуважність. Також через непрофесіоналізм медиків і неправильно розраховану дозу препарату існує ризик неповного аборту, що приводить до запального процесу в матці.

Вакуумне переривання вагітності
Вакуум аспірація - один із різновидів хірургічного аборту. Проводиться на терміні від 6 до 12 тижнів. Цей вид аборту відрізняється від інших хірургічних варіантів переривання вагітності більш щадним способом. При такому перериванні вагітності використовується електровакуумний насос, за допомогою якого в матці створюється негативний тиск. В результаті операції плід відшаровується і відсмоктується з неї.

Проводиться така процедура найчастіше під місцевим наркозом, триває не більше 5 хвилин, і вже через 1-2 години після операції жінка може йти додому. Операція може супроводжуватися незначним дискомфортом під час неї і болями внизу живота потому.

Перевага вакуумного переривання вагітності в тому, що травми шийки, слизової оболонки і судин матки при відсмоктуванні мінімальні, а значить, збільшується можливість нормального протікання вагітності в майбутньому.

До мінусів можна віднести відсутність повної гарантії позбавлення від плоду, тому що в деяких випадках він може залишатися на місці.

Хірургічне переривання вагітності
Вискоблювання - це ще один вид операції з видалення вмісту матки хірургічним шляхом. Виконується на терміні вагітності від 6 до 18 тижнів. Спочатку виконують розширення каналу шийки матки спеціальними інструментами, а потім плід видаляють шляхом вискоблювання порожнини матки.

Таке переривання вагітності проводиться в гінекологічному стаціонарі при внутрішньовенній анестезії. Після безпосередньо аборту проводиться контрольне вискоблювання матки, щоб переконатися, що весь вміст видалено повністю, кровотеча відсутня, а сама матка зменшилася в розмірі. Тому пацієнтка має 1-2 дня перебувати в стаціонарі під наглядом лікаря.

Після аборту жінку можуть турбувати різкі болі внизу живота, обумовлені скороченнями матки, а також незначні кров'янисті виділення протягом кількох днів, які потім повинні самостійно закінчитися.

Операційне втручання - найбільш небезпечний метод як для фізичного, так і для психологічного стану жінки. Він може травмувати жіночі внутрішні органи і негативно позначитися на дітородній функції. Також велика ймовірність виникнення позаматкової вагітності, самовільних абортів, ендометріозу, безпліддя.

Наслідки переривання вагітності
Погоджуючись на переривання вагітності, жінка повинна усвідомлювати, що штучний аборт може завдати її здоров'ю непоправної шкоди, після якого можливість виносити і народити дитину в принципі зводиться до мінімуму. А тому важливо перед ухваленням рішення про переривання вагітності замислитися, можливо, доля не подарує другого шансу стати матір'ю і повноцінно реалізувати себе в цьому житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: переривання вагітності, аборт, медикаментозне переривання вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти ц

Актуальність та сучасні аспекти регулювання абортів у світі

Сімейні справи | 21:15, 25.09.2023

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти цього питання. Повідомляє сайт Наша мама.

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або п

Медичні показання для штучного переривання вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.07.2023

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або плода з матки. Ця процедура може бути виконана з різних причин, які враховують медичні показання. В ц

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих

Побічні ефекти аборту: чого очікувати

Аборт | 01:30, 07.12.2022

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих вагітностей закінчується перериванням, як і 29% усіх вагітностей (багато з них перериваються за мед

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо

До якого тижня вагітності можна робити аборт?

Аборт | 10:00, 13.06.2022

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо жінка пережила згвалтування, а тут ще й вагітність... Звісно, це гріх і ніхто не закликає позбуватис

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром,

Правила "відновлення" організму після аборту

Аборт | 07:00, 22.05.2022

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром, після медикаментозного переривання організм швидко повертається у звичний режим роботи. Але хірургі

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Абортативні таблекти: Коли їх приймати?

Аборт | 08:00, 16.03.2022

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: