Якщо у годуючої мами з'явилась алергія

Adoption
Date
  • 244 Переглядів
Алергія - доволі неприємний стан, коли ти постійно чхаєш, у тебе печуть та сльозяться очі, може бути нежить, біль у горлі, висипання і навіть субфебрильна температура. Погодьтеся, з такими симптомами доглядати маленьку дитину - не просто, а ще годувати її грудьми і, при цьому, якось боротися з симптомами, - вкрай складно.

47_5a_.jpg (24.23 Kb)


Частіше вона виникає внаслідок ослабленого імунітету і може проявляти себе по-різному (нежить, чхання, сльозотеча з очей, шкірний свербіж і так далі).

У жінок після пологів імунна система ослаблена в будь-якому випадку. Не зміцнює її також і період грудного вигодовування, адже організм жінки прагне передати разом з грудним молоком все найцінніше новонародженій дитині.

Алергічні захворювання у годуючих мам ускладнюються ще й тим, що далеко не всі лікарські препарати можна застосовувати в період лактації.

Які антигістамінні препарати при грудному вигодовуванні можна пити жінці? Виявляється, далеко не всі. Нехай навіть і основні діючі компоненти таких ліків проникають у грудне молоко у незначній кількості, їх вживання слід проводити вкрай обережно.

1. Загальні рекомендації по використанню будь-яких лікарських препаратів

Чи слід говорити про те, що застосування практично будь-яких лікарських препаратів небажано в період лактації? У будь-якому вкладиші до пігулок є окрема колонка, присвячена механізму застосування при вагітності та грудному вигодовуванні. А це означає, в першу чергу, те, що годуюча жінка, приймаючи ті чи інші таблетки, повинна звертати першочергову увагу саме на цю інформацію. Паралельно варто відзначити, що на багатьох сучасних лікарських препаратах повністю відсутня інформація про їх застосування в період вагітності і лактації. Пов'язано це, в першу чергу, з недостатньою вивченістю лікарського засобу і про його механізмі проникнення в грудне молоко.

Що приймати від алергії при грудному вигодовуванні

Тим не менше, ступінь впливу будь-якого препарату на організм новонародженої дитини визначається наступними факторами:

- Ступенем токсичності безпосередньо самого лікарського препарату.
- Кількістю діючої речовини, що надійшла в організм дитини разом з материнським молоком.
- Особливостями впливу лікарського препарату на несформовані органи новонародженої дитини.
- Період повного виведення лікарського препарату з організму немовляти (цей фактор залежить від формування печінки і нирок малюка, а також ступеню зрілості ферментних систем).
- Індивідуальної чутливості дитини до лікарського препарату і ризиком розвитку алергічних реакцій безпосередньо у новонародженого.

При прийомі антигістамінних препаратів годуюча жінка повинна чітко слідувати інструкції, не перевищувати дозу, а також уважно стежити за реакцією маленького організму. Перед застосуванням будь-яких таблеток слід проконсультуватися з лікарем.

У деяких випадках (особливо при сильній алергії у годуючої жінки) необхідно приймати досить сильні лікарські препарати, які не рекомендовані в період вагітності і лактації. В цьому випадку для лікування алергії мама повинна припинити на деякий час годування свого малюка природним способом. Але при цьому необхідно регулярно зціджувати молоко для підтримки його вироблення.

2. Антигістамінні препарати, які протипоказані годуючим мамам

Існують окремі групи ліків, які протипоказані в період вагітності та при годуванні груддю.

До них відносяться:

- Лікарі рекомендують повністю припинити грудне вигодовування до повного виведення препарату з організму жінки. Так, при вживанні лікарських засобів з цієї групи радіоактивні речовини можуть зберігатися в грудному молоці протягом двох тижнів.
- Вони можуть спровокувати передчасне статеве дозрівання у хлопчиків, а також знижують вироблення грудного молока.
- Останній навіть у малих кількостях може негативно позначитися на розвитку центральної нервової системи у немовлят.
- Особливості прийому будь-яких лікарських антигістамінних препаратів визначаються в індивідуальному порядку. Для цього необхідно звернутися до лікуючого спеціаліста. Ні в якому разі не можна приймати протиалергічні таблетки, не порадившись з лікарем.

3. Рекомендовані препарати

Що ж робити годуючим мамам, які страждають від алергії? Які ліки можна застосовувати під час лактації? До лікарських засобів, допустимих до застосування годуючим жінкам, відносяться:

Обволікаючі препарати та антациди. До цієї групи належать лікарські засоби, які нейтралізують шлункову кислотність, а також перешкоджають пошкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту. Альмагель, Фосфалюгель та інші препарати можна застосовувати при грудному вигодовуванні.

До антигістамінних препаратів, рекомендованих до застосування, належать Цетиризин, Лоратадин. Крім цього, годуючим мамам можна з обережністю використовувати Супрастин і Тавегіл. Однак ці засоби можуть викликати сонливість у малюка.
Що приймати від алергії при грудному вигодовуванні

Лікування алергії при грудному вигодовуванні має бути спрямоване на оптимізацію обмінних процесів в організмі. Це може бути направлено на очищення організму за допомогою сорбентів (наприклад, активоване вугілля) або спеціальних протиалергічних препаратів, велика частина з яких не представляє небезпеки для організму мами і немовляти.

4. Найпопулярніші антигістамінні препарати

Протиалергічні таблетки, дозволені вагітним і годуючим жінкам – це:

- Супрастин.
- Лоратадин.
- Цетиризин.

На сьогоднішній день дослідження не дозволили виявити негативного впливу на організм дитини. Проте варто відзначити, що Тавегіл і Супрастин може спровокувати помітну сонливість у малюка. Виходячи з цього, слід, що найбільш сприятливими препаратами для лікування алергії є Лоратадин та Цетиризин. Досить випити одну-дві таблетки для усунення перших ознак алергічної реакції.

Що приймати від алергії при грудному вигодовуванні

Останній ефективний для лікування алергічної астми і риніту, свербіжу та дерматиту. Лікарський засіб полегшує симптоми алергічного кон'юнктивіту, а також усуває сльозоточивість очей. На момент прийому лікарського препарату годуючій мамі бажано припинити грудне вигодовування, але не припиняти його повністю. Зціджувати молоко краще для відновлення його вироблення.

На сьогоднішній день більшу популярність набуває лікування алергії за допомогою гомеопатичних засобів. Такий метод має одну особливість – він абсолютно безпечний для здоров'я малюка і не вимагає припинення лактації навіть на невеликий проміжок часу. Гомеопатичні препарати – це унікальні засоби, основними діючими компонентами яких є натуральні трави, камені й мінерали. Однак слід пам'ятати про те, що в даний час збільшилася кількість шарлатанів, які прагнуть заробити легкі гроші. Тому лікування алергії за допомогою гомеопатичних засобів необхідно проводити тільки під чуйним наглядом лікаря-гомеопата.

Для того, щоб зберегти якість і цінність грудного молока, слід з обережністю використовувати навіть самі безпечні лікарські препарати проти алергії. Бачити менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: алергія, алергія при грудному вигодовування, алергія при гв


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Наявність дитини з серйозною алергією перетворює повсякденне харчування на набагато більшу справу. Коли ви готуєте для дитини вдома, ви можете перекон

Як безпечно харчуватися в закладах, якщо у вашої дитини алергія на арахіс

Алергія | 08:30, 23.07.2022

Наявність дитини з серйозною алергією перетворює повсякденне харчування на набагато більшу справу. Коли ви готуєте для дитини вдома, ви можете переконатися, що кожен інгредієнт, який ви використовуєте, не містить арахісу. Але харчування поза домом за

Отримання ячменю час від часу є незначною незручністю. Але постійне загострення хвороби може бути ознакою того, що у вас є основне захворювання.

Постійно отримуєте ячмінь на оці? Ось що ваше тіло намагається вам сказати

Хвороби | 23:00, 13.07.2022

Отримання ячменю час від часу є незначною незручністю. Але постійне загострення хвороби може бути ознакою того, що у вас є основне захворювання.

Кокос - не горіх, це частина сімейства пальмових дерев, але згідно з останніми дослідженнями, люди з алергією на горіхи можуть мати алергічну реакцію

Чи можна їсти кокоси, якщо є алергія на горіхи?

Алергія | 17:00, 30.06.2022

Кокос - не горіх, це частина сімейства пальмових дерев, але згідно з останніми дослідженнями, люди з алергією на горіхи можуть мати алергічну реакцію на продукти, що містять кокоси. Алергічні реакції на горіхи викликані білками, що містяться в конкре

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Чи може підніматись температура в дитини при алергії?

Алергія | 10:00, 27.06.2022

В першу чергу, температура може супроводжувати алергію на укус комахи.

Здавалося б, це доволі поширене явище (укуси комарів влітку) ообливо не заважає жити: ну так, є набряк, свербіж, але завтра цього вже не буде. Але так

Якщо у дитини алергя на укуси комарів

Алергія | 07:00, 18.06.2022

Здавалося б, це доволі поширене явище (укуси комарів влітку) ообливо не заважає жити: ну так, є набряк, свербіж, але завтра цього вже не буде. Але так лише у тих, хто не знає, що таке алергія на укуси. Тому алергікам, особливо дітям, потрібно бути об

Алергія - доволі неприємний стан, коли ти постійно чхаєш, у тебе печуть та сльозяться очі, може бути нежить, біль у горлі, висипання і навіть субфебри

Якщо у годуючої мами з'явилась алергія

Алергія | 08:00, 16.06.2022

Алергія - доволі неприємний стан, коли ти постійно чхаєш, у тебе печуть та сльозяться очі, може бути нежить, біль у горлі, висипання і навіть субфебрильна температура. Погодьтеся, з такими симптомами доглядати маленьку дитину - не просто, а ще годува

Спочатку може здатися, що це якийсь злий жарт. Але ні, таке і справді може трапитися. Які для цього передумови і що робити, коли це трапилось?

А таке буває? Алергія на секс: що робити у такому випадку?

Алергія | 08:00, 14.06.2022

Спочатку може здатися, що це якийсь злий жарт. Але ні, таке і справді може трапитися. Які для цього передумови і що робити, коли це трапилось?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: