Чи правда, що акцини COVID-19 викликають безпліддя - пояснення лікарів

Adoption
Date
  • 671 Переглядів
Суспільством поширюється хибна думка, що начебто після вакцинації проти COVID-19 імунна система організму може атакувати синцитин-1, ключовий білок, необхідний для формування плаценти, і призвести до викидня. Існує також твердження, що білок-спайк вірусу COVID-19 та синцитин-1 настільки схожі, що імунна система може помилково прийняти одне за інше.

3884_6.jpg (24.26 Kb)

Це твердження було перевірено в нещодавньому дослідженні, яке не показало імунної перехресної реакції між протеїном-шипом та синцитином-1, що спростувало твердження. Таким чином, незважаючи на побоювання та дезінформацію, згідно із ВООЗ, немає жодних даних, які б свідчили про те, що вакцинація від COVID-19 впливає на фертильність. А тому немає необхідності уникати вагітності після щеплення.

Пояснення лікарів

Пояснюючи, чому твердження про, мовляв, настання безпліддя після вакцинації неможливе, акушерка-гінекологиня Світлана Соломенко зауважила, що фейки щодо вакцинації і впливу на репродуктивну систему поширюють про різні вакцини, не лише проти коронавірусу. Лікарка наголосила, що вакцинація не впливає в жодному випадку на репродуктивну функцію.

"Сама вакцинація не впливає в жодному випадку на репродуктивну функцію. Сама структура вакцини, її будова, і потім робота в організмі, пов’язана лише з імунною системою і жодним чином не впливає на гормональний стан і на статеву функцію. Вона лише сприяє утворенню імунної відповіді на цей вірус", - пояснила акушерка-гінекологиня.

Крім того, акушерка-гінекологиня, кандидатка медичних наук Янюта Саар Мустафаївна для ТСН.ua нагадала, що незважаючи на чималу кількість фейків, їх вже спростовано і доведено, що вакцинація жодним чином не впливає на вагітність і виношування вагітності.

"Дійсно, на сьогодні існує дуже багато міфів про вакцинацію проти коронавірусу. І один із найпопулярніших – вплив вакцинації на можливість завагітніти і виношувати дитину. Але сьогодні цю гіпотезу вже спростовано і доведено, що вакцинація жодним чином не впливає на вагітність і виношування вагітності", - сказала вона.

Своєю чергою, головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін наголосив, що вагітність - це той стан, у якому вакцинація є показаною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцинація, щеплення від коронавірусу, вакцинація і безпліддя, безпліддя, вакцина викликає безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається к

5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Плануємо дитину | 10:00, 16.05.2023

За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валері

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоро

Як не допустити чоловіче безпліддя ще з дитячого віку?

Безпліддя | 05:00, 26.04.2023

Статистика говорить про те, що в 14% пар в Україні не виходить завести дитину без допомоги медицини. Майже в половині випадків причина цього — у здоров’ї чоловіка. Що впливає на чоловіче безпліддя? Які обстеження потрібно пройти, щоб встановити діагн

Вітаміни і добавки, які допоможуть при чоловічому безплідді

Безпліддя | 12:00, 13.04.2023

"Чоловічі пренатальні вітаміни, також відомі як добавки для чоловічої фертильності, можуть допомогти поліпшити кількість сперматозоїдів", - говорить Хуан Альварес, доктор медицини, репродуктивний ендокринолог в Центрах фертильності Іллінойсу.

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту мо

Вчені заявили, що виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 07:00, 23.12.2022

Українські науковці заявили, що виявили новий ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Про це повідомили науковці Інституту молекулярної біології і генетики на сторінці у Facebook. Вони вважають, що мутації гену DCL3 (STARD8)

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зача

Користь вітаміну Е при безплідді

Безпліддя | 19:00, 22.11.2022

Кілька мільйонів людей страждають від безпліддя. Воно може виникнути з багатьох причин, але певні поживні речовини можуть збільшити ваші шанси на зачаття. Вітамін Е є однією з таких поживних речовин.

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони

Яка частина безпліддя є генетичною проблемою?

Безпліддя | 01:30, 10.09.2022

Безпліддя означає неможливість завагітніти після 1 року або більше спроб або 6 місяців спроб, якщо вам більше 35 років. Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що за оцінками, безпліддя впливає на 15% пар репродуктивного віку в усьому світі.Проб

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: