Чи правда, що акцини COVID-19 викликають безпліддя - пояснення лікарів

Adoption
Date
  • 885 Переглядів
Суспільством поширюється хибна думка, що начебто після вакцинації проти COVID-19 імунна система організму може атакувати синцитин-1, ключовий білок, необхідний для формування плаценти, і призвести до викидня. Існує також твердження, що білок-спайк вірусу COVID-19 та синцитин-1 настільки схожі, що імунна система може помилково прийняти одне за інше.

3884_6.jpg (24.26 Kb)

Це твердження було перевірено в нещодавньому дослідженні, яке не показало імунної перехресної реакції між протеїном-шипом та синцитином-1, що спростувало твердження. Таким чином, незважаючи на побоювання та дезінформацію, згідно із ВООЗ, немає жодних даних, які б свідчили про те, що вакцинація від COVID-19 впливає на фертильність. А тому немає необхідності уникати вагітності після щеплення.

Пояснення лікарів

Пояснюючи, чому твердження про, мовляв, настання безпліддя після вакцинації неможливе, акушерка-гінекологиня Світлана Соломенко зауважила, що фейки щодо вакцинації і впливу на репродуктивну систему поширюють про різні вакцини, не лише проти коронавірусу. Лікарка наголосила, що вакцинація не впливає в жодному випадку на репродуктивну функцію.

"Сама вакцинація не впливає в жодному випадку на репродуктивну функцію. Сама структура вакцини, її будова, і потім робота в організмі, пов’язана лише з імунною системою і жодним чином не впливає на гормональний стан і на статеву функцію. Вона лише сприяє утворенню імунної відповіді на цей вірус", - пояснила акушерка-гінекологиня.

Крім того, акушерка-гінекологиня, кандидатка медичних наук Янюта Саар Мустафаївна для ТСН.ua нагадала, що незважаючи на чималу кількість фейків, їх вже спростовано і доведено, що вакцинація жодним чином не впливає на вагітність і виношування вагітності.

"Дійсно, на сьогодні існує дуже багато міфів про вакцинацію проти коронавірусу. І один із найпопулярніших – вплив вакцинації на можливість завагітніти і виношувати дитину. Але сьогодні цю гіпотезу вже спростовано і доведено, що вакцинація жодним чином не впливає на вагітність і виношування вагітності", - сказала вона.

Своєю чергою, головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін наголосив, що вагітність - це той стан, у якому вакцинація є показаною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцинація, щеплення від коронавірусу, вакцинація і безпліддя, безпліддя, вакцина викликає безпліддя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Чоловіче безпліддя: причини і як вилікувати?

Безпліддя | 12:10, 18.04.2024

Безпліддя - це не вирок і багато пар змогли вилікувати його і зачати дитинку. Про те, що робити, коли ви почули про чоловіче безпліддя, читайте далі.

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

4 продукти, які призводять до безпліддя

Безпліддя | 01:20, 29.03.2024

Численні дослідження показують, що певні продукти можуть спричинити безпліддя і у чоловіків, і у жінок. Постарайтеся їсти таку їжу якомога рідше.

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє

Лікарі надали поради як лікувати беспліддя

Вагітність та пологи | 17:07, 26.09.2023

Провідні фахівці з репродуктивної медицини надали важливі поради щодо лікування беспліддя, що становить серйозну проблему для багатьох пар. Повідомляє сайт Наша мама.

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідж

У 90% жінок знайшли хімікат, який викликає рак і безпліддя

Безпліддя | 21:10, 22.09.2023

Нещодавні дослідження виявили, що бісфенол-А (ВРА), здатний порушувати гормональний баланс в організмі людини, було виявлено у 90% європейців. Дослідження було проведено на основі аналізу зразків сечі, зібраних у громадян Європейського союзу. У дослі

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми мож

Зайва вага у дитячому віці може викликати безпліддя у чоловіків

Безпліддя | 07:00, 15.07.2023

Нове дослідження показало, що надмірна вага або ожиріння у хлопчиків пов'язане з меншим розміром яєчок у період пубертату. Це відхилення від норми може зберігатися і в дорослому віці та призводити до нездатності зачати дитину.

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: