Як підготувати руку дитини до письма?

Adoption
Date
  • 1933 Переглядів
Як підготувати дитячу руку до письма: готуємося до школи в ранньому дитинстві

Якщо ви думаєте, що підготовка дитячої руки до навику письма починається за рік до першого класу, то поспішаємо вас розчарувати. Готувати м'язи руки потрібно ще в ранньому дитинстві.

1275_pismo_ditini.jpg (27.18 Kb)

Які вправи потрібно робити дитині?

Для дорослих письмо - легке завдання. Але для дитини виводити палички і гачечки - важка праця.

Коли починати?

Починати готувати до написання текстів потрібно тоді, коли ледь дитина починає хапати предмети. Всі маніпуляції з іграшками розвивають м'язи кисті руки і готують її до майбутнього письма.

Дуже важливо розвивати дрібну моторику. Це починають робити ще в дитинстві з допомогою масажу пальців, пальчикових ігор.

Після року пропонуйте малюкові ліпити з пластиліну, глини, тіста - це один з кращих "тренажерів" руки. Також вчіть його малювати пальчиковими фарбами.

Хороший спосіб розвитку м'язів руки - відщипування паперу. Запропонуйте дитині відщипувати шматочки паперу і скачувати їх у кульки або трубочки.

Пальці рук добре розвивають нанизування намистин на нитку, перебирання крупи, застібання і розстібання гудзиків, ігри з прищіпками, вирізання з паперу.

Досить непоганий тренажер для рук - невеликий конструктор, граючи з ним також потрібно проробляти зусилля, щоб знімати і одягати дрібні деталі. Однак перед тим, як давати дитині маленький конструктор, пропонуйте грати з великим.

У ранньому дитинстві вживають для розвитку письма розмальовки. Приблизно з трьох-чотирьох років дитині потрібно їх пропонувати. Розмальовки допомагають не тільки розвинути м'язи руки, але і визначити межі малювання. Врахуйте, що дитина спочатку буде виходити за лінії або недовго тримати олівець правильно, не сваріть - дитині дуже важко це робити. Для малювання краще використовувати олівці, а не фломастери.

Коли рука дитини зміцніла, пропонують обводити фігури - це наступний етап підготовки. Спочатку обводять легкі фігури - коло, овал, квадрат і т.д. У міру оволодіння навичкою, фігури ускладнюються і поступово перетворюються в літери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ранній розвиток, подготовка, до школи, дошкільнята, лист від руки, як підготувати руку дитини, заняття з письма, підготовка руки, як навчити дитину писати, вправи, олівці, малюнки, обводити, фігури, легкі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Для того, щоб дозволити дитині вирости гармонійною, самодостатньою людиною, не можна робити ці речі за своїх дітей.

Чого категорично не можна робити за дітей?

Сімейні справи | 01:20, 04.03.2024

Для того, щоб дозволити дитині вирости гармонійною, самодостатньою людиною, не можна робити ці речі за своїх дітей.


Вибрати ім'я для дитини — дуже відповідальна задача для батьків. Хтось вибирає модне ім'я, хтось — рідкісне, а хтось називає малюка в честь бабусі або

Чому не можна називати дитину на честь родичів?

Дитина | 12:10, 03.03.2024

Вибрати ім'я для дитини — дуже відповідальна задача для батьків. Хтось вибирає модне ім'я, хтось — рідкісне, а хтось називає малюка в честь бабусі або іншого родича. Чому цього робити не варто?

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про

Не можна цілувати дітей в губи - психологи

Сімейні справи | 09:30, 03.03.2024

Спираючись на теорії дитячого психолога Шарлотти Резник та деяких інших фахівців, ця стаття, опублікована Vida Madre, закликає батьків задуматися про те, як має проявлятися вираз любові до своїх дітей.

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Характер дітей формують бактерії в кишечнику – науковці

Дитина | 08:30, 03.03.2024

Канадські вчені визначили, що характер у дітей формується під впливом кишкових бактерій.

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперерв

Ось чому ніколи не можна лоскотати маленьких дітей

Дитина | 07:40, 03.03.2024

Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним.

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все з

Як люблячі бабусі прищеплюють внукам погані звички?

Сімейні справи | 06:20, 03.03.2024

Найчастіший камінь спотикання — харчування дитини. Бабусі, що діють зі своїх найкращих спонукань, закривають очі на вимоги матерів і намагаються все зробити по-своєму. До чого це призводить, описали експерти.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: