Що робити, коли дитина часто хворіє?

Adoption
Date
  • 373 Переглядів
Як часто має хворіти дитина на гострі респіраторні захворювання, щоб отримати такий діагноз? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 8 ГРВІ на рік для дитини, яка відвідує дитячий колектив, — це нормально. Відповідно, діагноз "дитина, що часто хворіє" може отримати дитина, яка застуджується більш ніж 8 разів на рік, тобто практично щомісяця хворіє. Хоча сам доктор комаровський говорить, що якщо дитина хворіє раз на місяць, але без ускладнень і лікування антибіотиками, - це вважається нормою.

0752_7.jpeg (24.15 Kb)

Що робити, щоб дитина менше хворіла? Насамперед дотримуватись елементарних правил профілактики. Дитина має знати, що потрібно мити ретельно руки, не лазити брудними руками в ніс, рот, не терти ними очі. Важливо, щоб у неї були щоденні прогулянки, достатнє фізичне навантаження та гарне харчування. Але що ще можна зробити, окрім підтримки здорового способу життя?

Давай на сніданок білкові продукти
Часто діти вранці не хочуть снідати вдома. У садочку теж можуть відмовлятися від їжі, тому сидять майже цілий день голодні. Це впливає не тільки на роботу їхнього шлунково-кишкового тракту, на загальне самопочуття, а й на імунітет. Адже, за словами дієтолога Оксани Скиталінської, ми дійсно певною мірою те, що ми їмо. Білки нашого організму, у тому числі імунної системи, будуються з білків, які ми вживаємо. Клітини складаються з жирів, які ми їмо. Наприклад, корисні жири, отримані з горіхів, насіння, оливкової олії, вбудовуються в оболонки клітин, і вони стають непроникними для вірусів.

Тому намагайся організувати режим дня так, щоб дитина могла вранці з'їсти повноцінний сніданок. Відразу після пробудження важко впхнути в людину котлету або омлет. Цього і не треба робити, адже травна система ще не зовсім "прокинулася". Після пробудження має пройти десь пів години, щоб дитина могла нормально поїсти.

Дієтолог Борис Скачко навів ще один аргумент на користь того, щоб їсти на сніданок білкові продукти. За його словами, багато вірусів, у тому числі коронавірус, гинуть при pH менше ніж 3. Такий pH від 0,9 до 2,5 з'являється при нормальній секреції шлункового соку на білкову їжу.

Коли в шлунку лежатиме м'ясо, вироблятиметься соляна кислота. Потрапивши туди, вірус просто загине. Цей прийом, за словами доктора Скачка, використали ще земські лікарі під час спалахів холери. Її збудник також гинув у кислому середовищі. Тому лікар, коли йшов до такого хворого, обов'язково з'їдав шматок м'яса.

Обережно з антибіотиками
"Дитина сильно кашляє? Потрібно дати їй антибіотики, щоб не було пневмонії", — на жаль, у головах багатьох батьків існує такий небезпечний стереотип. Тому буває так, що за час простудного сезону дитина проходить кілька курсів антибіотикотерапії.

Мало того, що при такому підході може розвинутися несприйнятливість до антибіотиків, тобто вони можуть просто не діяти. Так ще й "вбивається" мікрофлора кишечника, а від його стану теж залежить робота імунітету. Адже наш кишечник має власну імунну систему, на яку припадає 70—80% імунної системи всього організму.

Не збивай одразу температуру
Багато мам, побачивши, що стовпчик термометра повзе вище за нормальні 36,6 градуса, відразу ж дають дитині жарознижувальні засоби. А цього не варто робити, запевняє педіатр Євген Комаровський, який неодноразово розповідав про те, як правильно збивати температуру у дітей. За його словами, саме підвищення температури мобілізує імунну систему, тому організм починає виробляти спеціальні речовини, які борються з інфекцією. Таким чином, збиваючи температуру, ми вставляємо палки в колеса нашому імунітету. У результаті хвороба може протікати набагато довше і можуть розвинутись ускладнення. Так починають дитину "заліковувати".

Вилікуй дитині зуби
Часто батьки не звертають уваги на дитячий карієс. Мовляв, нічого страшного — це молочні зуби. Насправді це неправильний підхід, який впливає не тільки на стан зубів, але і на роботу імунітету. Тому що карієс — це осередок хронічної інфекції, а будь-яка "хроніка" забирає сили у нашого імунітету. Ось чому діти з поганими зубами частіше хворіють, ніж їхні однолітки.

Виведи у неї глисти
Паразити теж серйозно пригнічують нашу імунну систему. Тому, якщо дитина часто хворіє, майже напевно має глистів. Про це говорять у тому числі часті шлунково-кишкові розлади, постійні висипання на шкірі незрозумілого походження, скарги на регулярні болі в животі, безпричинний кашель, особливо ночами.

Не поспішай вести до школи чи садка одразу після одужання
Важливо дати організму хоч трохи зміцніти, особливо якщо дитина хворіла важко. Дай їй побути вдома хоча б пару додаткових днів, не благай лікаря швидше закрити лікарняний.

Річ у тім, що дитина могла хворіти, наприклад, на вірус грипу. А після хвороби прийде до дитячого колективу, в якому зараз "гуляє" інший вірус. Імунній системі після хвороби буде важко його знешкодити, так дитина може знову швидко захворіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина часто хворіє


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дит

Чи є нежить протипоказанням для відвідування садочка чи школи? Пояснює МОЗ

Дитина | 08:00, 04.02.2023

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання. Якщо дитина вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці,

Чому діти скаржаться на біль в ногах?

Дитина | 12:00, 03.02.2023

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці, литці). Явище виникає саме в стані спокою малюка, і попередньо дитина могла довго гуляти.

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе ї

Поради щодо фізичної активності для дітей 5-11 років

Дитина | 00:30, 02.02.2023

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе їм бути здоровими!

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди оде

Заходи, які ви можете зробити після сексуального насильства

Консультації | 23:00, 01.02.2023

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди одержувача.

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Найпопулярніші страхи дітей

Дитина | 12:00, 01.02.2023

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є ч

Сон з батьками: це добре чи погано?

Сімейні справи | 10:00, 01.02.2023

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріори

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: