Чому діти обманюють в школі?

Adoption
Date
  • 183 Переглядів
У деяких дітей звичка обманювати або красти свідчить про суттєві психологічні проблеми, але здебільшого така неправильна модель поведінки піддається виправленню. Вказані звички переважають у хлопчиків, ніж у дівчаток, і найбільш поширені у віці 5–8 років. Якщо ви спіймали дитину на брехні або крадіжці, важливо враховувати її вік і період розвитку.

19_2.jpg (50.78 Kb)

Діти у віці до 3-х років ніколи спеціально не брешуть і не крадуть – вони можуть експериментувати зі словами й цікавими фактами, які бачать навколо. На порозі 6–7 років дитина починає розуміти, що брехня та злодійкуватість – це неправильно з моральної точки зору. Розгляньмо способи виправити таку поведінку дитини.

Покажіть позитивний приклад

Це дуже важливо. Ви не досконалі, тому не можете очікувати, що досконалими будуть ваші діти. У віці 5-ти років діти вже помічають кожну деталь у поведінці своїх батьків. Чи завжди ви дієте чесно? Звертайте увагу на моральні норми, яких навчаєте ваших дітей. Якщо ваші слова відповідають діям, повчання вже не знадобляться.

Не дивіться на звички дитини крізь пальці

Коли дитина почне обманювати, ви обов'язково чутимете скарги вчителів, керівників школи та інших дітей. Погані звички дитини не можна буде приховувати довго. Не дивіться на них крізь пальці й не робіть вигляду, ніби нічого не сталося. Поговоріть із дитиною. Не застосовуйте насильства або грубощів у ставленні до неї, бо це тільки погіршить ситуацію. Виявіть терпіння і просто запитайте дитину про причину її вчинку. Вислухайте її і поясніть, чому така поведінка неприйнятна.

Поясніть дитині життєві правила

Переконайтеся, що ви не завдаєте дитині зайвого стресу, бо зайві хвилювання можуть зробити її ще більш імпульсивною та схильною до обману. Соціум нав'язує дитині атмосферу конкуренції, але батьки повинні пояснити їй, що досягнення успіху – це ще не головне. У житті необхідно бути чесним і працьовитим. Зусилля та щирість завжди будуть винагороджені.

Зменшіть ваші очікування

Дитина стає схильною до брехні, коли батьки ставлять їй занадто високі вимоги. Порівняння, суперництво й конкуренція з однокласниками сприяють цьому. Коли дитина зрозуміє, що чесність важливіша за перемогу будь-якою ціною, вона позбудеться шкідливих звичок і буде намагатися стати кращою.

Розвивайте в дитини корисні звички

Найкращий спосіб позбавити дитину шкідливих звичок – відволікти її. Дитина може бути занадто мала, щоб зрозуміти логічні або абстрактні міркування й повчання. У такому разі необхідно спрямувати її увагу на конструктивні заняття: колекціонування марок, вирощування кімнатних рослин, різні види творчості. Усе це змусить дитину почуватися добре, знайти собі нові хобі й набути нові навички. Це може позбавити її звички брехати.

Є багато ситуацій, що підштовхують дитину до брехні або крадіжок. Якщо наведені вище методи не допоможуть виправити її поведінку, необхідно проконсультуватися з психологом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти обманюють в школі


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці,

Чому діти скаржаться на біль в ногах?

Дитина | 12:00, 03.02.2023

Батьки можуть пригадати таку ситуацію: дитина з криком прокидається і скаржиться на біль в різних частинах ноги (в стегні, підколінній ямці, гомілці, литці). Явище виникає саме в стані спокою малюка, і попередньо дитина могла довго гуляти.

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе ї

Поради щодо фізичної активності для дітей 5-11 років

Дитина | 00:30, 02.02.2023

Допоможіть чвоїм дітям отримати задоволення від здорового способу життя! Одна година фізичної активності щодня: вдома, у школі, під час гри допоможе їм бути здоровими!

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди оде

Заходи, які ви можете зробити після сексуального насильства

Консультації | 23:00, 01.02.2023

Сексуальне насильство – це будь-який тип сексуального контакту або поведінки (фізичної, словесної чи візуальної), які відбуваються без явної згоди одержувача.

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Найпопулярніші страхи дітей

Дитина | 12:00, 01.02.2023

Страхи, народжені в дитинстві, – найстійкіші. Як із ними боротися?

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є ч

Сон з батьками: це добре чи погано?

Сімейні справи | 10:00, 01.02.2023

Чимало суперечок у сім’ї викликає питання, де спати малюку. Щодо цього не можуть дійти одностайного висновку ні психологи, ні педіатри, ні батьки. Є чимало аргументів за і проти сну малечі разом із батьками. Кожній сім’ї варто вибрати для себе пріори

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати

Що можна їсти дитині, якщо в неї діарея?

Дитина | 08:00, 01.02.2023

Перш за все варто знати, що годувати дитину насильно не потрібно – її апетит є природним регулятором харчування. Категорично не рекомендується давати маленьким дітям у період хвороби новий вид їжі.

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось н

Чому дитина вас не слухає?

Сімейні справи | 07:00, 01.02.2023

Цікавість. («А що буде, якщо не послухаю?»)Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось на зло або всупереч. Наприклад, якщо батьки просять дитину прибрати іграшки, вона часом навмисно ігно

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: