Ось чому так важливо обіймати свою дитину щодня

Adoption
Date
  • 155 Переглядів
Є, як мінімум, 10 причин обіймати дитину частіше.

79_4.jpg (40.92 Kb)

Обійми покращують поведінку

Одна з базових потреб дитини — почуватися захищеною. Якщо цього почуття немає, страждає усе: і емоційна сфера, і поведінка, і навіть фізичне здоров'я. Малюк стає примхливим, він ніби не в змозі впоратися зі своїми емоціями, легко впадає в істерики, боїться чужих людей і усього нового. І навіть здорова дитяча цікавість кудись зникає: занадто страшно, щоб досліджувати світ.

Обійми допомагають дитині стати розумнішою

Дотики необхідні малюкові для нормального розвитку. Тактильний контакт — це сенсорна стимуляція, яка допомагає правильному розвитку мозку. Вчені з'ясували це, коли проводили дослідження у країнах Східної Європи, з'ясовуючи, якими виростають вихованці дитячих будинків. Виявилося, що до немовлят там доторкаються вкрай рідко. Малюки проводять у своїх ліжечках до 22-23 годин на добу, годують їх, закріплюючи пляшечки у спеціальних пристосуваннях, а догляд максимально рутинний з мінімумом дотиків. Ці діти згодом часто зіштовхувалися з безліччю проблем, включаючи порушення розумового розвитку і розвитку рухових навичок.

Обійми допомагають малюкові зростати


Лікарі виявили, що коли діти позбавлені тактильних контактів, вони у буквальному сенсі гірше ростуть. Явище, коли малюк припиняє зростати, попри нормальне повноцінне харчування, отримало назву "нездатність процвітати" або "відмова від зростання". У дитини немає ніяких хвороб, але вона чомусь не росте. А усе тому, що їй не вистачає дотиків, фізичного контакту, які викликали б викид окситоцину, гормону любові. Дуже важлива функція цього гормону — стимуляція росту.

Обійми покращують імунітет

Емоційний заряд у поєднанні з фізичним контактом з улюбленою людиною стимулює вилочкову залозу, яка регулює рівень лейкоцитів у організмі. А лейкоцити, білі кров'яні тільця, саме покликані боротися з різними інфекціями. Крім того, обійми знижують стрес. А стрес — один з головних факторів, що підривають імунітет.

Це найкращий спосіб зупинити істерику

І взагалі зробити істерики рідшими. Річ у тім, що області мозку, відповідальні за регулювання емоцій, дозрівають у дитини не одразу, але тим швидше, чим частіше малюка обіймають. Деякі батьки вважають, що обійняти дитину — означає, дати позитивне підкріплення, схвалити істерику. Але це не так. Насправді обійми дають малюкові зрозуміти, що він у безпеці, що ви його любите, незважаючи ні на що, і водночас заспокоюють.

Обійми підвищують самооцінку

Безумовні любов і турбота батьків дають дитині міцну основу, на якій будується її впевненість у собі. А завдяки цьому малюк охочіше пробує нове, позитивніше дивиться на світ. І навіть перехідний вік у дитини мине легше: вона знає, що ви її любите, цінуєте, їй не потрібно нічого вам доводити. Батьки стають для дитини домівкою, куди вона завжди може повернутися, якщо ззовні їй загрожує небезпека. Крім того, розвивається емоційна стійкість малюка — це допомагає у майбутньому легше долати конфлікти або зовсім їх уникати.

Обійми вчать дитину довіри

Обіймаючи малюка, ви даєте йому зрозуміти, що розумієте його почуття. Особливо це важливо для дитини у тому віці, коли вона ще не розуміє, що з нею відбувається. Тим більше не може свої переживання висловити. У обіймах мами вона розслабляється, розуміє, що усе гаразд, а те, що її хвилює, треба просто пережити. А якщо щось все ж таки турбує, мама обов'язково допоможе. До того ж діти вчаться розуміти, що обійми — це приємно. Одного разу малюк підійде до вас і обійме, коли вам це потрібно буде більше, ніж йому.

Обійми роблять дитину щасливішою

Просто тому, що мама поруч. Але ця короткострокова дія є й довгостроковою. Обійми допомагають дітям розвивати власні психологічні ресурси — оптимізм, почуття власної гідності, незалежність, впевненість у собі. Вони вчаться орієнтуватися і спиратися на себе — а такі люди завжди найщасливіші.

Обійми потрібні просто тому, що ви любите свого малюка

І це найголовніша причина — що може бути приємнішим, ніж обійняти свого малюка?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: обіймати дитину


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворюва

Ніколи не робіть цього дітям! Прогрівати ніс при нежитю небезпечно

Хвороби | 06:20, 17.04.2024

Зараз цей метод вже значно менш поширений серед народних методів лікуваня нежитю, а за часів молодості наших бабусь практикувалось лікування захворювань носа за допомогою гріття. І для цього не рідко використовували теплі варені яйця або теплі компре

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на

Скоро літо: як уникнути утоплення дитини?

Дитина | 06:20, 15.04.2024

Під час відпочинку з дитиною біля водойми чи озера, моря, не залишайте дитину саму ні на хвилину і не заспокоюйте ебе тим, що дитина вміє триматися на воді. Статистика показує, що 47% дітей у віці 10−17 років, які потонули, вміли плавати.

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не з

Як власноруч виготовити дезодорант для дітей власними руками?

Дитина | 08:30, 14.04.2024

Дитина стала вже достатньо дорослою і виникла потреба користуватися дезодорантом, але ви не впевнені в тому, що ті, які продаються в мас-маркеті, не зашкодять здоров'ю сина чи дочки? У нас є вирішення для такої проблеми.

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: