Захоплення динозаврами може вказувати на високий рівень інтелекту дитини

Adoption
Date
  • 82 Переглядів
Великі знання дітей про динозаврів засновані на психологічному феномені під назвою «інтенсивні інтереси», який характеризується сильною мотивацією до певної теми. Майже третина дітей, як відомо, розвинули цей інтенсивний інтерес у якусь мить протягом усього свого дитинства у віці від 2 до 6 років.

5822_14.jpeg (41.23 Kb)

У деяких випадках, в той час, як більшість дітей можуть вирости з цього, деякі продовжують проявляти цей інтерес на більш пізніх етапах дитинства, а також у дорослому житті. Хоча не всі діти одержимі динозаврами, деякі з них можуть назвати численні зірки на небі або різні види птахів. Зрештою, незалежно від об'єкта їхньої пристрасті, зусилля, які вони докладають, щоб дізнатися про цю пристрасть — це те, що має значення.

Тому, коли дитина захоплена динозаврами, це змушує її шукати більше інформації про них, тим самим покращуючи свої знання і концентрацію уваги. Ось чому вони можуть запам'ятовувати назви різних динозаврів, а іноді і складні наукові назви, які навіть дорослі насилу вимовляють.

Дослідження інтенсивних інтересів у дітей

В університетах Індіани та Вісконсіна було проведено дослідження, яке довело, що інтенсивні інтереси дуже корисні для інтелектуального розвитку дітей. У дослідженні взяло участь 215 дітей (90 дівчаток і 125 хлопчиків) у віці від 4 до 4,6 років. Воно проводилося шляхом попереднього опитування батьків дітей, що конкретно цікавить їх дитину. Потім дослідники спостерігали, як дитина взаємодіяла з тим, що її цікавило протягом двох років.

Протягом цих двох років батьки тримали дослідників в курсі ігрових інтересів та інших видів діяльності своєї дитини за допомогою 13 разів на два місяці інтерв'ю. Батькам було запропоновано повідомити, скільки вільного ігрового часу відводиться їх дитині і що її подобається в цей час.

Дослідники також запитували батьків, чи був інтерес їхньої дитини дуже зосередженим, що характеризувалося тривалою кількістю часу (один місяць), який вони проводили з цим інтересом. Вони також запитували, чи постійно змінюється діяльність їхньої дитини і чи часто змінюються її інтереси.

У дослідженні також було сказано, що якщо інтерес дитини описувався як сфокусований, батькам було запропоновано визначити конкретну тему або область гри (яка потім кодувалася як індивідуальний інтерес).

Нарешті, коли дослідження було завершено, результати показали, що діти з сфокусованими інтересами можуть викликати збільшення знань і наполегливості, підвищену увагу і більш глибокі рівні розумової обробки у дітей.

Як інтенсивні інтереси про динозаврів допомагають розвитку дітей

Те, як деякі діти вивчають об'єкт свого інтересу, у даному разі динозавра, збільшує їх знання, тому що в них є бажання дізнатися про нього більше. Це може поліпшити їх концентрацію уваги і підвищити їх навички складного мислення. Було також доведено, що їх лінгвістичні здібності також поліпшуються, і вони здатні розвивати навички більш високого розуміння.

Дослідження також пояснює, що цей інтерес є способом підготувати їх до життя. Те, як вони взаємодіють зі своїми динозаврами, допомагає їм орієнтуватися в нових ситуаціях і проблемах, з якими вони стикаються протягом усього свого життя, задаючи питання, на які їм потрібно знайти відповідь. Ці інтенсивні інтереси дають їм можливість змінити свої погляди, знайти нові способи робити речі, створювати відносини і, найголовніше, навчитися бути незалежними.

Тому, заохочуючи інтерес дитини до динозаврів, батьки насправді допомагають її стати розумнішою і самостійнішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина любить динозаврів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: