Ось чому ніколи не можна лоскотати маленьких дітей

Adoption
Date
  • 394 Переглядів
Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним.

8103_3.jpg (45.45 Kb)

Лоскочуть зазвичай чутливі частини тіла (наприклад, пахви, талію, підошви). Однак реакція сміху не означає, що люди, яких лоскочуть, задоволені. Опитування показало, що лише 32% респондентів заявили, що їм сподобалося, коли їх лоскотали, 32% було все одно, а 36% сказали, що їм не подобається, коли їх лоскочуть.

Але багато дорослих як і раніше лоскочуть дітей, граючи з ними. Ця дія здається нешкідливою, але, на думку вчених, лоскіт може зашкодити дітям.

Ось чому ви не повинні лоскотати дітей:

- Навіть якщо діти сміються, це не означає, що лоскіт їм подобається
- Майже всі будуть сміятися, коли їх лоскочуть, але проблема в тому, що діти все одно будуть це робити, навіть якщо вони ненавидять лоскіт. Діти, особливо гіперактивні, не можуть перестати сміятися, коли їх лоскочуть. Цей рефлексивний сміх дає батькам ілюзію, що дитина задоволена.
- У дослідженні, проведеному в Каліфорнійському університеті в 1997 році, вчені виявили, що лоскіт не створює такого ж почуття щастя, як коли хтось сміється над смішним жартом. Лоскіт створює тільки ілюзію сміху щастя.

Діти не можуть сказати вам, щоб ви зупинилися

Є величезна різниця між любов'ю та утриманням дитини для того, щоб лоскотати, і спостерігати за сміхом. Сміх дитини в цьому випадку абсолютно неконтрольований і є чисто рефлекторним. Він заважає малюкові сказати вам, щоб ви зупинилися.

Раніше лоскіт використовувався, щоб мучити людей

Лоскіт здавна використовувався як катування. В Китаї лоскіт був способом мучити дворян, тому що він не залишав слідів, і жертви легко і швидко одужували. А в Японії було спеціальне слово, що позначає тортури лоскотом — kusuguri-zeme.

У Середньовіччі теж вдавалися до цього методу: голі ступні ніг жертви фіксувалися, і кожен, хто проходив повз, міг полоскотати їх. Були ще більш витончені тортури: ступні людини посипали сіллю, яку потім злизували вівці.

Вчений з Університету Кентуккі вивчив 150 дорослих, яких більшу частину дитинства лоскотали їх брати та сестри. Більшість учасників вважають, що лоскіт — це тип фізичного насильства. Вчений прийшов до висновку, що лоскіт може викликати екстремальні фізіологічні реакції у жертв, такі як блювання і втрата свідомості через нездатність дихати.

Лоскіт може викликати психологічну травму і наслідки на все життя

За словами докторів, небажаний лоскіт може викликати «величезну психологічну біль». Іноді збиток може тривати все життя. Експерт по вихованню дітей, засновник сімейної організації, сказала: «Багато років слухаючи людей, які розповідають про психологічні проблеми дитинства, я можу стверджувати, що лоскіт може викликати хворобливі відчуття».

Від надмірного та тривалого подразнення рецепторів шкіри підвищується поріг судомної готовності. Це може призвести до судомного синдрому і в результаті — до зупинки дихання.

У дитини формується рефлекс напруги, тому фахівці рекомендують ніколи не грати з дітьми у формі лоскоту. Особливо якщо дитина сонлива або голодна. Знайдіть інші більш цікаві способи розважатися.

Крім того, дитина може вирішити, що дорослі мають право робити те, що вони хочуть, з його тілом, навіть якщо він просить припинити. Але тільки діти можуть контролювати своє власне тіло. Дитина повинна засвоїти — якщо хтось хоче доторкнутися до нього, обняти або потиснути йому руку, він повинен спочатку запитати дозволу. Це попередить можливість жорстокого або небажаного контакту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: лоскотати дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: