Як відучити дитину спати в батьківському ліжку

Adoption
Date
  • 2627 Переглядів
13290567_denniy-son-malyuka.jpg Відучувати дитину спати в батьківському ліжку необхідно поступово. Краще, якщо цей процес починається у віці 2-3 років. Саме цей період відповідає кризі самостійності.


Коли дитина заявляє про свої права , а отже , в змозі слідувати деяким обов'язкам. Ваш малюк сказав : "Я сам " і повторює це досить часто ? Робіть висновок: пора спати окремо! У цьому питанні головне - терпіння і бажання.

1 . Батькам варто заздалегідь подбати про те , щоб дитина вміла спати самостійно і щоб сон в окремому ліжечку був для неї нормальним явищем. Припустимо, під час денного сну малюка можна укладати одного.

2 . Обов'язково дотримуйтесь режиму дня дитини. У період відлучення не повинно відбуватися ніяких серйозних змін у житті дитини.

3 . Візьміть з собою в ліжко велику м'яку іграшку і починайте постійно класти її між собою і дитиною , привчаючи її до фізичної перешкоди між вами. Можна взяти м'яку іграшку - рюкзачок і покласти всередину грілку , тоді дитина буде відчувати тепло і швидше звикне до цієї іграшки. Ви спите поряд, але вже не разом.

4 . Поставте поруч зі своїм ліжком дитяче ліжечко або диванчик , поступово наведіть дитину на її зону разом з м'якою іграшкою. Кожен раз, коли дитина прокидається або кличе, погладьте її і скажіть їй кілька ласкавих слів , даючи можливість заспокоїтися . Притисніть до спинки іграшку з грілкою .
5 . Через якийсь час починайте відсувати ліжечко : спочатку поставте між вашим ліжком і ліжком дитини , наприклад , тумбочку , потім відсуньте ліжечко до протилежної стіни , ну а потім перенесіть її взагалі в іншу кімнату.

6 . Будьте готові до того , що процес привчання до самостійного сну може зайняти кілька місяців.

7 . Якщо вашій дитині 3-4 роки і вона до цих пір спить в подружньому ліжку, варто задуматися , чи все добре у вашій родині. Іноді батьки залишають дитину спати з собою , щоб уникнути інтимної близькості. Тоді маля як би допомагає не помічати подружніх проблем. У цих випадках рішення питання відселення дитини сильно ускладнюється . Не варто змішувати дві ці проблеми. Спробуйте розібратися у ваших відносинах з чоловіком , не використовуючи дитини як ширму . У цьому віці їй пора спати самостійно.

8 . Переселяючи малюка в окрему кімнату і на окреме ліжко , подумайте про те , як вона буде почувати себе в нових умовах. Постарайтеся разом з нею купити гарну постільну білизну , встановіть ошатний нічник і т. д. Перетворіть її переселення в свято.

9 . Будьте готові до того , що дитина буде приходити до вас перший час. У цих випадках використовуйте покрокову інструкцію:
- Якщо дитина прийшла до вас перший раз , обійміть , поцілуйте її , скажіть кілька добрих і ласкавих слів , але проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Другий раз : обійміть , поцілуйте , але вже не розмовляйте з дитиною. Проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Третій раз: не обіймайте і не цілуйте , не розмовляйте з дитиною. Просто проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Можливо , вам буде потрібно повторити це не менше 10 разів протягом ночі . Чи не дратуйтеся, не показуйте своїй дитині вашої втоми. Наберіться терпіння і завершіть почате.

Тільки від вас залежить успіх.
- Дитина стане спати в окремому ліжку відразу , як тільки зрозуміє, що батьки більше не мають наміру відступати від свого рішення.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ліжко, дитина, сон


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Корисні поради для батьків

Як підготувати дитину до школи

Дошкільнята | 20:45, 16.06.2019

Корисні поради для батьків

П'ять корисних порад, які допоможуть зробити період акліматизації малюка більш простим.

Як підготувати дитину до дитячого садочка

Дошкільнята | 09:45, 15.06.2019

П'ять корисних порад, які допоможуть зробити період акліматизації малюка більш простим.

Стрес - це реакція людини на складні ситуації в школі, на роботі, у взаєминах з друзями, родиною тощо. У дошкільнят стрес може виникати з різних причи

Причини стресу у дошкільнят

Дошкільнята | 14:00, 12.04.2019

Стрес - це реакція людини на складні ситуації в школі, на роботі, у взаєминах з друзями, родиною тощо. У дошкільнят стрес може виникати з різних причин. Розглянемо найпоширеніші з них.

Найкраще за порадою звернутися до досвідченого вихователя, тому що їй не один раз вже доводилося справлятися з такими періодами. Є схема, по якій в ос

Як полегшити дитині період адаптації до садочка

Сімейні справи | 14:00, 09.04.2019

Найкраще за порадою звернутися до досвідченого вихователя, тому що їй не один раз вже доводилося справлятися з такими періодами. Є схема, по якій в основному у всіх дітей відбувається звикання до дитячого садка.

Ранковий час на вагу золото. З цим твердженням погодяться всі ті, хто збирає свою дитину в дитячий садок.

Як швидко зібрати малюка в дитячий сад

Сімейні справи | 14:00, 04.04.2019

Ранковий час на вагу золото. З цим твердженням погодяться всі ті, хто збирає свою дитину в дитячий садок.

Ваш малюк вже настільки підріс, що пора віддавати його в дитячий садок? Це може стати для нього справжнім психологічним шоком - перехід зі звичної дом

Як дізнатися, чи готова дитина до садка?

Дитина | 15:30, 20.03.2019

Ваш малюк вже настільки підріс, що пора віддавати його в дитячий садок? Це може стати для нього справжнім психологічним шоком - перехід зі звичної домашньої обстановки, де мама завжди поруч в нові умови, де багато чого доведеться робити самому.

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Основні принципи навчити дитину визначати час за годинником

Дитина | 15:30, 21.02.2019

Якщо ви впевнені, що ваша дитина готова до навчання, то їй, насамперед, потрібно знати знати години і розрізняти час.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: