Як відучити дитину спати в батьківському ліжку

Adoption
Date
  • 2802 Переглядів
13290567_denniy-son-malyuka.jpg Відучувати дитину спати в батьківському ліжку необхідно поступово. Краще, якщо цей процес починається у віці 2-3 років. Саме цей період відповідає кризі самостійності.

Коли дитина заявляє про свої права , а отже , в змозі слідувати деяким обов'язкам. Ваш малюк сказав : "Я сам " і повторює це досить часто ? Робіть висновок: пора спати окремо! У цьому питанні головне - терпіння і бажання.

1 . Батькам варто заздалегідь подбати про те , щоб дитина вміла спати самостійно і щоб сон в окремому ліжечку був для неї нормальним явищем. Припустимо, під час денного сну малюка можна укладати одного.

2 . Обов'язково дотримуйтесь режиму дня дитини. У період відлучення не повинно відбуватися ніяких серйозних змін у житті дитини.

3 . Візьміть з собою в ліжко велику м'яку іграшку і починайте постійно класти її між собою і дитиною , привчаючи її до фізичної перешкоди між вами. Можна взяти м'яку іграшку - рюкзачок і покласти всередину грілку , тоді дитина буде відчувати тепло і швидше звикне до цієї іграшки. Ви спите поряд, але вже не разом.

4 . Поставте поруч зі своїм ліжком дитяче ліжечко або диванчик , поступово наведіть дитину на її зону разом з м'якою іграшкою. Кожен раз, коли дитина прокидається або кличе, погладьте її і скажіть їй кілька ласкавих слів , даючи можливість заспокоїтися . Притисніть до спинки іграшку з грілкою .
5 . Через якийсь час починайте відсувати ліжечко : спочатку поставте між вашим ліжком і ліжком дитини , наприклад , тумбочку , потім відсуньте ліжечко до протилежної стіни , ну а потім перенесіть її взагалі в іншу кімнату.

6 . Будьте готові до того , що процес привчання до самостійного сну може зайняти кілька місяців.

7 . Якщо вашій дитині 3-4 роки і вона до цих пір спить в подружньому ліжку, варто задуматися , чи все добре у вашій родині. Іноді батьки залишають дитину спати з собою , щоб уникнути інтимної близькості. Тоді маля як би допомагає не помічати подружніх проблем. У цих випадках рішення питання відселення дитини сильно ускладнюється . Не варто змішувати дві ці проблеми. Спробуйте розібратися у ваших відносинах з чоловіком , не використовуючи дитини як ширму . У цьому віці їй пора спати самостійно.

8 . Переселяючи малюка в окрему кімнату і на окреме ліжко , подумайте про те , як вона буде почувати себе в нових умовах. Постарайтеся разом з нею купити гарну постільну білизну , встановіть ошатний нічник і т. д. Перетворіть її переселення в свято.

9 . Будьте готові до того , що дитина буде приходити до вас перший час. У цих випадках використовуйте покрокову інструкцію:
- Якщо дитина прийшла до вас перший раз , обійміть , поцілуйте її , скажіть кілька добрих і ласкавих слів , але проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Другий раз : обійміть , поцілуйте , але вже не розмовляйте з дитиною. Проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Третій раз: не обіймайте і не цілуйте , не розмовляйте з дитиною. Просто проведіть її в ліжко і укрийте ковдрою. Вийдіть з кімнати.
- Можливо , вам буде потрібно повторити це не менше 10 разів протягом ночі . Чи не дратуйтеся, не показуйте своїй дитині вашої втоми. Наберіться терпіння і завершіть почате.

Тільки від вас залежить успіх.
- Дитина стане спати в окремому ліжку відразу , як тільки зрозуміє, що батьки більше не мають наміру відступати від свого рішення.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ліжко, дитина, сон


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Мова лише про психологічну стабільність самого малюка

Чому дитині, яка пережила стрес, не можна йти в дитсадок?

Дошкільнята | 14:00, 05.03.2020

Мова лише про психологічну стабільність самого малюка

Малюк виздоровлює, йде в дитосадок і знову хворіє?

Дитячі хвороби і дитсадок: коли "напрацюється" імунітет?

Дитина | 17:00, 12.02.2020

Малюк виздоровлює, йде в дитосадок і знову хворіє?Чи варто віддавати малюка у садочок, якщо ви маєте можливість займатися з ним вдома?

Яким дітям простіше вчитися у школі: "домашнім" чи з дитсадку

Дошкільнята | 11:40, 06.11.2019

Чи варто віддавати малюка у садочок, якщо ви маєте можливість займатися з ним вдома?

Поговоримо про виховання найменших

Як навчити малюка хорошої поведінки у людних місцях

Дошкільнята | 07:40, 23.09.2019

Поговоримо про виховання найменших

Чому малюки починають різко хворіти, коли йдуть до школи?

П'ять причин захворювань школярів

Дошкільнята | 07:35, 11.09.2019

Чому малюки починають різко хворіти, коли йдуть до школи?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: