Коклюш в дитини – як його лікувати?

Adoption
Date
  • 4309 Переглядів
Кашлюк у дітей – це гостре інфекційне захворювання бактеріального походження, яке проявляється у формі спазматичних нападів кашлю на фоні катаральних симптомів. Зараження кашлюком дитини зазвичай відбувається аерозольним шляхом при тісному контакті з іншою хворою дитиною або дорослим. Інкубаційний період коклюшу складає 3-14 днів. Катаральний період захворювання нагадує своїми симптомами гострий фарингіт, що плавно переходить у розвиток характерних нападів спазматичного кашлю у дітей. Діти, які отримали щеплення від кашлюку, частіше всього хворіють стертою клінічною формою коклюшу. Діагностика цього захворювання базується на виявленні та виділенні палички кашлюку в мокротинні або мазках із зіву. Для лікування коклюшу в дітей найбільш ефективною є антибактеріальна терапія (макроліти та аміноглікозиди) з антигістамінними седативними препаратами та інгаляціями.

6944_koklush.jpg (53.21 Kb)


Катаральний період коклюшу у дітей починається поступово. У них з’являється незначний сухий кашель та нежить. При цьому риніт в дитини супроводжується в’язкими слизистими виділеннями. У цей період лихоманка та інтоксикація не спостерігаються, а температура тіла може підвищуватись до субфебрильних значень. Під час катарального періоду загальний стан дітей можна назвати задовільним. Потім кашель частішає та стає більш інтенсивним. Можуть навіть помічатися напади кашлю, особливо в нічний час. Тривалість цього періоду – від 5 до 15 днів.

Потім катаральний період плавно закінчується і настає період спазматичного кашлю, напади якого стають більш частими, а сам кашель стає більш інтенсивним, набуваючи судомного характеру. Провісниками нападу кашлю у дітей є першіння в горлі, неспокій та дискомфорт у грудях. У зв’язку із спастичним звуженням голосової щілини при вдиханні повітря чути свистячий звук. Напади кашлю представляють собою чергування свистячих вдихів та поштовхів кашлю. Важкість перебігу кашлюку визначається тривалістю та частотою нападів кашлю.

Як вже відмічалось, напади кашлю частішають в нічний час та зранку. Постійне напруження горла сприяє появі набряклості обличчя дитини та гіперемії. При цьому можуть з’являтись невеликі крововиливи під шкірою обличчя та на поверхні слизової ротоглотки. Температура тіла в дитини у спазматичний період зберігається в межах норми, а ознакою приєднання вторинної інфекції є лихоманка.

Період спазматичного кашлю триває близько 3-4 тижні. Потім захворювання переходить у фазу одужання. В цей період під час кашлю починається відхаркування мокротиння, напади рідшають, їх спазматичність знижується і поступово припиняється. Загальна тривалість цього періоду може складати від кількох днів до кількох місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народні методи лікування кісти яєчників

Стерта форма коклюшу у дітей буває в основному тільки у щеплених. В такому випадку спазматичні напади є менш вираженими, хоча тривалість кашлю може бути досить значною і важко піддаватись терапії. Спазми та блювання при стертій формі кашлюку відсутні.

Коклюш у дітей переважно лікують амбулаторно. При цьому хворим дітям рекомендують дихати вологим повітрям, збагаченим киснем при кімнатній температурі. Під час лікування дитині необхідно забезпечити повноцінне харчування, яке потрібно вживати частіше, але роздрібненими порціями. Не рекомендується створювати негативний вплив не нервову систему дитини. Якщо температура в дитини зберігається в межах норми лікарі радять більше часу проводити на свіжому повітрі, якщо на вулиці температура не нижча ніж 10 градусів морозу.

Під час катарального періоду найбільш ефективним є застосування антибіотиків (макролідів, аміноглікозидів, левоміцетину та ампіциліну) курсами тривалістю 1 тиждень при середніх терапевтичних дозах. В перші дні захворювання на кашлюк дитині разом з антибіотиками часто призначають ін’єкції спеціального гамаглобуліну.

Як патогенетичнй засіб хворій на коклюш дитині можуть також призначити антигістамінні препарати, які мають седативний ефект. Серед таких препаратів для дітей найбільшого поширення набув піпольфен. Слід зазначити, що дорослим в даному випадку призначають інші препарати, так як, наприклад, реланіум, седуксен, сибазон та ін. Під час судомного періоду, щоб полегшити силу нападів, дітям можуть бути виписані спазмолітики, а в більш складних випадках навіть нейролептики.

Протикашльові засоби та муколітики для лікування коклюшу зазвичай не використовуються, оскільки вони є неефективні, а препарати від кашлю з центральною дією при коклюші взагалі заборонені. Дітям рекомендована оксигенотерапія. Відчутний ефект спостерігається також при оксигенобаротерапіі. Паралельно з цим для підвищення ефективності лікування можна застосовувати інгаляції та фізіотерапевтичні методи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: хвороби, коклюш, кашлюк, кашель, інгаляції, антибіотики, лікування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як знати, яка саме недуга в дитини, якщо її просто висипало?

Кір, краснуха, вітряна віспа у дитини: відмінності захворювань

Хвороби | 12:00, 02.03.2021

Як знати, яка саме недуга в дитини, якщо її просто висипало?

Кому корисно пити каву та зелений чай?

Хвороби | 15:00, 01.03.2021

Вживання зеленого чаю або кави знижує ризик смерті до 62% у тих, хто пережив інсульт і серцевий напад.

Кава попереджує глухоту у чоловіків

Тато | 14:00, 01.03.2021

Іспанські вчені довели, що кава позитивно впливає на здоров'я чоловіків: ті, хто регулярно вживають цей напій, запобігають ризик розвитку глухоти на 15%.

Як лікувати різні види головного болю?

Хвороби | 13:00, 01.03.2021

Головний біль не завжди однаковий.

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин

Як лікувати мігрень у вагітних?

Вагітність та пологи | 12:00, 01.03.2021

Точна причина мігрені невідома, але за однією з гіпотез у розвитку захворювання певну роль відіграє порушення регуляції нервовою системою тонусу судин головного мозку.

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, напр

Чи можна приймати антибіотики під час вагітності?

Я вагітна | 08:00, 01.03.2021

Антибіотики здатні вбити тільки бактерії і ніяк грибки або віруси. Ці препарати, навпаки, при тривалому їх застосуванні, можуть викликати грибок, наприклад кандидоз. Найчастіше бактерії сильніше призначених антибіотиків, тоді лікар повинен призначити

Випадіння волосся може свідчити про наявність діабету

Хвороби | 06:20, 01.03.2021

Випадіння волосся може обумовлюватися негативним впливом підвищеного рівня цукру в крові - це одна з ознак неконтрольованого і діабету 2 типу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: