Науковці знають, як вирахувати день власної смерті

Adoption
Date
  • 2015 Переглядів
6505_narusheniya-nyuha-2.jpg (20.67 Kb)

Коли день смерті?


Притуплення нюху може бути небезпечним сигналом втрати здоров'я чи навіть свідчити про те, що людині залишилося жити недовго. Такої думки притримуються науковці з США.

Дослідники з США з'ясували, що порушення нюху в людини - попередження, що зі здоров'ям щось не так. Вони також висловили впевненість, що простий тест на запах може бути використаний для пенсіонерів, найбільш схильних до ризику ранньої смерті. В ході вишукування за участю більше 3-х тисяч людей, чоловіки і жінки у віці від 57 до 85 років проходили трихвилинний тест на запахи. П'ять ароматів, які їм належало розпізнати, пропонувалися в порядку зростання складності: м'ята, риба, апельсини, троянди і шкіра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дізнатись, що співрозмовник вас обманює?

Більшість чоловіків і жінок вгадали щонайменше чотири з п'яти запахів, тобто вони володіли нормальним нюхом. Майже 20 відсотків випробовуваних визначило тільки два або три запаху, що вказує на зниження нюху. А 3,5 відсотка учасників експерименту втратили свій нюх і не змогли вгадати жодного або тільки один з п'яти ароматів. П'ять років по тому виявилося, що 430 випробовуваних померли. Ті, хто не пройшов випробування запахом, вмирали майже в шість разів частіше, повідомляють учені в журналі PLOS ONE reports. З тих, хто не пройшов тест на запахи, померли 39%, серед тих, у кого нюх було зниженим - 19%, а з тих, хто не мав проблем з проходженням тесту - 10%.

Слід зазначити, що під час експерименту фахівці враховували стать випробовуваних, вік, расу, стан здоров'я, рівень освіти, соціально-економічний статус і рівень доходів, проте вони стверджують, що все ж втрата нюху - головний показник. Так, у тих, хто мав навіть невеликі проблеми з нюхом, збільшувалися шанси ранньої смерті. У таких людей набагато частіше відзначалися проблеми зі здоров'ям і такі недуги, як серцева недостатність, рак і захворювання легенів.

"Наша мама" проводить опитування "Хто краща зіркова матуся: Джессіка Альба чи Вікторія Бекхем"? Нам дуже цікава ваша думка. Заходьте до нас в соцмережу та голосуйте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дослідження, життя, смерть, день, нюх, хвороби


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: