Вчені: Смартфони не впливають на розміри мозку підлітків

Adoption
Date
  • 289 Переглядів
Вчені з Барселонського інституту глобального здоров’я вивчили взаємозв'язок між об'ємом мозку у дітей і різних доз радіочастотних електромагнітних полів (RF-EMF).

7010_1.jpeg (36.89 Kb)

Не було виявлено жодного зв’язку, хоча автори не виключили можливості зв’язку між використанням мобільних пристроїв з бездротовим підключенням до Інтернету і меншим об'ємом хвостатого ядра головного мозку.

У дослідженні використовувалися дані про більш ніж 2500 дітей у віці 9−12 років з дослідження Generation R в Роттердамі, Нідерланди. Батьки заповнили анкету про використання дітьми мобільних пристроїв. Дози RF-EMF в мозок з різних джерел були оцінені і згруповані за трьома схемами впливу: телефонні дзвінки, дії на екрані і інші фактори навколишнього середовища, такі як антени мобільного телефону. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) використовувалася для визначення обсягу різних частин мозку.

Автори не виявили ніякого зв’язку між змінами загального або специфічного для частки мозку обсягу і загальної дози RF-EMF. Обсяг мозку також не був пов’язаний з використанням мобільних пристроїв для телефонних дзвінків, які є основними факторами впливу RF-EMF на мозок. Однак був виявлений зв’язок між меншим об'ємом хвостатого ядра — структурою мозку, що бере участь в пам’яті і координації рухів — і дозою випромінювання.

«Основна мета дослідження полягала в тому, щоб визначити, чи були які-небудь зв’язки між впливом RF-EMF і обсягом мозку. Наші результати показують, що це не так», — прокоментував провідний автор дослідження Альба Кабрі з Барселонського інституту глобального здоров’я.

«Можливий зв’язок між дозою RF-EMF, отриманої при використанні цих пристроїв для скринінгу, і обсягом хвостатого ядра є вторинною знахідкою, яку ми в даний час не можемо пояснити. Ви користуєтеся Інтернетом на мобільному телефоні, планшеті або ноутбуці, використовуючи бездротове з'єднання, вплив RF-EMF на мозок набагато нижче, ніж при телефонних дзвінках, наприклад, через відстань між пристроєм і головою. В будь-якому випадку, цей результат слід інтерпретувати з великою обережністю», — додав учений.

Одним з можливих пояснень отриманих результатів, крім впливу RF-EMF на мозок, є вплив соціальних або індивідуальних чинників, пов’язаних з певним використанням мобільних пристроїв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: смартфони, гаджети, мозок, підлітки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Можливо, ваша дитина ненавидить спорт або більше захоплюється відеоіграми, ніж футбольним полем. Або, можливо, діти почуваються занадто не в формі, що

6 способів залучити дитину до вправ

Дитина | 19:00, 26.07.2022

Можливо, ваша дитина ненавидить спорт або більше захоплюється відеоіграми, ніж футбольним полем. Або, можливо, діти почуваються занадто не в формі, щоб не відставати від інших дітей свого віку. Якою б не була причина, може бути важко мотивувати дитин

Пропонуємо вам ознайомитись з місцями, де ваша дитина зможе отримати небезпечні бактерії. Про деякі з них ви навіть не здогадуєтесь.

ТОП-10 місць, де криється небезпека для дитини

Дитина | 17:00, 22.07.2022

Пропонуємо вам ознайомитись з місцями, де ваша дитина зможе отримати небезпечні бактерії. Про деякі з них ви навіть не здогадуєтесь.

Багато інформації про негативні сторони використання дітьми комп’ютера — негативні наслідки варіюються від меншого часу для ігор на свіжому повітрі до

Які переваги використання комп’ютера дітьми?

Дитина | 08:30, 15.07.2022

Багато інформації про негативні сторони використання дітьми комп’ютера — негативні наслідки варіюються від меншого часу для ігор на свіжому повітрі до контакту з сексуальними хижаками. Але ви також побачите виразні переваги використання комп’ютера дл

Гра - це не тільки спосіб змусити дитину сміятися, а й спосіб заохотити її фізичний та розумовий розвиток.Моторний розвиток відноситься до «великих» ф

Ігрова діяльність для дітей грудного віку

Дитина | 09:00, 13.07.2022

Гра - це не тільки спосіб змусити дитину сміятися, а й спосіб заохотити її фізичний та розумовий розвиток.Моторний розвиток відноситься до «великих» фізичних розвитків, таких як контроль над головою, сидіння, повзання, а потім і ходьба.

Відеоігри можуть бути проблематичними, коли мова йде про засинання та хороший сон дитини.

Як відеоігри шкодять сну дітей?

Дитина | 23:00, 05.07.2022

Відеоігри можуть бути проблематичними, коли мова йде про засинання та хороший сон дитини.

Пам'ять  краще розвивати ще змалку, й у цьому добре допомагають спеціальні вправи для розвитку дитячої пам’яті, які батьки зможуть відтворити вдома аб

Як розвивати пам'ять дітей різного віку?

Дитина | 10:00, 29.06.2022

Пам'ять краще розвивати ще змалку, й у цьому добре допомагають спеціальні вправи для розвитку дитячої пам’яті, які батьки зможуть відтворити вдома або на прогулянці з дітьми.

Сирени стали сумною реальністю. Як діяти, коли заспокоїти потрібно не лише себе, а й дитину?

Як зайняти дитину під час сирени?

Дитина | 08:00, 29.06.2022

Сирени стали сумною реальністю. Як діяти, коли заспокоїти потрібно не лише себе, а й дитину?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: