ТОП-6 переваг відмови від м'яса

Adoption
Date
  • 1143 Переглядів
Можливо, ви чули, що обмеження кількості м’яса, яке ви їсте, має ряд переваг, включаючи зниження ваги та покращення здоров’я кишечника.

5071_7317-different-types-of-meat.jpg (114.44 Kb)


Скорочення споживання м’яса дійсно пов’язане з покращенням здоров’я та зниженням ризику деяких захворювань. Однак, схоже, ці переваги залежать від того, які інші продукти ви їсте і які види м’яса ви обмежуєте.

Ми зібрали 6 потенційних переваг від скорочення або відмови від м’яса, а також поради щодо того, як харчуватися поживною дієтою з меншою кількістю м’яса.

1. Підтримує загальне здоров'я та контроль ваги
Багато моделей харчування не включають м’яса або обмежують його кількість і більшість з них певною мірою пов’язані з користю для здоров’я.

Вегетаріанська дієта, яка виключає м’ясо і веганська дієта, яка виключає всі продукти тваринного походження, пов’язують зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та раку.

Крім того, дослідження показують, що більша кількість рослинних дієт асоціюється з покращенням резистентності до інсуліну та нижчим ризиком цукрового діабету 2 типу в порівнянні з більшою кількістю дієт на основі тварин.

Обмеження м’яса також може сприяти схудненню та підтримці ваги.

Аналіз 12 високоякісних досліджень показав, що люди, які дотримувалися вегетаріанської дієти в середньому протягом 18 тижнів, втратили значно більше ваги, ніж ті, хто вживав невегетаріанську дієту.

Можливі переваги для здоров’я від обмеження м’яса та вживання більшої кількості рослинних продуктів, ймовірно, пов’язані з більшим споживанням корисних рослинних сполук, зокрема:

антиоксиданти,
волокна,
деякі мікроелементи.

Крім того, ті, хто їсть рослинну дієту, як правило, споживають менше калорій і менше жиру.

2. Може допомогти знизити ризик серцевих захворювань
Одним з найбільш досліджених аспектів рослинної дієти є їх вплив на здоров’я серця.

Дослідження виявили зв’язок між споживанням насичених жирів, що містяться в основному в м’ясі та продуктах тваринного походження, і підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

До м’яса з меншим вмістом насичених жирів відноситься птиця і нежирні шматки м’яса.

Заміна насичених жирів ненасиченими — а не просто зменшення загального споживання насичених жирів — призводить до зниження ризику серцево-судинних захворювань.

Рослинна дієта не містить багато м’яса (якщо є) і часто багата джерелами ненасичених жирів, таких як:

горіхи та насіння,
авокадо,
оливкова олія.

Вони також, як правило, багаті харчовими волокнами, поживними речовинами, які можуть допомогти знизити високий рівень холестерину в крові, який пов’язаний із захворюваннями серця.

Як наслідок, більше рослинної їжі може сприяти здоров’ю серця. Тип м’яса, який ви вирішите включити у свій раціон, також може мати значення.

3. Може покращити здоров'я кишечника
Оскільки дієти, які виключають м’ясо, часто багаті фруктами, овочами, цільнозерновими, бобовими та іншими рослинними продуктами, вони, як правило, багаті харчовими волокнами.

Клітковина живить корисні бактерії у вашому кишечник , які виробляють сполуки, що мають протизапальну та імунну роль в організмі.

Кишкові бактерії також можуть відігравати роль у запобіганні росту певних ракових клітин, покращенні складу тіла та захисту від діабету 2 типу.

Рослинний білок і корисні сполуки, які називаються поліфенолами, містяться в рослинній їжі, також можуть допомогти підтримувати здоровий кишечник.

Загалом, дієта, яка включає багато рослинної їжі та обмежує м’ясо, може живити бактерії, що сприяють здоров’ю.

4. Може допомогти захистити від деяких видів раку
Обмеження деяких видів м’яса також може допомогти знизити ризик деяких видів раку.

Вживання великої кількості червоного та обробленого м’яса, такого як бекон , хот-доги та іншого копченого або в’яленого м’яса, пов’язане з підвищеним ризиком розвитку колоректального раку.

Птиця та риба не були пов’язані з підвищеним ризиком колоректального раку.

Вживання червоного та обробленого м’яса також пов’язують із підвищеним ризиком інших видів раку, включаючи рак молочної залози.

Як ці продукти впливають на розвиток раку, незрозуміло. Однак деякі дослідники припускають, що насичені жири та канцерогенні сполуки, що утворюються під час обробки м’яса та високотемпературного приготування, відіграють певну роль.

Дослідження, в якому взяли участь понад 77 000 дорослих, показало, що вегетаріанська дієта, включаючи ті, що включали рибу та деяке м’ясо, були пов’язані з нижчою захворюваністю на рак прямої кишки в порівнянні з невегетаріанською дієтою.

5. Може бути краще для навколишнього середовища
Крім користі для здоров’я, вживання більше рослин і менше м’яса може бути корисним для навколишнього середовища.

Виробництво м’яса, як правило, вимагає більше ресурсів, призводить до більших викидів парникових газів і сприяє вирубці лісів і забрудненню в більшій мірі, ніж виробництво фруктів, овочів та інших мінімально оброблених рослинних продуктів.

6. Менше м’яса теж корисно
Вам не потрібно повністю виключати м’ясо з раціону, щоб отримати багато переваг.

Флексітаріанська дієта передбачає скорочення споживання тваринних продуктів, але не виключення їх. Дослідження показали, що вони пов’язані з перевагами для здоров’я, подібними до тих, які пов’язані з веганським або вегетаріанським режимом харчування.

Крім того, птиця та риба зазвичай не пов’язані з негативним впливом на здоров’я, пов’язаним із червоним і обробленим м’ясом.

Нарешті, багато переваг, пов’язаних з рослинною їжею, пов’язані з тим, що включено в дієту, а не з того, що виключено.

Іншими словами, виключення м’яса може мати не такий великий вплив на ваше здоров’я, як збільшення споживання рослинної їжі, багатої поживними речовинами і різноманітне, добре збалансоване харчування.

Крім того, ви, ймовірно, не побачите користі, якщо будете їсти багато продуктів з високою обробкою, навіть якщо перестанете їсти м’ясо. Подумайте про зменшення споживання:

продукти з високим вмістом натрію та шкідливих жирів, наприклад картопля фрі,
продукти з очищеного зерна, як-от білий хліб,
солодкі напої, наприклад, підсолоджена газована вода,
ласощі з високим вмістом цукру.

Те, що їжа позначена як рослинна, веганська або вегетаріанська, не означає, що вона здорова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дієта, зменшення продуктів, здорове харчування, відмова від м’яса, м’ясо, зменшуєм м’ясо, дієта без м’яса, уникання м’яса


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Геомагнітна буря — це серйозне збурення магнітосфери Землі, яке виникає, коли відбувається дуже ефективний обмін енергією сонячного вітру в космічному

Геомагнітні бурі в грудні 2022: точні дати та як їх пережити

Консультації | 14:00, 03.12.2022

Геомагнітна буря — це серйозне збурення магнітосфери Землі, яке виникає, коли відбувається дуже ефективний обмін енергією сонячного вітру в космічному середовищі, що оточує Землю. Ці шторми є результатом коливань сонячного вітру, що викликає значні з

Дослідники рекомендують маски, вакцини та пильність, щоб запобігти повторному зараженню.

Повторні інфікування COVID-19 підвищують ризик відмови органів

Хвороби | 19:00, 02.12.2022

Дослідники рекомендують маски, вакцини та пильність, щоб запобігти повторному зараженню.

У той час як на яйця, молоко, горіхи, рибу, молюски, пшеницю та сою припадає 90 відсотків харчової алергії, алергія на ківі не є рідкістю, особливо у

Симптоми алергії на ківі

Алергія | 14:00, 02.12.2022

У той час як на яйця, молоко, горіхи, рибу, молюски, пшеницю та сою припадає 90 відсотків харчової алергії, алергія на ківі не є рідкістю, особливо у людей з іншими алергіями.

Є багато різних продуктів і трав, яких вам слід уникати під час вагітності, оскільки немає достатніх доказів того, що вони безпечні. Хоча малоймовірно

Чи спричинить корінь цикорію скорочення матки під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 02.12.2022

Є багато різних продуктів і трав, яких вам слід уникати під час вагітності, оскільки немає достатніх доказів того, що вони безпечні. Хоча малоймовірно, що цикорій спричинить скорочення матки, це можливо. Оскільки немає доказів, які підтверджують його

Кажуть, що все залежить від часу, і це точно так, коли мова йде про вакцини. Вони найефективніші, коли їх дають у потрібний час.

Чи варто відкладати щеплення дитини?

Щеплення | 23:00, 01.12.2022

Кажуть, що все залежить від часу, і це точно так, коли мова йде про вакцини. Вони найефективніші, коли їх дають у потрібний час.

Набряк губ після їжі пов’язаний з харчовою алергією.

Чому набрякають губи після їжі?

Консультації | 01:30, 01.12.2022

Набряк губ після їжі пов’язаний з харчовою алергією.

З віком наше відчуття смаку може змінюватися, але ця втрата смаку може бути спричинена ліками, які ви приймаєте. Ліки можуть змінити ваше відчуття сма

Чи спричиняє старіння втрату смаку?

Консультації | 01:30, 30.11.2022

З віком наше відчуття смаку може змінюватися, але ця втрата смаку може бути спричинена ліками, які ви приймаєте. Ліки можуть змінити ваше відчуття смаку, а деякі також можуть зменшити відчуття голоду. Отже, процес старіння та ліки, які ми приймаємо,

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: